..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mutlu köle çoktur. -Darwin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

İki Gözüm...
Erkan baykal
Şiir > Aşk ve Romantizm

Ne alabilirim ki senden artık hayat, Kalmadı gönlümde ihtiraslı aşklar, Sevginin safı kaldı son dem bardakta, Bir yudum kucak. Kahvelerimizin telvelerinde gelecek ararken, Geçti iki gözümün çiçeği geçti, Baharlarda yeşerttiğimiz aşk papatyaları, Toprakta kuru kaldı. Tut elimi iki gözüm, Yağmurlar bitti artık, Kış tufan.

[DEVAMI]

Arama Motoru

• İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
181 
 Yarın Son Günüm  (Ahmet Zeytinci)

Yok, yok başlığa bakıp da hayatta ki son günüm diye düşünmeyin... Kıyamet de kopmayacak. Onu da zaten herhalde sadece Cenabı Allah bilir... Son günüm dediğim diyete, diyetisyene başlamadan önceki son günüm. Girdik mi diyete ve de diyetisyenin odasına bir kere, kendimize çeki düzen vermemiz lazım. Yoksa biz bir şeyleri ham yapalım derken, diyetisyen abla bizi ham yapar. Abla diyorsam da benden on yaş küçük aslında canım, saygıdan saygıdan bizim Abla hitabı...
182 
 Hangi Ahmet?  (Hakan Yozcu)

Sert Ahmet mi? -Değil. -Sibop Ahmet mi? -Değil. -Çil Ahmet mi? -Değil. -Şişko Ahmet mi? -Değil. -Empas Ahmet mi -Değil. -Deli Ahmet mi?
183 
 Köpek Besleyecektik Amirim  (Ahmet Zeytinci)

Hidayet Bey, benim köpeklerin ev de bir çuval maması var, atalım arabaya, sonrada köpek besliyoruz biz, nasılsa, diyerek her yeri, dere tepe gezeriz. Ne dersiniz komşular? Ne diyelim ’’Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz.’’ durumları resmen bu...
184 
 Asgari Ücret Maratonu Başlıyor  (Ahmet Zeytinci)

Bilenler bilir, 48.si yapılacak olan bu büyük asgari ücret maratonunu geçmişte 47 kere kazanan hep işveren takımında yarışan sporcular olmuştur. İşçi ve memurlar adına koşan sporcular 47 senedir bu maratonu kazanamamanın burukluğu ile bu sefer bayağı iddialı olduklarını söyleseler de, bakalım bu maratonun sonunu ben de çok merak ediyorum. Neden olmasın, bu sefer de işçi ya da memur takımından birisi bu maratonu kazanmasın?
185 
 Ben Namuslu Bir Erkek Değilim!  (Demirhan Ocak)

Sizce ülkemiz sorunlarının temelindeki yatan sorun nedir?” konulu her hangi bir televizyonda bir tartışma programında yada herhangi bir yerde yapılan seminer, konferans vs,vb... gibi ortamlarda futbol fanatiği beyinsizleri ve magazin programlarının
186 
 Dikizciler  (Mehmet Önder)

Asıl sağlam dikizciler, azılı dikizcilerdir. Halk arasında, bunların, nüfus cüzdanlarından yurttaşlık numarasına bakarken bile yirmi beş derecelik bir açıyla baktıkları söylenir.
187 
 Çok Yaşlı Çoook  (Ahmet Zeytinci)

Allah var, iyi hizmet etti bana, yirmi yirmibeş senedir... Bazen tek bindim, bazen üç beş arkadaşımla bindik, hatta bayağı tepindik içinde gençliğimizde, kafa salladık, başımızda kavak yellerinin estiği zamanlarda. Gıkı bile çıkmadı. Bana mısın, sana mısın, ona mısın, bile demedi... Masrafsız idi bir çok hemcinslerine nazaran. Ekonomikti, koklardı benzini adeta... Benzin bunalıma girerdi, kimi zaman ''Bu beni yakmıyor adeta kokluyor.'' diye... O derece yani...
188 
 Nasıl Eylemci Oldum  (Mehmet Önder)

Halayın biteceği yok. Aklıma başka çözüm yolu da gelmiyor. Artık çalışma saati içinde sigortaya ulaşamam. Müşteri ağır para cezalarını yedikten sonra olacakları düşünmek bile istemiyorum.
189 
 Dedem Keyfi Kırınca  (Mehmet Önder)

Bu öykü Güncel Sanat Dergisi'nin düzenlediği 2. Kısa Öykü Yarışması'nda seçici kurul özel ödülünü paylaşmıştır.
190 
 Büyükbaşlar Yalakta  (Ahmet Zekai Yıldız)

-“Evet, beyler! Ese pınarı dinlenme tesislerine hoş geldiniz! Bugün eşantiyon mönümüzde çay bulunmadığından onun yerine leblebi ile rakı ikramı yapılacaktır! Afiyet olsun efendim!
191 
 Yağmura Yakalandık  (Ahmet Zeytinci)

