..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyayý isteyen bilime sarýlsýn, ahireti isteyen bilime sarýlsýn; hem dünyayý hem ahireti isteyen yine bilime sarýlsýn" -Hz. Muhammed
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Varoluþçuluk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Ýblis
Mesut Kuntan
Þiir > Baþkaldýrý

"ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE" SAÇMA SAPAN BAKIÞLARLA ÝZLÝYORSA BEDENÝNÝ KARANLIÐIN TAM ORTASINDAN ÇEKÝYORSA ELLERÝNÝ TUTUNDUKÇA RÜZGARINA SOÐUK GÜLÜÞLERÝYLE DANS EDÝYOR ÇILDIRMIÞ GÝBÝ ÇATLAK HANÇERÝYLE ÖYLE BAKMA, GÖKYÜZÜNE YAKMA GÜNEÞLERÝNÝ ÝSYAN ETME, ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE ÖYLE BAKMA, GÖKYÜZÜNE YAKMA GÜNEÞLERÝNÝ ÝSYAN ETME, ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE ÖYLE BAKMA... HAYAL MEYAL RÜYALARLA GÝZLÝYORSA BENLÝÐÝNÝ DÖN LANETÝN DÖN KIYISINDAN SAVU

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Öykü > Varoluþçuluk
81 
 Düþleriniz "Ferrari" Kadar Ulaþýlmaz Olmalý  (Aydýn Akdeniz)

“ Bakýn” dedi. “ Herkesin gerçekleþmesini umduðu düþleri olur. Düþ kurmak iyi oyuncular için yalnýzca bir oyalanmaca dan ibaret deðildir. Gençsiniz, eminim ki anlýyorsunuz beni. Þirketimizin bunca yýllýk baþarýsýnýn ardýnda gerçekle düþ arasýndaki espriyi yakalayabilmiþ dinamik bir kadronun payý olduðuna inanýyorum. Kendinizden bahsederken lütfen bunu da dikkate alýn! ” Mülakata gelen gençlerden kravatlý olan öne çýkarak, “ Çok iyi bir not ortalamasýyla bitirdim fakülteyi. Kötü alýþkanlýklarým hiç olmadý. Ev ile okul arasýnda gidip geldim dört yýl boyunca. Bilgisayar programlarýný kullanmasýný bilirim. Az çokta yabancý dil,” “ Adýnýz neydi? ” “ Mete efendim.” “ Nereyi bitirmiþtiniz? ” “ Ýktisat bölümü mezunuyum.” “ Geleceðe dönük beklentileriniz?” “ Ferrari marka arabam olmalý ve bir dediðimi iki etmeyecek çalýþanlarým.” “ Peki, anlaþýldý. Ya siz?
82 
 Gece Bekçisi  (Güven Solak)

Yýllarýný geçirdiði yerden, iþinden ayrýlmak üzere olan Sadi Efendi'den... Öykü, etrafýmda gördüðüm onlarca güvenlik görevlisi ve bekçinin zamanlarýný nasýl geçirdiklerini düþünürken ortaya çýktý.
83 
 Maça Kýzýna  (Aydýn Akdeniz)

Nehir kýyýsýndaki kayalýða indiðimde suya düþen gölgeyle baþýný farkediyorum. Eðilmiþ, akýntýya bakýyordu. Yaklaþmak istedim, elinin iþaretiyle vazgeçtim. Dediðine göre balýklarý ürkütebilirmiþim. Poþet dolusu erzaðý görebileceði bir aðaç dalýna iliþtirip uzaklaþacaktým. Cebime uzanýyorum. Kahretsin. Boþ. Ýkisi de. Sigara atmasýný istiyorum. Kýmýldamýyor. Gözleri hep akýntýda. Birden sevinçle doðruluyor. Ýnlerini buldum diyor. Balýk aðýný kýyýya doðru çekiþini görseler, kahvede günlerce konuþulurdu bu. Eli boþ döndü dedirtmemek için miydi yoksa üç beþ balýða mý telaþý. Aklýndan ne geçiriyor bilemezdim.
84 
 Ýsyan Etmiyorum  (diydembaylan)

