..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Öylesine ciddiye alacaksýn ki yaþamayý, yetmiþinde bile mesela zeytin dikeceksin. -Nâzým Hikmet
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Ýyi Kýzlar Aþýk Olur 1
Ýsa Kantarcý
Roman > Korku Romaný

YEDÝNCÝ BÖLÜM Bir kadýnýn yaþý ilerlemiþse, artýk iþlerin hiç düzelmeyeceðini anlamýþsa ya da anlamazdan gelmeye çalýþýyorsa, ‘yine de bir umut vardýr’a sýðýnmaya çalýþýyorsa, birçok hayal kýrýklýðý biriktirmiþse, anne de olamamýþsa; bir þeye, bir varlýða sýðýnmak ister, kýzý gibi göreceði bir varlýða… ve o kýzý bulduðunsa akýl almaz bir dürtüyle, onu milyon kez doðurmuþ gibi, onu doðurmak için yaþamýn en güçlü þeytanlarýyla ve engelleriyle b

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Türkiye
301 
 Yeni Ýttifak ve Türkiye'nin Yalnýzlýðý!  (Mehmet CAN)

Alýþýlgelenin dýþýna çýkma cesareti olanlarý dinlemek gerekir diye düþünmeli!
302 
 Hayat, Ölüm, Gelecek, Akm, Güçlü Olmak ve Mecburiyet Üzerine…  (Seval Deniz Karahaliloðlu)

Laik Türkiye Cumhuriyetini yýkmak, onun yerine þeriata dayalý bir rejim getirmekten söz ediliyor. Ve bu gayet sakin ve ciddi bir biçimde yapýlýyor. Yani, normal ve sýranda günlük bir olaydan bahsedercesine, o kadar “rahat”, o kadar “kanýksamýþ”, kýlýmýz bile kýpýrdamadan bir “kabulleniþ”, bir “teslimiyet”, bir “vurdumduymazlýk”, bir “aymazlýk”, bir “adaaaam sendecilik” haliyle dinliyoruz.
303 
 Hükümet Pkk'ya Teslim Oldu - Millet Olmadý!  (Levent Ölçer)

AKEPE artýk DTPleþmiþtir. Bunu da gayet iyi HAZMETMÝÞTÝR.
304 
 abant platformu  (sumeyra kocaer-uzun)

.......bazen sisli siyaset havasi, yapilan guzel faaliyetleri gorunmez kiliyor. bunun bir nedeni de medyamiz olsa gerek...
305 
 Þimdi Kimin Heykeli Dikilecek  (esra parlar)

bizler para için ya da itibar için yapýlan insanlýklarý deðil! bizler insanlýðýn ne demek olduðunu bilen anlayan insanlarý istiyoruz.
306 
 Bir Zamanlar Türkiye Cumhuriyeti Diye Bir Ülke Vardý...  (Murat Topgul)

Korkma, sönmez bu þafaklarda yüzen al sancak... Dimi? Sönmez!! Bakalým sönmüþ mü?;
307 
 Hangi Türkiye'yi Seveyim  (osman demircan)

Ýnsanlar pis bir oyunun içindeler farkýnda deðiller. Sizler sürekli cumhuriyet yýkýlacak derseniz ülke bölünecek derseniz Türk halkýnýn refleksini ortadan kaldýrýrsýnýz. Çünkü çok söylenen söz sýradanlaþýr ve insanlar o söze artýk tepki vermez olurlar. Bu oyuna gelmeyin.
308 
 Ey Baþka Milletin Çocuklarý!  (osman demircan)

ey baþka milletin çocuklarý! beni bilek gücüyle yenebilirsiniz, zekanýzla yenebilirsiniz, bilginizle yenebilirsiniz, mantýðýnýzla yenebilirsiniz! ben bir türküm! beni asla kendi iradenizle yenemezsiniz. yenerseniz yenerseniz anca uþaklýk ederek beni yenersiniz. çünkü ben bir türküm. uþaklýktan anlamam gücümü de asla baþkalarýndan almam!
309 
 Baykalamadý  (Emre Öksüzel)

ölürdüm de inanmazdým ama; "olmaz olmaz deme olmaz olmaz" denir ya olmaz oldu gerçekten.
310 
 SSK Saðlýk Hizmeti Ýþkencesi  (Þahingöz)

Siz saðlýk güvencesinin anayasal bir hak olduðunu düþünenlerdenmisiniz? Yoksa siz, 'Hiç iþim düþmez,parayý verir dýþarýda tedavi olurum!' diyenlerdenmisiniz?
311 
 Elma Kurtlarý  (osman demircan)

