..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Hibir zaman karakterlerimin hznl olduklarn dnmedim. Tersine yaam dolular. Trajediyi semediler, trajedi onlar seti. -Juliette Binoche
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Trkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Kle 3
Bayram Kaya
iir > Toplumcu

Niye minnet ve mihnetlesin Mazinde kolektif skletin varken Dar gelmez mi bir lokmaya kleliin Kolektif gcne, kolektif aklna arken 04.06.2023

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > Trkiye
301 
 abant platformu  (sumeyra kocaer-uzun)

.......bazen sisli siyaset havasi, yapilan guzel faaliyetleri gorunmez kiliyor. bunun bir nedeni de medyamiz olsa gerek...
302 
 Elma Kurtlar  (osman demircan)

Benim Krt kardeim artk bu lkede Krt olmaktan gurur duyuyor. Rahata Krte konuuyor ve yazyor. Benim ada vatandam ise mini etek giyemiyorum bu lkede zgrlk ortadan kaldrlyor diyor. Ha senin mini eteine ve zgrlk anlayna! Benim Krt kardeime resmi azdan kardeim deniyor, ada vatandam ise krtaj olamyorum bu ne biim zgrlk diyor. Ha senin krtajna ve zgrlk anlayna. Bu lkede kardelik trkleri syleniyor. Benim ada vatandam ben trk sevmiyorum piyano nerede diye soruyor. Ha senin piyanona...
303 
 Rize ve Zincirlikuyu  (osman demircan)

Hindistan'da srlar sokaklarda dolar. Kutsal olduklar iin kimse onlara dokunmaz. Trkiye'de de insanlar kural bilmeden, dzen tanmadan sokaklarda dolar. Biz de onlara kimse dokunmaz. Bizim lkemizde de insanlar kutsaldr. ehirlerimiz solunum yetmezlii eken hastalar gibi. Nefes aldrmazlar insanlara. ehirler, ehirlerimiz ne ak hava mzesidir ne de ak hava tiyatrosu.
304 
 Ey Baka Milletin ocuklar!  (osman demircan)

ey baka milletin ocuklar! beni bilek gcyle yenebilirsiniz, zekanzla yenebilirsiniz, bilginizle yenebilirsiniz, mantnzla yenebilirsiniz! ben bir trkm! beni asla kendi iradenizle yenemezsiniz. yenerseniz yenerseniz anca uaklk ederek beni yenersiniz. nk ben bir trkm. uaklktan anlamam gcm de asla bakalarndan almam!
305 
 SSK Salk Hizmeti kencesi  (ahingz)

Siz salk gvencesinin anayasal bir hak olduunu dnenlerdenmisiniz? Yoksa siz, 'Hi iim dmez,paray verir darda tedavi olurum!' diyenlerdenmisiniz?
306 
 12 Eyll Referandumunda Oylanacak Maddeler  (Ouz Dzgn)

Brakalm nyargl parti ve ideoloji propagandalarn da, deitirilecek maddeleri okuyalm, renelim. Ona gre evet mi hayr m diyeceiz karar verelim. Parti liderleri istedi diye karar vermeyelim.
307 
 Bozguncular ve Teslimciler  (Levent ler)

Btn baarszlklarnza ve bozgunlarnza umut katp direneceksiniz. Kolay olmayacak, pek ok defa teslim olma noktasna geleceksiniz, yorulacaksnz, inancnz sarslacak, umutsuzluun nefesini ensenizde yaklarken duyacaksnz.. Kolay olmayacan garanti ediyorum. Asla kolay olmaz.
308 
 ekin Ellerinizi Bacmn rtsnden!  (Merve Yldrm)

Ellerin uzaya kp Ay’a ayak basmasnn zerinden yllarn getii, Japonlarn parmak telefon icat ettii, bilgisayarlardaki gelimelerin birka yl nce hayal bile edemeyeceimiz bir seviyeye ulat,
309 
 ngilizce Eitim II, Tarihte Yabanc Dil  (Mehmet Sinan Gr)

