..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir takým þeyler görürsünüz ve "Niye?" diye sorarsýnýz. Ben ise bir takým þeyler düþlerim ve "Niye olmasýn?" diye sorarým. -George Bernard Shaw
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Uzaybilim
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Öpücükler Sana Dudaklarýna
Gülten Aðrýtmýþ
Þiir > Aþk ve Romantizm

Öpücükler sana, Dudaklarýna. Hayal de olsa, Boþ ver aldýrma. Geçer bu günler, Hemen ardýndan Gelir istediðin Yaþanasý yenilikler. Çýlgýnlýk sanma Bu sözcükleri Nedir ki bunlar Þu koca dünyada. Dünya nedir ki Evren varken. Belki de evren Bir minik hücre, Baþka bir bedende. Kimisine doðal gelen Bir baþkasýna anormal. Doðru davranýþý bulmak Bilmece. Bilmeceden kaçmak için Kendi doðallýðýný yaþamak Anlayana sunmak,

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Bilimsel > Uzaybilim
 Marsa Bir Ýki  (Ahmet Zeytinci)

Ýnsanlarýn uðraþtýðý þeylere bak, iþleri güçleri yok Mars'a adam götüreceklermiþ. Bu adamlar ya kafayý yemiþ, ya bizle dalga geçiyorlar, ya da sansasyonel olmak için bu haberleri çýkarýyorlar. Bugün ki uzay ve havacýlýk imkânlarý ve teknolojisi ile Mars'a sekiz ay da gidilebiliyor arkadaþlar. Düþünebiliyor musunuz Mars'a gitmek için kýçý kýrýk bir uzay gemisinde sekiz ay geçireceksiniz, o da sekiz ay süresince uzay da baþýnýza kötü bir þey gelmezse, sonuçta uzay gemisi dediðiniz alet kul yapýsý bir makine...
 Görünen Madde Kuramý  (Mehmet Sinan Gür)

'Dünyalý Olmak'tan bir pasaj, yýldýzlar üzerine pek düþünülmemiþ bir konu. Bilimsel verilere göre burada söylediklerimin doðru olmasý gerekir. Ancak benim konuyu buraya aktarmaktan baþka yapabileceðim bir þey yok. Doðruluðunu kanýtlayamam.
 Delice Bir Düþünce: "Evren Tesadüflerin Eseridir"  (Fuat Türker)

Yataðýnýzda yatarken ya da yolda yürürken de dünyanýn döndüðünü anlamýyorsunuz… Ancak dünyamýz uzayda dev kütlesiyle saniyede 200 km. gibi muazzam bir hýzla yol alýyor. Þu an 200 km. yol aldýk bile ve 400... 600...
 Görünen Madde Görüntülendi  (Mehmet Sinan Gür)

Bu iþlerle ilgilenen çok fazla insan olmadýðý için kendi reklamýmý kendim yapýyorum. Aferin bana.
 Bu Taþý Kafama Kim Attý?  (Ýlker Fýçýcýlar)

Üç tunç has taþ biz aklý beþ karýþ kafasýzlara az...
 Repeat After Me: Evren, Evrem, Evre!  (Ömer Kýrat)

Daha önce yazdýðým bir yazý ;)
 Yüz Bin Sene Sonraki Mesaj  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Yakýn zamana kadar evrende yaþayan zeki varlýklarýn sadece dünyada var olduðu görüþü hakimdi. Bu görüþte insanoðlunun megaloman düþünceleri rol oynuyordu. Sonsuz bir evren sanki sadece insanýn hizmetine sunulmuþtu.
 Kara Delikler  (furkan dede)

Kara delikler nasýl oluþtu.
 Gezegenlerin Dili  (El.Zem Hebiloðlu)

1234567890

son eklenenler
Marsa Bir Ýki
Ahmet Zeytinci
Bilimsel > Uzaybilim
Gezegenlerin Dili
El.Zem Hebiloðlu
Bilimsel > Uzaybilim
Kara Delikler
furkan dede
Bilimsel > Uzaybilim

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.