..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ýçine koyabileceðin bir karanlýðýn olmadan, bir ýþýðýn olamaz. -Arlo Guthrie
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Kültür Çatýþmalarý
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Onunla Çok Güzel Günlerimiz Geçti
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Seneler önce askerde bir daktilomuz vardý. Bendeniz bölük yazýcýsý ve daktilom güzel bir ikiliydik. Beni bölük karargahýna seçerken yüzbaþým ’’Nerede öðrendiðimi sorunca lise de seçmeli ders olarak okuduðumuzu söyledim.’’ tereddüt etmeden beni karargaha aldýlar. Bir masa, bir daktilo ve ben. Tak tak da tak tak tak tak da tak tak... O zamanýn hantal daktilolarýndan. Þimdilerde öðrendiðime göre Hindistan’da ki en son daktilo fabrikasý da kapanmýþ

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Ýnceleme > Kültür Çatýþmalarý
41 
 Kitapla Ýlgili Üzücü Bir Aným  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Üzücü olduðu kadar düþündürücü bir aný...
42 
 Canik Güzeli: Perþembe Yaylasý  (kemal düz)

güneþli havalarda bulutlarýn, her an ve farklý farklý güzellikte hiçbir ressamýn hayal dahi edemeyeceði ve çizemeyeceði sayýsýz resimler oluþturmasý, insana sýnýrsýz bir özgürlük duygusu verir. Yaz gecelerinde gökyüzü ýþýl ýþýldýr. ay ‘a eþlik eden yýldýzlar en parlak, aydýnlýk ve güleç yüzleriyle bu topraklardaki insanlara göz kýrparlar...
43 
 Sökün Köyü'nün Boynu Bükük Tarihi Camisi!  (Mevlüt Tok)

Tevbe sûresinde, camileri inþâ ve îmar edip þenlendirenler övgüyle anýlarak þöyle buyrulmuþtur: "Allâh'ýn mescidlerini, ancak Allâh'a ve âhiret gününe îman eden, namazý dosdoðru kýlan, zekâtý veren ve Allah'tan baþkasýndan korkmayan kimseler imar eder. Ýþte doðru yola ermiþlerden olmalarý umulanlar bunlardýr." Buna karþýlýk, camilere düþmanlýk edip, onlarýn harâb olmasýný isteyen ve orada Allah'ýn anýlmasýna engel olanlar, Bakara sûresinde "en zâlim kiþiler" olarak nitelenmiþlerdir. Söz konusu âyetin anlamý þöyledir: "Allah'ýn mescidlerinde, Allah'ýn adýnýn anýlmasýna engel olan ve onlarýn harâb olmasýna çalýþandan daha zâlim kim vardýr!"
44 
 Emperyalizm'in Amaçlarý  (Abdurrahman Danýþ)

Emperyalizmin amacý ve ''emperyalist'' sömürüsünden nasýl kurtuluz hakkýnda bir yazý
45 
 Kültür ve Sanatta Önümüze Konaný Kabul Etmek Zorundamýyýz?..  (Salih Zeki Çavdaroðlu)

Ýstanbul Þehir Tiyatrolarý Yönetmelik deðiþikliði
46 
 Aybastlýlý'nýn Anadolu'daki Akrabalarý  (kemal düz)

aybastý tarihi için belgeler ne diyor: araþtýrdýk: aybastýlýla ýn anadolu’da ki akrabalarýnýn yerleþim yerleri ve iþte köklerimiz. ne kadar zengin bir aileyiz. Ýnceleyin
47 
 Almanya'da Barýþ ve Türkçe Rüzgârý  (Oðuz Düzgün)

Almanya, pek çok farklý milletin bir arada ve barýþ içinde yaþadýðý bir huzur ülkesi olarak, dünya barýþýnýn da teminatý olma yolunda emin adýmlarla ilerliyor.
48 
 Kadýköy Belediyesi'ne Teþekkür  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu etkinliðe davet edilen sadece ben deðildim, benden baþka bireysel standta eserlerini tanýtmaya çalýþan onlarca kitap yazarý vardý.Etkinlikle bana ait olan dört kitaptan 200 tanesini çoðunluðu öðrenci olmak üzere okurlara ücretsiz olarak verdim.Çok sayýda gazeteci, yazar, þair ve okurla tanýþtým.
49 
 Konak Gençlik Tiyatrosu  (Ulaþ Tuzak)