Kanmca ana kriter yurtseverliktir.
310 
 ki Buffalo Bir Aslan Yapmaz  (osman demircan)

ki buffalo bir aslan yapmaz. Bu yzden eitlik yoktur. Orantsz g kimdeyse, en ok eit olan odur. Sayca fazlalk demokrasilerde ie yarayabilir; fakat otun bol olduu bir yerde buffalo babakan olsa bile, aslan payn yine sermaye sahipleri yer. Yllardr tonlarca fnt satarak uak tekerlei alan bu lke, maalesef sr gibi almaktan kurtulamamtr.
311 
 Nem Nem uha!..  (NUH KEN)

Trkiye'yi sadece Etiler'den,Niantalardan ibaret grmemek lazm. Fatih'i var,Beyolu'su var Trkiye'nin. Tepenirken Beyolu'su inleyen Karacaahmet'i var.
312 
 Direksiyon Bandaki Tehlike!  (ahingz)

Trafikte ara kullanrken, saldrgan bir psikopat srcyle kar karya gelmek istermisiniz?stemediinizden eminim. Uygar toplumlar tedbirini nceden alr! Bu nedenle, bu konuda bireyler yaplmaldr..
313 
 Tm nyarglar ile Tutunmaya alanlar  (Simten K. Ata)

Toplayn aklnza banza artk , gemi limandan ayrlmadan nce binmek gerekir.Yzerek yetimeye almak deil.
314 
 Sorulu Tavsiye  (Demirhan Ocak)

....suunu itiraf ettirmek amacyla ldrmek kast tamakszn faili belli olmayacak ekilde lmne sebebiyet verdikleri....
315 
 Hkmet Etmenin Dayanlmaz Arl  (Cengiz zder)

Trkiye-ABD ve Irak sorunu zerine
316 
 Baykal Olay ve Akl Tutulmas  (Hulki Can Duru)

"The only thing necessary for evil to flourish is for good men to do nothing." Edmund Burke (The Rise of the Evil)
317 
 Dayak  (nazl usta)

japonya...trkiye... bazen benzer... ounlukla farkl iki memleket...
318 
 Hepiniz Hepimizdensiniz Aslnda  (nazl usta)

Hepiniz bir gn hepimizi anlayacaksnz...
319 
 Kskandrmyorsan Bir Medeniyet Kuramazsn  (osman demircan)

Kurtlar uluyarak ark sylerken kuzular korkarak dua eder. Zalimin elencesini dua ederek deil; onu kudurtarak bozabilirsin. Zalim neyle kudurur? Hi phesiz ki onu ldrtrcasna kskandrarak. Avrupa ve Amerika zalimdir; ama neyimizi kskansnlar ki? Neyimizle lgna dnsnler ki? Garibin al kskanlmaz, cahilin bilgisizlii, aptaln budalal kskanlmaz. Nasl Trkler Krtleri kskanmyorsa, kskanlndan kudurmuyorsa, Avrupa da bizim karmzda lgna dnmyor. Kskandrmyorsan bir medeniyet kuramazsn. Kskandrmyorsan ya bir medeniyet olamazsn ya da medeniyet sofrasnda yemek olursun.
320 
 Trk Milleti Snt Tiplerle Doludur  (osman demircan)

Birazdan salk ocana gideceim. im Allah'a kald iin Ayetel Krsi mi okusam. Ne doktora gveniyorum, ne salk sistemine. Acaba diyorum iki rekat namaz da m klsam. Zaten doktorla ya papaz olacam ya da suphanallah... Hristiyanl da m rensem. Papaz olursak lazm olur veya ha m gtrsem. Uf Allah'm uf. Nedir vatandaa bu zulm.

nceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Dil Meselesi
Cahit KILI
Eletiri > Trkiye
Katilleri Tanyoruz
Ya Irmak
Eletiri > Trkiye
Ta Kafa
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Olmad Be mit zda
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Miyav
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Oylar Blmeyin
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Drt Dakika
Tayyibe Atay
Eletiri > Trkiye
Yazk
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Zaman
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Mesela
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Ahmet Necdet Sezer
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Cumhuriyet Kadndr
Alp ahin
Eletiri > Trkiye
Neden Muharrem nce?
Alp ahin
Eletiri > Trkiye

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.