Benim Kürt kardeþim artýk bu ülkede Kürt olmaktan gurur duyuyor. Rahatça Kürtçe konuþuyor ve yazýyor. Benim çaðdaþ vatandaþým ise mini etek giyemiyorum bu ülkede özgürlük ortadan kaldýrýlýyor diyor. Ha senin mini eteðine ve özgürlük anlayýþýna! Benim Kürt kardeþime resmi aðýzdan kardeþim deniyor, çaðdaþ vatandaþým ise kürtaj olamýyorum bu ne biçim özgürlük diyor. Ha senin kürtajýna ve özgürlük anlayýþýna. Bu ülkede kardeþlik türküleri söyleniyor. Benim çaðdaþ vatandaþým ben türkü sevmiyorum piyano nerede diye soruyor. Ha senin piyanona...
312 
 Rize ve Zincirlikuyu  (osman demircan)

Hindistan'da sýðýrlar sokaklarda dolaþýr. Kutsal olduklarý için kimse onlara dokunmaz. Türkiye'de de insanlar kural bilmeden, düzen tanýmadan sokaklarda dolaþýr. Biz de onlara kimse dokunmaz. Bizim ülkemizde de insanlar kutsaldýr. Þehirlerimiz solunum yetmezliði çeken hastalar gibi. Nefes aldýrmazlar insanlara. Þehirler, þehirlerimiz ne açýk hava müzesidir ne de açýk hava tiyatrosu.
313 
 12 Eylül Referandumunda Oylanacak Maddeler  (Oðuz Düzgün)

Býrakalým önyargýlý parti ve ideoloji propagandalarýný da, deðiþtirilecek maddeleri okuyalým, öðrenelim. Ona göre evet mi hayýr mý diyeceðiz karar verelim. Parti liderleri istedi diye karar vermeyelim.
314 
 Ýngilizce Eðitim II, Tarihte Yabancý Dil  (Mehmet Sinan Gür)

Kanýmca ana kriter yurtseverliktir.
315 
 Çekin Ellerinizi Bacýmýn Örtüsünden!  (Merve Yýldýrým)

Ellerin uzaya çýkýp Ay’a ayak basmasýnýn üzerinden yýllarýn geçtiði, Japonlarýn parmak telefon icat ettiði, bilgisayarlardaki geliþmelerin birkaç yýl önce hayal bile edemeyeceðimiz bir seviyeye ulaþtýðý,
316 
 Direksiyon Baþýndaki Tehlike!  (Þahingöz)

Trafikte araç kullanýrken, saldýrgan bir psikopat sürücüyle karþý karþýya gelmek istermisiniz?Ýstemediðinizden eminim. Uygar toplumlar tedbirini önceden alýr! Bu nedenle, bu konuda birþeyler yapýlmalýdýr..
317 
 Bozguncular ve Teslimciler  (Levent Ölçer)

Bütün baþarýsýzlýklarýnýza ve bozgunlarýnýza umut katýp direneceksiniz. Kolay olmayacak, pek çok defa teslim olma noktasýna geleceksiniz, yorulacaksýnýz, inancýnýz sarsýlacak, umutsuzluðun nefesini ensenizde yaklaþýrken duyacaksýnýz.. Kolay olmayacaðýný garanti ediyorum. Asla kolay olmaz.
318 
 Tüm Önyargýlarý ile Tutunmaya Çalýþanlar  (Simten K. Ataç)

Toplayýn aklýnýza baþýnýza artýk , gemi limandan ayrýlmadan önce binmek gerekir.Yüzerek yetiþmeye çalýþmak deðil.
319 
 Ýki Buffalo Bir Aslan Yapmaz  (osman demircan)

Ýki buffalo bir aslan yapmaz. Bu yüzden eþitlik yoktur. Orantýsýz güç kimdeyse, en çok eþit olan odur. Sayýca fazlalýk demokrasilerde iþe yarayabilir; fakat otun bol olduðu bir yerde buffalo baþbakan olsa bile, aslan payýný yine sermaye sahipleri yer. Yýllardýr tonlarca fýntýðý satarak uçak tekerleði alan bu ülke, maalesef sýðýr gibi çalýþmaktan kurtulamamýþtýr.
320 
 Hükümet Etmenin Dayanýlmaz Aðýrlýðý  (Cengiz Özder)

Türkiye-ABD ve Irak sorunu üzerine

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Oy Anam Oy
Tayyibe Atay
Eleþtiri > Türkiye
Pes Yani
Tayyibe Atay
Eleþtiri > Türkiye
Seviye
Yûþa Irmak
Eleþtiri > Türkiye
Liderlik
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Bir Baþka Reis
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Dil Meselesi…
Cahit KILIÇ
Eleþtiri > Türkiye
Katilleri Tanýyoruz
Yûþa Irmak
Eleþtiri > Türkiye
Taþ Kafa
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Olmadý Be Ümit Özdað
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Miyav
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Oylarý Bölmeyin
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Dört Dakika
Tayyibe Atay
Eleþtiri > Türkiye
Yazýk
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Zaman
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Mesela
Alp Þahin
Eleþtiri > Türkiye
Pazar Yeri Sendromu
Tayyibe Atay
Eleþtiri > Türkiye

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.