..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþam ciddi, sanat neþelidir. -Schiller
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Kütüphaneler - okyanus

cibrahim - okyanus
Site Ýçi Arama:

- OKYANUS -

Bazen dalgalar durulur.Sütliman olur deniz.Ruhu Sükun bulur insanýn seyre dalýnca....

Artakalan (Nilay Aksu) Bireysel 

büyüyen bir þey var / inatçý bir gölge gibi içimde / beni çaðýran sesine yol ver /

Küçük Bir Þikayet (Esra Güzelipek) Baþkaldýrý 

/ / Ayrýlýk yüzünden... / Acýnýn yüzsüzlüðünden.../ /

History Of The Night (Gecenin Tarihçesi) (Atilla Güler) Çeviri 

Ve onun varolmadýðýný düþünmek / kýrýlgan enstrümanlar, gözler hariç

Uçurumlarým (Kâmuran Esen) Bireysel 

Herkes / Kaybolur / içinde / Kendi yarattýðý karanlýklarýn. /

On Dört Gündür (ELCiN ORHAN) Aþk ve Romantizm 

günlük tutuyor yüreðim on dört gündür / seni yazýyorum her yeni güne / çýrýlçýplak bir sevda yazýyorum / ilk merhaba sana on dört gündür /

Saklambaç (ASLI) Aþk ve Romantizm 

Hiç affedilemeyecek þeyleri bile affettiren, görmezden gelmemizi saðlayan 'aþk' hastalýðýna dair yazýlmýþ bir þiir benimkisi...

Vuslatýmýz (SERAP HOCA) Aþk ve Romantizm 

Yüreðe girebilene selam olsun...

Bunlarý Yapalým... (Baha Oktav) Yaþam 

hayata daha yaþanabilir ve umutlu gözlerle bakabilmek için benden bana tavsiye...

Kançiçeði Yarým Haziran (Þule Aydemir) Baþkaldýrý 

adý ölüm / binlerce kez çeþit çeþit renk renk ölümler var yaþamda / sen yaðmurda damlalardan öl mesela / rüzgar atsýn þamarýný yüreðine olmadý / geceler boðsun seni hayal yataðýnda / ya da son hazan yapraðýnýn altýnda ver canýný / nasýl isters

Derviþ (Enis TEK) Bireysel 

bilemem de, söyleyemem de / sonuçta ben; nurdan topraða dilsiz bir tercümeyim.

Yangýn ve Saklambaç (Esra Güzelipek) Aþk ve Romantizm 

Yangýn ve Saklambaç / / / / Bir þubat gecesine saklanýp / Aralýk kapýsýnda kalan adama: / Ona kadar sayacaðým / Önüm arkam / Saðým solum AÞK / Saklanmayan ”sobe!” / / /

Sevdaya Ýhanet Haram (Sihem Tachouli) Baþkaldýrý 

sevdaya ihanet haram

Kimdir Aslýnda? (Esra Güzelipek) Soyut 

/ /Ayný anda / / Anlaþýlmayacaðýný bilen duygular gezerken, / Suyun satýn alýndýðý sofralarda... /

Vefasý Olmayan Yüreðine Haktý Bu Veda (ELCiN ORHAN) Baþkaldýrý 

Hayat ve Gençlik (Kâmuran Esen) Yaþam 

Hayat, / Hiç haber vermeden / Alýp gitti gençliðimi, / Arkasýnda / Henüz / Yerine ulaþmamýþ mektuplar / Dudak deðmedik / Bardaklar býrakarak. / /

Koltuk (Tayyibe Atay) Sürrealizm 

iki kaþým altý / iki koltuk / / /

Sarhoþ (Derviþe Kutlu) Bireysel 

Yýprandým (Atilla Güler) Bireysel 

yýkýlan duvarlara çizilmiþti / sayýlý günler / bitmedi!!!

Susarým (Esra Güzelipek) Baþkaldýrý 

/ Oysa ne acýyý, ne de hasreti / Çektiðim kadar / Sürmedim þiirlerime ben... /

Bir Þairin Bende Býraktýðý Ýntiba (Aslý Yerlikaya) Garip 

Andre Chenier'e...

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yaratýcý Yazarlýk | Akademika Kitabevi

| Katýlým | Okur Üyeliði | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Sahne Arkasý |

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Eser sahipleri, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin —kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda— herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr. Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.