..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Hayranlýðý o dereceye vardý ki; yere düþtü ve kendinden geçti." -Fuzuli (Leyla ile Mecnun)
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Kütüphaneler - Tenime Sinenler

ESRA BAYKAL - Tenime Sinenler
Site Ýçi Arama:

- TENIME SINENLER -

TENÝME SÝNEN SATIRLAR

Sana Kalsýn Bu Kelimeler... (ESRA BAYKAL ) Anýlar 

35 mi? Sensiz mi? Olmaz!

Hürrem'e Huzur Haram (Hürrem Görgün Baydemir) Toplum 

Kösem, Katarina, Eva, Mata Hari ve diðerleri? Niye uðraþýrsýnýz Hurrem'le bilmem ki...

... The Strokes... (Kenan Kuli) Ýstanbul 

Dünya, eurovisiyonda bizi " tasfir" eden Gülseler'in kalçalarý kadardý..

Karanlýðýn Küçük Kahverengi Lekeleri. (Gültekin BAYIR) Yüzleþme 

Beni bilindik anlamda kötü, polisiye, akademik ya da baþka herhangi bir suça ya da basitliðe itmeyen ve benim dýþýmdaki bireylerin ise ancak benim iznim olan kadarýna ve izin verdiðim müddetçe tanýk olabildiði karanlýðýmýn kiþisel manifestosu yazýlacaðý g

Ataerkillik Küçük Yaþta Aþýlanýr. (Murat Sayým) Toplum 

- Evin reisi babadýr. - Baba içeri girdiðinde onun koltuðu hazýrdýr. - Televizyonun kumandasýný baba kullanýr.

Repertuar Çalýþmasý... Devam... (Gültekin BAYIR) Unutulamayan Dönemler 

Onun senin kucaðýna, seninde onun yanaðýna yabancý olduðun; kötü tasarlanmýþ bir parkta bir kereliðine ve sadece on beþ dakikalýðýna iki buçuk yaþýnda bir kýz çocuðunu öpüp koklamaktýr aþk. Bir on beþ dakika daha kokusunu alabilmek için kalan ömrünü verme

Asker Yolu Gözlemek (Merve Yýldýrým) Anýlar 

Sayýn Esra Baykal'ýn yazýsýna ithafen...

Kronik Özlemelerim (Elif Demiröz) Ýliþkiler 

Kelimelere olan doðurganlýðýmdan yanýnda susuþum. Seni özlemenin gece on birindeyim. Depresif korkularýsýn kaybetmek istemeyiþlerimin!

Japon Lirik Dramý (Kenan Kuli) Ýliþkiler 

..Alkole batýrýlmýþ Esra cümleleri ile þiþe çektiriyorsun sýrtýna...annen yüreðine viks sürüyor, turuncu bir ýhlamur kaynatýyor, boðazýna okunmuþ tülbent sarýyorlar.....Kesmiyor!....

Durmak Ýstiyorum (Aysegul) Yaþam 

senin mavi gözlerin var, uzandýðýn zaman dokunabileceðin, ince parmaklý dostlarýn...

bilmek canýna dokunuyor (Aysegul) Yaþam 

yýllar geçtikçe denize özlem duyuyorsun. Ýyot kokusu uyuþturucu gibi damarlarýna yayýlsýn istiyorsun.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yaratýcý Yazarlýk | Akademika Kitabevi

| Katýlým | Okur Üyeliði | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Sahne Arkasý |

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Eser sahipleri, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin —kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda— herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr. Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.