..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Gençliðinde müzik öðrenen, felsefeyi daha iyi anlar. -Platon
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Varoluþçuluk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Murat, Mevlüt, Muzaffer ve Ýsa
Ýsa Kantarcý
Roman > Korku Romaný

Murat, Mevlüt, Muzaffer ve Ýsa “Ýsa, senin arkandayýz, Murat, Muzaffer ve ben, sen kafaný yorma.” Balkonda sigara içiyordum öðleden sonra, güneþ var ama serindi hava, yaz bir türlü gelmedi, yaðmur, sel, her þey can sýkýcý. Kadýnlar, kýzlar can sýkýcý, çocuklar þeytan. Güzel, iþe yarar bir þey yok gibi. “Neden geldim hayata, bu ne iþ?” Bir yaþamak derdidir gidiyor. Ne istersem, en elde etmek istersem diþimle týrnaðýmda bir mücadele vermem

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Öykü > Varoluþçuluk
101 
 Benlerden Birini Vurdum: Katilim  (KÜFRAN)

Çok anlattým ama anlamadý. Sus dedim susmadý.
102 
 Papatyanýn Hikayesi  (Miha Kuþu)

Bir papatya falý deðildir bu hayatýn ta kendisi aþkýn en derini
103 
 Kuyu  (Murat YOLYAPAN)

Üzeri kapalý kuyu; mezardýr. Üstü açýk kuyu ise insaný varolan tek çýkýþa umutlandýrýr.
104 
 Mendil Satan Ellerin, Gözlerinin Ýfadesidir.  (mehmet ali güney)

Ellerin acý katmýþtý yüreðime. O çocuðun gözlerinde aramýþtým seni. Sen yoktun. Çünkü senin gözlerini ben hiç görmedim. Bir yaðmur altýnda, ýssýz kaldýrýmlarda mendil satan ellerine hiç rastlamadým.
105 
 E. T  (Aydýn Akdeniz)

Duman koca bir leke olup düþüyor aramýza. Konuþmalarýmýz kuru dal ve yaprak yýðýnýna gömülü. Kýrýlgan. Tetikte. Kývýlcýmla harlamaya hazýr. Geceyle iplik iplik daðýlmasa sabaha dek ateþin baþýnda öylece kalabilirdik. Gözlüðüyle oynamaktan usanýyor sonunda. Dili çözülüyor. Öksürüklerin arasýnda iþittin mi ? Þeytanýn aklýna gelmeyecek þeyler anlattý. Hem, yüzünde gölgeler dolaþmýþtý konuþurken. Ateþin þavký mý düþmüþtü, yoksa öyle mi görmüþtüm.
106 
 Beytepe'de Nisan  (Gürcan)

Bahar ona can veren Nisan yaðmurlarýyla kendini iyiden iyiye hissettiriyordu. Pencerenin hemen önünde camý açmýþ oturduðu saldalyeden dýþarýyý seyreden genç te öyle hissediyordu ki camý tamamen açmýþtý.
107 
 Abla Ben Burdayým Sen Nerdesin  (FATÝH YALÇIN)

El salladý otobüsün ardýndan. Gözleriyle “uðurlar ola” dedi. Yüreðiyle sadakat yeminleri etti. Otobüs kaybolunca daðlarýn arasýndan, bir boþ yola bir de þehre baktý. Öylece dimdik durdu bir süre. O olmadan atýlacak ilk adýmdaydý sýra. Yýllarca birlikte yürüdükleri bu yollar, seyretmekten büyük keyif aldýklarý –bazen de talihsizliklerine isyan ettikleri- yolun karþýsýndaki yamaç hiç de tanýdýk gelmedi ona. Onunla birlikte olduðu zamanlarda beyninin bir köþesinde sürekli saklý tuttuðu hayallerinde olduðu gibi tek baþýnaydý. Otobüsün kalkmasýyla birlikte ona yabancýlaþan þehir bu yalnýzlýðýný tahrik ediyordu. Atacaðý bu ilk adýmýn kararýný yalnýzca kendisi verecekti. Nereye gitmesi gerektiði konusunda hiçbir fikri yoktu. Þehirlerarasý yolculuklarda yol güzergahýndaki þehir terminallerinde ihtiyaç molasý müddetince þehri seyretme izni alan yolcularýn anlýk þaþkýnlýðý vardý yüzünde.
108 
 Hayatýn Neresinden Dönülse Karmý Dýr?  (diydembaylan)