isyan etmiyorum nefret ediyorum paçalarýmdan dolanýp beynime hücum etmeye çalýþan kaderci yaratýklardan hep ayný saçmalýklarýn tekrarlarýnda baþrol oyuncularýný deðiþtiriyorlar pilavý bile 3 kez ýsýtsan için dönmeye baþlar neden bana babam hakkýnda gereksiz hikayeler uydurup kendilerinin korkudan altýna yapacaklarý yok oluþ gerçekliðinin saflýðýný elimden almaya çalýþýyorlar aman sorgulasam ne olacakki kendileri çalýp kendileri oynuyorlar bana ise düðüne zorla getirilmiþ diydem rolünü oynamak düþüyor babamý yýkandýktan sonra öpüp koklamama bile izin vermediler abdesti bozulurmuþ ölünün abdestimi olurmuþ anneme dokundurtmadýlar bile avazým çýktýðý kadar isyan ettim kimse ama kimse bana yýllarca göremeyeceðim babamle son 15 dakikamý elimden alamaz gömerken etraf erkek doluydu kimse anneme bana gelin bir kürek toprakta siz atýn demedi o an caným istemedide zaten babamý çürütecek iþlemlere ortak olmak isemedim. Caminin önünde baþkasý bekledi babamý tahmin edeceðiniz gibi o da akrabalarýmýzdan üzgün ve maðrur bir ERKEKTi KADINLAR ROLLERÝNÝ BAÞTAN EZBERLEMÝÞTÝ ailesi kavramý yerine ailesinden erkekler öne sloganýna boyun eðmeliydi
85 
 Ölüyorum  (Þenol Durmuþ)

Esiri olduðum bu zevk aleminde geçirdiðim süreyi düþündüðümde, kýrýlýyorum. Aileme ancak bu sürenin onda birini ayýrdýðýmý biliyorum. Gerçeðin farkýnda olmadan, hatta gerçeði bilsem de hemen unutuyorum. Korkuyorum gerçekle yüzleþmeye..
86 
 Adým "Sekhmet... "" 4  (erdal divriklioðlu)

Çoðu insanýn problemli evliliklerine birbirlerinin gözünün içine baka baka yaptýklarý ihanetlerine tanýk olurken, Aþk'ýnda insan hayatý için sunulan bir ürün olduðunu farketmesi çok zaman almadý. Organizma o zamanlar yoktu. Ya da vardý ama bu çapta deðil. Dünyanýn bir çok yerine "Yaþa,ye tüket,iç,sýç seks yap" sloganlarý pompalanýrken
87 
 Kirli Çamaþýr Sepeti  (Derya Daðcý)

yeni bir güne baþlamýþtý þimdi.. iþlerini bitirip eve dönmeyi sabýrsýzlýkla bekliyordu.. nihayet saatler sonra evindeydi… yemeðini yiyip, dinlendi biraz.. düþündü… kitabýný aldý eline, iþaretlediði yerden okumaya devam ederken uyuyakaldý.. yine konuþmaya baþladý kendiyle!! Anladý bu sefer… uyanmalýydý… derin bir nefes alarak açtý gözlerini karanlýk odasýnda!! Elinde kitabýyla uyuduðunu fark edince gülümsedi..! kitabý rafýna kaldýrýp, banyoya gitti sabýrsýzlýðýný gizlemeye çalýþarak… yüzünü yýkadý ve arkasýna dönüp “kirli çamaþýr sepeti” ne yaklaþtý…
88 
 Eski Bir Dosta Þunca Yaþam Sürecinin Sonunu Anlatýþ  (selim koç)

"çevremizde bir sürü ihsan bozukluðu.ölmek mutluluk;sevmek ölüm."
89 
 Orman  (Öykü Yüzer)

Sandýðýmdan da az...öyle az ki...
90 
 Gülümseyen Yüzün  (diydembaylan)

YÜZÜNÜ ISITIK BERABERCE ayaklarýn üþümesin diye annem bataniyeye sardý tombiþ ayaklarýný gözyaþýný sildi ara ara akan sakladýk mendilini boðazýna baðlanan gazlý bezi yýkadým aslýnda ilk önce yýkamak istemedim
91 
 Ölü Ýhtiyar  (Güven Solak)

"Ancak hükümlüler arasýnda bir kiþi vardý ki, korkusundan deðil sevgisinden ve saygýsýndan put gibi duruyordu. Ölü Ýhtiyar hiç kimsenin bilmediði bir yere bakarak dalýp gitmiþ, hazýr ol vaziyette bekliyordu."
92 
 Kara Üçlü  (Nergiz Þimþek)