İşte böyle çıktık kızımla bir bahar günü. Hava kapalı mı kapalı. Olsun, yağmurda başlarsa hemen kaçarız yakınlarda ki bir yere, diye kafamızdan geçiriyoruz... Olmadı cadde de seyyar satıcılar beş liraya şemsiye satıyorlar... Alırım iki tane bir kızıma, bir de bana, devam eder gideriz yolumuza...
192 
 Japon Mektup Arkadaşım Mitsiyo  (Ahmet Zeytinci)

Hey dergisinde mektup arkadaşlığı var. Siz, isminizi, adresinizi gönderiyorsunuz, hangi yabancı dilde mektuplaşmak istediğinizi (Almanca, İngilizce, Fransızca) bildiriyorsunuz, onlarda Avrupa’dan ya da Dünya üzerinde ki başka bir memleketten arkadaş bulup, onun ve sizin mektup ile haberleşmenizi sağlayıp aradan çekiliyorlar... O zaman nere de İnternet, nere de cep telefonu?
193 
 Ölen Kim?  (Kâmuran Esen)

Yaşamdan bir gün.
194 
 Kabak Tadı Veren Dünya ve Kabak Kafalı Kayınço  (ASİL SONER DEMİR)

Bu kabak tadı veren hayatta bir de bizim kabak kafalı kayınço ve 6 çocuğu bizim eve sığınmasınlar mı ?
195 
 Et Suyuna Bulgur Pilavı - II  (Anıl Gökpek)

Bu basit bir Suç ve Ceza öyküsü değil; ne olduğunu tam olarak tarif edemiyorsam da ironinin korkunç izlerini gördüğümü söylemeliyim.
196 
 Dolares Yengenin Ayakları Kokuyor  (Ahmet Zeytinci)

Bu Dolares Yengenin bir büyük kusuru var. ''Hadi canım Dolares Yengenin ne kusuru olabilir ki?'' dediğinizi duyar gibi oluyorum. Şimdi söyleyince siz de şaşıracaksınız. Bu Dolares Yengenin ayakları çok kötü kokuyor. Hem de öyle böyle değil. Dolaştığı denizaşırı ülkelere de gittiği zaman, o ülkede ki herkes Dolares Yengenin ayaklarının koktuğunu hemen anlıyor, anlaşılmayacak gibi de değil ki kardeşim...
197 
 Daha Öncede Bir İki Kere İsyan Etmişti  (Ahmet Zeytinci)

Uzatınca ayaklarımı tabureye, ayak başparmağım oradan bana, yani çorabımın arasından sanki el sallıyormuş da selam veriyormuş gibi geliyor... Bir ileri bir geri oynuyor. Oynuyor dediysem ben oynatıyorum tabi ki şüpheniz mi var? Öbür ayağımı üstüne getirip önünü kapatıyorum, sonra bir bakıyorum bana CE yapıyor oradan...
198 
 Anamdan İnciler/ Enver Hoca  (Necmettin Yalcinkaya)

“Kim olacak ana? Sorun Enver Hoca" "O da kimdir?” diye sordu anam. Arkadaşlardan biri AEP tarihini anlatan bir kitabı anama gösterirken: “Aha, bu resimdeki adam!” dedi.
199 
 Bir Kavuşsaydı Ferhat ile Şirin  (Ahmet Zeytinci)

Ah ki ah! Kavuşamadan birbirlerine terki dünya ettiler... Bir de böyle düşünelim bakalım. Farz edin Ferhat dağları delmiş, gelmiş Şirin hanımı babasından Allah'ım emri Peygamberin kavli ile istemiş, Şirin'in Babası da ''Senden iyisini mi bulacağım oğlum, verdim gitti, Şirini sana.'' demiş, demiş de bakalım sonra neler olmuş...
200 
 Bu Kız Yine Hamile  (Ahmet Zeytinci)

Geçen sene bir arkadaşın deposunda doğurdu, ondan önceki senede Yaşar'ın Bakkal'ında, seneye de kimbilir bakarsın bizim dükkanda doğurur. Bizim işyerinde ki mahallenin bebeleri ile hergün besleriz hemen hemen o gün kimin cebinde para varsa sevabına doyurur bu yavruları analarını işte böyle bizim işyerinin muhabbetleri...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Bayandan Az Kullanılmış
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Uzaktan Kumandan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Niyazi Amca
Kamil Erbil
Öykü > Gülmece (Mizah)
İki Hınzır Güvercin
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Soba Yakma Sanatı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kediler İsyanlarda
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kravatttt Vayyyy Kravatttt
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kilolarınız ile Barışın
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Biz Bir Türlü Kayamadık
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Şikayetçiyiz Okurlardan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Firardalar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Emekli Maaşı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.