Konak Gençlik Tiyatrosu, 14 Þubat 2009 tarihinde Konak Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Euterpe Sanat iþbirliði ile kurulmuþtur.
50 
 Aþk Öyle Bir Düþer ki Nasibi Doðrultusunda!  (Mustafa CÝLASUN)

Suya naðmelerini yazan yapraklar teker teker diziliyordu. Bir aþkýn mana katresinde ki yansýmalarýný aksediyordu. Ne parmaklar okþamýþtý, bir þevk katmýþtý melallerin seyri hallerince.
51 
 Kültür ve Sanatta Önümüze Konaný Kabul Etmek Zorundamýyýz?..  (Salih Zeki Çavdaroðlu)

Ýstanbul Þehir Tiyatrolarý Yönetmelik deðiþikliði
52 
 Deli Mektuplar - 33  (Veysel Menekþe)

Þem yerinde yanmakta hala. Peki sen hangi þemþum yakamozlar etrafýnda dönmektesin hala.!?
53 
 Yüksek Sesle Okunan Dergi Hatay  (kemal düz)

ibn battûta ‘seyahatnamesi’nde halep’ten antakya’ya geliþini þöyle anlatýr: “daha sonra antakya’ya uzandým. burasý çok büyük ve kadim bir þehirdir. etrafýnda saðlam surlar þam þehirlerinden hiçbirinde yok. melik zahir baybars, bu þehri fethettikten sonra surlarýnI tamamen tahrip etmiþtir. antakya’nýn ahalisi kalabalýktýr. binalarý çok güzel, her yönden su kaynýyor ve her yer yeþilliktir. þehrin dýþýnda asi nehri geçiyor...
54 
 Paris'te Türk Düðünü  (asivemavi36)

“Paris Paris olalý böyle zulüm görmedi” Diyorum. Evin dadýsý yüzüme bakýyor anlamsýzca. Tarkan’ýn en sevmediðim þarkýsýnýn sözleri dökülüyor dudaklarýmdan “ Kýl oldum abi!”
55 
 Euterpe Sanat - 2010'a Doðru...  (Ulaþ Tuzak)

Euterpe Sanat 3. Oyununun çalýþmalarýna baþladý..
56 
 Caný Veren Hakk Emri Verendir Muhakkak!  (Mustafa CÝLASUN)

Oysaki ne umutlarla baþlamýþtým yazmaya… Melalimi paylaþmaya paký lisan ile hemhal olamaya… Yýllarca sinemde sakladýðým serencamýmýn hazanýnda kalanlardý.
57 
 kültür  (spartacus)

kiþinin gerçekleþtirebileceði en saðlam temelli, gerçek yada doðru; kendisinin etkisiz özgür iradesiyle kavradýðý olgu olacaktýr.

Önceki Sayfa  1 2 3 

son eklenenler
Kendini Bilmek
Yûþa Irmak
Ýnceleme > Kültür Çatýþmalarý
Yozcularýn Kökeni ve Çangaza Köyü
Hakan Yozcu
Harflerin Ýzinde Bir Yazar: Fatin Hazinedar
kemal düz
Ýskenderun Belediyesi Tiyatro Topluluðu
Hakan Yozcu
Kitapla Ýlgili Üzücü Bir Aným
Ömer Faruk Hüsmüllü
Cem Vakfý Alevi Kurumu Mu?
Cemal Zöngür
Kýrk Yýl Sonra Özgür Olacaktým
Emine Piþiren
Gurbette Aybastýlý Olmak
kemal düz
Malatya Belediyesine Teþekkür
Ömer Faruk Hüsmüllü
Ýskenderun Caddeleri
kemal düz
Arapahmet Kültür Evi
Hakan Yozcu
Canik Güzeli: Perþembe Yaylasý
kemal düz
Kadýköy Belediyesi'ne Teþekkür
Ömer Faruk Hüsmüllü

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.