..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Kötü insan korkuya itaat eder, iyi insan sevgiye. -Aristoteles
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Kütüphaneler - lila

ayþegül engin - lila
Site Ýçi Arama:

- LILA -

daðýnýk...

Sýr'ýn Merkezine Seyahat (ihsan alaittin bilgen) 1. Bölüm 

‘Þu elinde tutuðunuz þey büyük bir sýr. Çaðlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona gözdikti, onu gizledi, kaybetti, çaldý, büyük paralar karþýlýðý satýn alanlar oldu. Tarihdeki en önemli insanlarýn bazýlarý yüzyýllar kadar eski olan bu ‘Sýr’a vakýf olmuþlardý. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Cornegie, Enistein ve diðer mucitler, bilim adamlarý ile büyük düþünürler ‘Sir’rý biliyorlardý ve þimdi ‘Sýr’ dünyaya açýlýyor...’ Tanýtým yazýsýyla piyasaya sürülen kitaptan haberdarsanýz bu roman sizin için.

Empati Kelimesinin Anlamýný Hrant Dink'ten Öðrendim (Mehmet Sinan Gür) Türkiye 

Daha çok yol kat etmeliyiz.

Hayatýmý Yazacak Biri Çýksa (Kâmuran Esen) Ýtiraflar 

Herkesin hayatýnda yazýlmaya ve okunmaya deðer birçok þey vardýr.

Bela (Ebubekir GÜL) Garip 

sanki bir mesjdý kýsacýk / cepten gönderdiðim.. /

Hiçbirimiz Kardeþ Deðiliz (ESRA BAYKAL ÇETÝNKAYA) Toplum 

Ben bir gün çocuðum olduðunda ona insanlarý sevmeyi öðreteceðim, ýrklarý ve dinleri deðil. Ben çocuðuma “ ÝNSAN” olmayý öðreteceðim. Ve kimse inanmasa da ona hepimizin kardeþ olduðunu öðreteceðim.

Bir Osmanlý'nýn Son Zamanlarý (ömer kýrat) Bireysel 

Hikayemi mi yoksa kahramanýný mý tanýtmalýyým acaba?

Noel Baba'nýn Gerçek Hikâyesi (ömer kýrat) Halk Öyküleri 

Yeniyýl yaklaþýrken bazý þeyleri artýk öðrenecek yaþa geldiðinizi farkettim.

Sarýn! Burda Yiyeceðim! (ömer kýrat) Didaktik 

Yaprak sarmasý hakkýnda yanlýþ bildikleriniz ve hiç bilmedikleriniz...

No Women No Cry (Ýnan ARSLANBOÐAN) Anýlar 

Ýstiklal caddesinde sabaha karþýlar daha içten oluyor...

Geç Kalmýþ Bir Bayram Ýlaný (Hardal Biber) Unutulamayan Dönemler 

“Biz yönetime el koyduk ineklerin verimi arttý. Boðalarýn beline su yürüdü. Neden derseniz bizden önce buralarda terör vardý. Her gece çatýþmalar çýkýyordu. Zavallý hayvanlar silah sesinden korkuyor; verimleri; azalýyordu. Ýsterseniz yanýmýzda o dönemde de sýkýyönetim komutanlýðý yapan bir arkadaþým var ona soralým. Hakký Albayým, buralarda geceleri az mermi yakmýyordunuz öðle deðil mi?”

80'ler Okan Bayülgen Hakký Devrim ve Ötekiler (Hardal Biber) Günlük Olaylar 

“Bayram deðil seyran deðil. Eniþtemiz, sermaye yandaþý medyamýz durduk yerde bizi niye öptü.” Cevap sorunun içinde gizli…

Pedofili (Çocuk Tacizi) Vakalarý Hakkýnda Detaylý Bir Çalýþma (ESRA BAYKAL ÇETÝNKAYA) Toplumsal Olaylar 

Korkuyorum, yarýn doðacak çocuðumun, bugün yeðenlerimin bu insanlarýn eline düþmesini nasýl engelleyeceðimi bilmiyorum. Evlere giren internetle onlarý korumanýn yolu neredeyse gardiyanlýk olmaya baþlamýþken, onlarýn bu korku ile büyümesini de istemiyorum. Yapabileceðim tek þeyi yapýyorum þimdi, size bu konuda öðrendiðim herþeyi yazýyorum.

Sean Paul ile Obezitenin Ne Alakasý Var? (ESRA BAYKAL ÇETÝNKAYA) Toplum 

"Sean Paul ile obezitenin ne alakasý var?" demeyin. Orada yaþadýklarýmla çift mesajlý yazý bile hazýrladým.

Çarþamba Gecelerimi Çalan Adam (Lar)... (Nükhet Everi) Yaþam 

Çok zaman önceydi... Boðaz’da dalgýn dalgýn araba kullanýyorum. Aþiyan’a geldim, Bebek göründü ve trafik týkandý. Adým adým ilerliyoruz. Radyodan bir müzik yayýlmaya baþladý, arabanýn içinde þöyle bir dolanýp ruhumun en derin köþelerine iniverdi bir anda naðmeler... O ne güzel klarnet öyle diyorum içimden. ‘Istanbul Istanbul Olalý’ çalýyor...

Krampon (Okan Özgür Uþaklýgil) Kent 

- Herkese odun geliyor. Herkese kömür geliyor. Herkesin evinde sobasý var. Herkes evinin içini ýsýtýyor. - Anlamýþsýn ya iþte. - Onu anladým da, herkes sobalarýný balkona çýkarsa her yer ýsýnmaz mý? Böylece evi ýsýtmaya gerek kalmaz dedi.

Dinlenme Tesisi (Hac - Mahal) (ömer kýrat) Dinsel 

Uzaylýlar bizi mi ziyaret ediyorlar yoksa dini bir görevi mi yerine getiriyorlar ya da sadece dinleniyorlar mý?

Dokunma... (laina ) Popüler Kültür 

Bize hep yasaklandý dokunmalar.

Zézé'ye Mektup* (Derya Erdem) Bireysel 

Yaþam sana bir hediye vermedi desem yalan olur Zézé, yaþam sana bir hüzün hediye etti. Senin payýna düþen buydu...

Bir Issýz Adaya Düþseniz Yanýnýza Alacaðýnýz Üç Bakan (Cengiz Arabacý) Gülmece (Mizah) 

-Sayýn Baþbakaným, nerden baksanýz siz ve 12 bakan arkadaþýmýzla bu adada mahsur kalalý 3 sene oluyor. Bence artýk çoktan aramayý kesmiþlerdir ve yeni kabine kurulmuþtur.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yaratýcý Yazarlýk | Akademika Kitabevi

| Katýlým | Okur Üyeliði | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Sahne Arkasý |

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Eser sahipleri, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin —kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda— herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr. Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.