..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Yumuþak olma ezilirsin, sert olma kýrýlýrsýn." -Victor Hugo
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Kütüphaneler - annabell lee

Hamdiye Hatipoðlu - annabell lee
Site Ýçi Arama:

- ANNABELL LEE -

aþkým aþkým

Sevmedinmi (Hamdiye Hatipoðlu ) Aný 

Bazen an tatlý anlarýný acý bir senaryo alýr. Kaybolmak yok olmak istersin, bu acýyla yaþamaksa dersin Anýlar kalsýn heybemizde, gülüþün Yüreðimde..

Seninle Birlikte Olmak Ýstiyorum (Doðan Durgun) Deneysel 

Geldiðimiz ev, tipik bir öðrenci eviydi, iki döküntü kanepe siyah beyaz bir televizyon, yerde eprimiþ bir halý ve eski bir kitaplýkta sýralanmýþ kitaplar. Pencereye yakýn olan kanepenin en dip ucuna oturdu, ben oturmadan çay koyma bahanesi ile mutfaða yöneldim, o ise TV’yi açmýþtý. Üç haberlerini veriyordu özel bir kanal ve Diyarbakýr’da öldürülen Kürt siyasetçi Vedat Aydýn’ýn cenaze töreninde yaþananlarýn görüntüleri vardý, birlikte haberin bitmesini bekledik. Haberi izlerken ki dikkatimi fark etmiþti, Kürt’sün deðil mi diye sordu, yanýtý gözlerimdeki hüzünden belliydi zaten. Sadece kimse ölmesin dedi.

Sensizliðe Çýkan Sokaklarda (Nurhan Býdýkoðlu) Bireysel 

rüyasýz günlerde eðer hatýrlarsan bu þiirimi / beni unut, gecelerimi unut, rüyalarýmý unut.

Neredeler? (BÝLAL COÞKUN) Baþkaldýrý 

söyleyin ne olur...

arayýþ (selahattin arslan) Yaþam 

köyleri, kentleri, kazayý, ili / / yumuþak kadife tatlý bir dili / / koklamaktan býkmayacak bir gülü / / al yazmalý,kara gözlü kýzý aradým.

Yarým Kalmýþ sevda (Hakan) Aþk ve Romantizm 

Sen hep yarým kaldýn bende / Ne tam sevdim seni ölesiye / Ne de sildim aklýmdan / Her defasýnda yolun orta yerinde kaldýn / Durupta alamadým seni. /

Aslýnda Ben hiç Sevilmedim ki? (Sertaç) Aþk ve Romantizm 

Artýk kimin beni sevdiðinden kimin sevmediðinden de emin deðilim / Gökyüzünde uçan kuþlar bile eminken kimin sevgisine muhtaç olduklarýndan / Ben deðilim iþte... / Bu bir kayýpsa benim için, en aðýrýný yaþýyorum þimdi...

Aldatan Mavi (Mavi Sayfa / Uður KÖROÐLU) Özlem Þiirleri 

Bakýþlarýna sahip olmak / Maviliðine aþýk olmak isterdim. / / Keþke maviliðin gerçek olsaydý.... /

Diken Bahçesi (Engin M.Gürcan) Aþk ve Romantizm 

Diken bahçesiydi benim yüreðim. / Her aþk hoyratça saldýrýr, / Kanayarak, yaralar alarak gerisin geri giderdi. / Ardýmdan onca gözyaþý,onca kýrýk kalp býraktým. / Bana ise diken bahçemde saða sola takýlmýþ aþk parçalarý kaldý

Kaybolan deniz (Canan Mumcu) Kent 

/ Cansýzlaþan bedeninde / Can çekiþmelerin görülmüyor....

Yýl Bilinmiyor, Yer Yitik Sevdalar Þehri (Ebru) Bireysel 

Sevda þehrine girerken hepimizin umutlarý aynýdýr aslýnda. Orda bir yerlerde bizi bekleyen ve bir gün bir yerde yollarýmýzýn kesiþeceði bir ruh eþimiz olduðuna inanýrýz yüreðimizin bir köþesinde..

Ne Zaman Seni Düþünsem (Kâmuran Esen) Aþk ve Romantizm 

Ne zaman seni düþünsem Ne zamn sen gelsen aklýma Ýçimden havalanýyor kanadý kýrýk bir martý Gelip konuyor uzaklarýma. Soluyor yapraklarý saksýdaki çiçeðin Ve ardýndan Susuyor keman. Bir aðacýn yapraklarý Düþüyor ayaklarýma.

Aþýk Olmak, Aþký Yaþamak... (Tenedos) Düþler 

“Seninle; masmavi, pýrýl pýrýl gökyüzü gibi berrak; delicesine, coþkun akan bir nehir gibi olan dünyam, Sensiz; yaðmura hasret, verimsiz, çorak topraklar gibi...”

Akþam Güneþi Hale'ye... (Deniz Güney) Öyküsel 

Ciðerinizin Bir Parçasý Kopar Siz Yaþarken Sadece Bakakalýrsýnýz Daðýlýrsýnýz Hayata Sonra.. Herbir Parça Ondan Yana Yaþar Hep...

Ay Tanrýçasý (Levent Ümit Temiz) Aþk ve Romantizm 

Mitolojik bir aþk öyküsü

O Beklenen Hiç Gelmeyecek (Kâmuran Esen) Baþkaldýrý 

Devrildi bir çýnar.Þimdi bir çift mavi gözUmutsuzca bekliyor pencerelerde.Kimbilir daha ne kadar bekleyecek.Kural deðiþmedi bu güne kadarDeðiþmeyecek.

Öldü þehrin þairleri (Birkan ASKAN) Aný 

Yediveren, / Doðumu belirsiz bir nehirle yýkandý, / Kucaklaþtý, / Yüzü kýzaran gecenin koynunda, / Keman sesine aþk bulaþtý...

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yaratýcý Yazarlýk | Akademika Kitabevi

| Katýlým | Okur Üyeliði | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Sahne Arkasý |

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Eser sahipleri, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin —kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda— herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr. Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.