..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Baþka dillerle ilgili hiçbir þey bilmeyenler, kendi dilleriyle ilgili de hiçbir þey bilmiyorlar. -Goethe
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Kütüphaneler - KIRKYAMA

Ýlke ERSOY - KIRKYAMA
Site Ýçi Arama:

- KIRKYAMA -

Okuduklarým arasýnda en beðendiðim, tekrar okumak istediðim eserleri biriktirdiðim kütüphanem...

Vurulursun (Ali Haydar Timisi) Didaktik 

http://www.timisi.com/fotograflar/small/11.jpg

Sokak Kedileri (EBRU AKGÜN) Yaþam 

Kendimi hala o kedilerin faaili sayýyorum. Ve artýk sokak kedilerine çok fazla ilgi ve sevgi göstermemeye çalýþýyorum. Onlar yabani olmak zorundalar. Kendilerini korumalarýnýn tek yolu bu!

Ben Ýlkyaz'ýn Annesiyim! (Ýlke ERSOY KIBRISCIKLI) Yaþam 

"...ve asýl muhteþem olan; o mercimek kadar þeyin kalbi atýyordu gözümün önünde! Ýþte o an benim için mücadele baþladý, o kalbin durmamasý için her þeyi yapacaktým; ne pahasýna olursa olsun…"

Yazmak... Ama Neden, Neyi ve Nasýl Yazmak? (Nükhet Everi) Yüzleþme 

Bir gün kulaktan kulaða bir haber yayýlmaya baþladý. Márquez yeni bir roman yazmýþtý ve ilk Küba’da basýlacaktý. Bu sebeple de Küba’ya gelecekti. O anda ne düþündüðümü bugün gibi hatýrlýyorum. ‘Demek ki ben buradayken gelmiþ, Fidel’

Anlatmasý Zor / Yokluðunu (Kâmuran Esen) Bireysel 

Yokluðun, anlatýlmaz.

Üþüyorum... /... Sesimi Ört (pelin onay) Özlem Þiirleri 

en keyifli sabah kahvaltým ! Sen, / göðsünde yürüdüðüm balýkçý kasabasý

Aþký Tanýyan Bir Kadýn Asla Aþktan Azýna Razý Olmaz (Funda BÝLGÝLÝ) Sevgi ve Aþk 

Kaybettin bitik aþkýn prensi. Aþký tanýyan bir kadýn, asla aþktan azýna razý olmaz. Yer edinemediðin bu yürek, sahibi olamadýðýn bir yürek, boþ sevdalara kiracý olmaz. Kapýsýndan dön artýk bu sevdanýn, kapalý kapýlar ardýnda ses vermeyen bir aþka yalvarýl

"An" (osman kurt) Yaþam 

An ,"an"ý çaðýrýr..

Sýyrýk Yürek (osman kurt) Yüzleþme 

Þehrin ‘hal’ leri boðazýma yapýþýyor,doyasýya yutkunamýyorum...

Balkonlara Asýlmýþ Biberler (Kâmuran Esen) Toplum 

- Yaþý küçük ama kalemi güçlü Sevgili Duygu Ergun’a.........-

Sular Boðulur Gözlerimde... (Ýmdat Özcan) Baþkaldýrý 

Gök yýrtýlýr / / Yer yarýlýr / / Gidersen... /

Zehir de Olsan Kal Bende... (Ýmdat Özcan) Özlem Þiirleri 

Bir yaným lime lime kan düþer/ / Bir yanýma umut düþer , tan düþer / / Gel gayrý takatim ol , gücüm ol / / Geçmiþ hesaplar sorulsun zalimden / / Ýnancým ol , öcüm ol... /

Pir Sultan'sýz / Dar'a Çýkmam Ben... (Ýmdat Özcan) Baþkaldýrý 

Yanmakcasýna alevin harýnda / / Ýnadýna kavga dostum / / .....Ýnadýna..... /

Annemin Göðsünde Ýki Irmak Vardý (Kâmuran Esen) Baþkaldýrý 

Hatýrlýyorum: / Annemim göðsünde / Ýki ýrmak vardý. / Biri Dicle / Diðeri Fýrat’tý. / Yataklarýnda / aðýz tadým / Gözlerimin nuru, / Dizlerimin dermaný akardý. / /

Farzederek Yaþayamazsýn (Kâmuran Esen) Bireysel 

Yaþamdan bir kesit......

Lebriz Duasý... /... Dilekler Ýçin (pelin onay) Aþk ve Romantizm 

serseri bir kýzýn güncesinden kaçtým / beni ihbar etme, / sende (s) aklandým

Kayýnvalidem Bir Ömür - 4 (Kâmuran Esen) Gülmece (Mizah) 

Çok þeker bir kayýnvalidem var.....

Ýzedebiyat Hastalýðý, Teþhis ve Tedavisi - Yeni Düzenleme (Kâmuran Esen) Gülmece (Mizah) 

Umarým sizin izedebiyat zevkiniz, hobi aþamasýndadýr.

Sarmaþýk (Kâmuran Esen) Özlem Þiirleri 

Býrak! / Alacaðýný alsýn senden hayat! / Nasýl olsa / Þimd'en sonra / sarmaþýðýn / Çýplak gövdene hiç sarýlmayacak, / Yapraklarý / Bedeninde oynaþmayacak. / /

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yaratýcý Yazarlýk | Akademika Kitabevi

| Katýlým | Okur Üyeliði | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Sahne Arkasý |

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Eser sahipleri, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin —kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda— herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr. Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.