..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bilge kiþi her þeye þaþan kiþidir. -Andre Gide
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Tarihsel Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Ýblis
Mesut Kuntan
Þiir > Baþkaldýrý

"ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE" SAÇMA SAPAN BAKIÞLARLA ÝZLÝYORSA BEDENÝNÝ KARANLIÐIN TAM ORTASINDAN ÇEKÝYORSA ELLERÝNÝ TUTUNDUKÇA RÜZGARINA SOÐUK GÜLÜÞLERÝYLE DANS EDÝYOR ÇILDIRMIÞ GÝBÝ ÇATLAK HANÇERÝYLE ÖYLE BAKMA, GÖKYÜZÜNE YAKMA GÜNEÞLERÝNÝ ÝSYAN ETME, ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE ÖYLE BAKMA, GÖKYÜZÜNE YAKMA GÜNEÞLERÝNÝ ÝSYAN ETME, ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE ÖYLE BAKMA... HAYAL MEYAL RÜYALARLA GÝZLÝYORSA BENLÝÐÝNÝ DÖN LANETÝN DÖN KIYISINDAN SAVU

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Tarihsel Olaylar
141 
 Amerikan Lobisi ve Avrupa Lobisi Acaba Alzhemir Hastalýðýna mý Tutuldu?  (Emine Piþiren)

Bu Haçlý Ordularýnýn kulisleri ile sürekli gündemde kalmayý baþaran Ermeniler karþýsýnda, gördüm ki bir dikkat kaymasý ve unutkanlýk sürecine de girmiþiz.
142 
 Sivil Aymazlýk Sorunu Ve...  (Muhammed CAN)

Geride býrakýlan son yüzyýlýn siyasal tarihinin özetini, solun üstlendiði rolde arayanlar zaman tüneline daha girmemiþ olsa da, Sol Paradigmanýn çöküþü bize geçmiþin ayak izlerine basmamamýzý daha öðrenmediðimiz halde öðütledi.
143 
 Kurtlar Vadisi  (osman demircan)

Bakarsýn kameralarýn karþýsýnda vatan ve millet nutuklarý atarlar.Sonra kalkýp makam arabasýyla çocuðunu kreþe götürürler ya da o makam arabasýnýn koltukarýnda sevgilisiyle seviþirler. Babasýnýn malý gibi devletin arabasýný kullanýrlar sonra utanmadan gökyüzüne bakýp cennet hayelleri kurarlar.
144 
 Ýnsanlaþma Bir Süreçtir  (osman demircan)

Dünyada oldum olasý bir linç kültürü alýp baþýný gitmiþtir.Ötekine karþý bir tahammülsüzlük ve anlayýþsýzlýk öncelikle tavandan tabana doðru bir seyir izlemiþtir.Ýnsanlar, takdir edilmiþ bir hayatýn çerçeveli ve yaldýzlý kurgusu içinde yaþamaya devam etmiþtir.
145 
 Çanakkale Çoktan Geçildi Dostlar...  (ESRA PARLAR)

Onbinlerce þehit verdik. Ne için?
146 
 Trabzonspor  ( onur)

1967-2009 Trabzonspor tarihi ile ilgili deðerlendirmeler.
147 
 Yayýnlanmayý Beklemek  (Hüseyin Özer)

ÝzEdebiyat'a eklediðim yazýlar neredeyse bir iki hafta onaylanmayý beklediði için buraya yazmaktan (yeni olduðum halde) sýkýlmaya baþladýðýmý söylemek istiyorum...
148 
 Öfkeli Mektuplar - 8  (Veysel Menekþe)

19.Þeriati (r.a) gençliðin kahramaný iken gençliðin sevgilisi oldu. 20. Ve yine Þeriati Müslüman muhalif bilinirken; kafir münafik ilan edildi.(Bkz.Mehdi Aksu)
149 
 Mavi Marmara  (osman demircan)

Mavi Marmara gemisine yapýlan saldýrý aslýnda Türkiye'deki iç hesaplaþmanýn bir göstergesidir. Türkiye'de hükümet ne yapmaya çalýþsa Ýsrail yandaþlarýnýn engellemeleriyle karþýlaþmaktadýr. Aslýnda Türkiye'de kimsenin Yahudilere karþý bir garazý yoktur. Çanakkale Savaþý'nda düþmanla iþbirliði edip Türklere karþý savaþmýþ olsalar bile, Yahudiler, Türk topraklarýnda özgürce yaþamaya devam edeceklerdir. Türkiye'de sorun Ýsrail yandaþlýðý ve siyonist zihniyettir. O zihniyet bizde Ergonokon zihniyetidir. O zihniyetteki insanlar genelde Ýslamfobiye sahip kiþilerdir.
150 
 Haddi Bilmek  (Mustafa Cilasun)

Tarih birikimi, sanat tarihi liyakati, Kamuoyu tarafýndan bilinmektedir. Seçtiði konular, yazdýðý kitaplar, Seminer verdiði salonlar, zatýnýn içselliðini gösteriyor. Ýçselliðinde bu kadar hassas olan bir kimlik, Milleti ve milliyeti hakkýnda bu kadar, Pervasýz konuþamaz ve konuþmamalýdýr.
151 
 Türk Milleetine Oynanan Oyun  (RAMAZAN)

TÜRK MÝLLEETÝNE OYNANAN OYUN
152 
 Eskiye Kýyaslama, Þimdiye Bir Atýf...  (ugur lalek)

153 
 O'na Mektuplar - 23  (Veysel Menekþe)

Niecszthe Babasýný öldürdü diye. Biz de anamýzý mý öldürmeliydik.? Habil Kabil kavgasýna karýþmýycam ben.! Kaçacaðým.. O lacivert geceye…

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 

son eklenenler
Kötüler ve Ýyiler
Alp Þahin
Eleþtiri > Tarihsel Olaylar
Bezgin Kahraman
Alp Þahin
Özkan Uður
Alp Þahin
Ya da
Alp Þahin
Arzu Yeterli Deðil
Yûþa Irmak
Kimsesiz Parti
Alp Þahin
Sam Amca Mülayimleþecek
Ahmet Zeytinci
Yugoslavya
Alp Þahin
Tokyo
Alp Þahin
Yarasa – Kasým 2022
Alp Þahin
Rapsodi Taksim
Alp Þahin
Iv. Murad
Alp Þahin
Hem Laik Hem Müslüman Olunur
Alp Þahin
Oðuzhan Uður
Alp Þahin
Yeniden Memlekete Zafer
Alp Þahin
Sam Amcaya Popomla Gülüyorum
Ahmet Zeytinci

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.