Hayýr ya da evet evetlerin çoðu þu anda mezarlarýnda huzurla ya da husursuz ya da sadece kemik olarak yatýyorlar. Onlara katýlacaklar ve katýlmak isteyenler olacak. Garip hayatýn anlamý yaþadýn ülke üstünde deðerlendirilmiþ olsa topluma isyanlarýnda ülke deðiþtirirsin olur biter her ülkede kendi elinle yaratýðýn kimlik seni rahatsýz edecek bir durum bulur çünkü aslýnda sen ilkel insanýn modernleþmeye
109 
 Bavul  (niyazi bircan)

Diþi ve erkek, damarlarýnda dolaþan alkolün yoðunluðu kadar güzel, yakýþýklý ve becerikli olacak; gerginliðin, ince fakat uzun yayýnda hangi noktaya temas etseniz sert bir nota ve haykýrýþýn baþlayacaðý o gizli serüven þimdi, çaprazýmdaki merdivenlerin bir kat aþaðýsýndan hayata baðlanacaktý. ..
110 
 Canlý ve Cansýzlýk Dýþýnda  (Evren Özen)

Onlar canlý deðil mi? Ölmek te var tabi…Ne kadar kýsýtlý ve yoðun yaþamlarý var! Acaba öleceklerini biliyorlar mý?Ya farkýndalarsa… Buna biz bile katlanamayýz… Düþünsene, dönmeyeceðini biliyorsun ve o ana doðru tehirsiz ilerliyorsun… Baðýmlýlýklarýný býrakýyorsun… Konuþtuklarýmýzý sezinleyip cevap veriyorlarmýþ hemen. Bir de çýkýþarak, nasýl olur?
111 
 Külahtan Kimlikler  (diydembaylan)

derin devlet yaptý Amerika böyle istedi.Devlet dediðin nedir çeþmenin baþýnda oturup ya milliyetçilik ya da islamla senin musluða ulaþmanýn yolunu kesen insancýklar topluluður malesef
112 
 Akbaba.  (Burhan ÜREGÜL.)

Hayat ve adalet ile ilgili ilgileneceðinizi düþündüðüm bir çalýþmamdýr. Duyguyu yüksek olarak hissedeceðiniz ve sýkýlmadan okuyacaðýnýzý bilmelisiniz.
113 
 Ýd"lerin Yarin ve Etlerin Sesi  (asef þafak)

bir hastanýn sesleri gelirken öldürür bizleri
114 
 Iþýk ve Aynalar  (Murat YOLYAPAN)

Adam büyülendi gördüðü manzaradan. Gece ve Dolunaya bakan günebakanlar... Daha önce aþký anlatan böyle güzel bir resim görmemiþti.
115 
 Kaybolmak  (ömer faruk aydýn)

saatin sabahýn 4'ü olmasýda ne demek ... kim günü 24 saate bölme hakkýný verdi insana... 365 gün bir yýl ediyormuþ... hepsi hepsi 6 milyarmýþ bizim ihtiyarýn yaþý ...
116 
 Gri Dalgalar  (Uður Can)

Deniz okulun duvarlarý gibi gri, onlardan farklý olarak dalgalýydý. Aldatýcý bir dansla insaný bir tür melankoliye davet eder gibiydi.
117 
 Hayat Yok Ýnsan Var  (diydembaylan)

hayat yok insan var alðýlayýþ acý geçim hep insana baðlý kader yok sessiz kinlerin öcü yok
118 
 Aykýrý Bir Hikaye  (baki bahrevan)

Ýþte yaþamýn gerçek deðeri
119 
 Dilimde Denizin  (halil demir)

dilimde denizin tuzlu tadý var
120 
 Ýnfaz  (mehtap)

kader mahkumu diye birþey var ve içimizde yaþýyor

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Naturel
YILDIZ AKA
Öykü > Varoluþçuluk
Anlaþýlmayan
Nicolai Copuþçiu
Öykü > Varoluþçuluk
Difenbahya
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluþçuluk
Harabad
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Scamnum
Sinem Baðcivan
Öykü > Varoluþçuluk
Safsatalar - 8
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluþçuluk
Acýnýn Çaðrýsý
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluþçuluk
Fitnat
diydembaylan
Öykü > Varoluþçuluk
Caz Kuþaðý
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Minimal Dalga
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Zamaný Taramak
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Psikopat Kýrmýzý
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Yanyana ve Ayrýk
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Kapýlar
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Masada Pislik Var!
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Anarþist
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Karovale
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Bu Þehrin Ýçine Sýçtým!
selim çok
Öykü > Varoluþçuluk
Kaçamak Sonlar
Edibe Toðaç
Öykü > Varoluþçuluk

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.