Hiç yaþlanmamýþ; tabii, cinler yaþlanmaz. Eskiden de bembeyaz ve uzun saçlarý vardý – genç yüz çizgileriyle uyuþmayan. Bu beyazlýðýn bir de buz mavisi gözlerinin etkisiyle olacak yüzü, nurlu gibi parlardý. Dudaklarýna sakýnýmlý bir gülümseme yapýþmýþ, onu biraz aptal – doðrusu safça gösterirdi. Boyu uzun, bedeni incecikti. Giysisini deðiþtirdiðiniyse hiç görmedim – yaz ya da kýþ. Yine beyazlara bürünmüþ, karþýmda. Þimdi de, yýllar sonra týpatýp ayný. Aslýnda üç cin de renkleri dýþýnda týpatýp aynýydý. Takvim cini kýzýl, ayna ciniyse griydi. Saçlarýndan tutun parmak uçlarýna dek. Bu aynýlýða raðmen, yine de insanda birbirinden baþka varlýklar olduklarý duygusu uyanýrdý. Ne ilk gördüðümde onlarý ne de sonraki dört yýl içinde, üçüz gibi benzediklerini hiç düþünmedim. Tuhaf, þimdi düþünüyorum – tasvir etmeye kalkýþtýðýmda.
93 
 Earthquake  (selim koç)

derisini çýkarmýþ bir günýþýðýnýn ýslanma ihtimaline karþý bir ruh yaðmurluðu satýn alýndý.
94 
 Kelebek  (diydembaylan)

Sakinlik olmuþ olanlara ve olabileceklere karþý. Kayýtsýzlýðýn baþarýsý tesadüf olmasa da mucize gibi algýlanýr.Ara sýra haksýzlýklara karþý kýsacýk süren baþaldýrý nöbetleri dýþýnda
95 
 Monolog (- I - )  (selim koç)

"umut zorda.gelin,perde açýlýyor.."
96 
 Beraberlikten Kaynaklanýyordu Yalnýzlýk...  (Evren Özen)

Þimdinin insaný, saðanaðý tutyordu elleriyle... Vefaya yemin ederek... Ardýndan beraberlikten kaynaklanýyordu yalnýzlýk...
97 
 Çocuk Oyunu  (Nezihe Ecevit)

Çamur yaptý yapýþýk. Çamurdan bir baþ,baþa bir gövde,gövdeye kol, bacak...
98 
 Bir Bahar Þafaðý Yanýlsamalarý  (selim koç)

"gökteki yýlan gözleri kafamýzdakinin hýrsýzýydý"
99 
 Suyun Aksi  (diydembaylan)

Sudaki sessiz aksim bana yardým edemezsin. Seni kýrk kere gördüm ve bi o kadar yadsýdým.Aynadaki kibirli yaratýk sen bin kere sevdim ve bi o kadar da kutsadým.Elimde ayna suyun aksindeyim......
100 
 Adým "Sekhmet... "" 2  (erdal divriklioðlu)

"Beyler,bayanlar aslý sorgulanmasý gereken parçalanmasý gereken,makineler akýllý cihazlar deðil. Sorgulanmasý gereken insanlýða ne olduðu? sorgulanmasý gereken týpký sellim'in dediði gibi inanç,ahlak ve özgürlük diye perdelenen bu söylemde Tanrý'nýn insan için ne ifade ettiði ya da tanrý insan için öldü mü yoksa?"

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Naturel
YILDIZ AKA
Öykü > Varoluþçuluk
Anlaþýlmayan
Nicolai Copuþçiu
Öykü > Varoluþçuluk
Difenbahya
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluþçuluk
Harabad
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Scamnum
Sinem Baðcivan
Öykü > Varoluþçuluk
Safsatalar - 8
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluþçuluk
Acýnýn Çaðrýsý
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluþçuluk
Fitnat
diydembaylan
Öykü > Varoluþçuluk
Caz Kuþaðý
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Minimal Dalga
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Zamaný Taramak
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Psikopat Kýrmýzý
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Yanyana ve Ayrýk
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Kapýlar
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Masada Pislik Var!
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Anarþist
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Karovale
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Bu Þehrin Ýçine Sýçtým!
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Kaçamak Sonlar
Edibe Toðaç
Öykü > Varoluþçuluk

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.