..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan kendini bilmeli. Gerçeği keşfetmeye yaramasa da, yaşamayı öğretiyor. Ve bundan daha güzel birşey yok. -Pascal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bir Gün Batımı Bir Güneş İnmişti Denize
Rukiye Çelik
Şiir > Bireysel

Gençliğim ve ben, deniz deniz dolaştık Acemiydik, korkuyorduk; deniz kim, biz kim? Birkaç santim boyumuzu geçse de su Bizi boğmadan, üstünde taşır diye güvendik Sarıldık birbirimize, attık kendimizi denize Kulaçladık hayatı, arkamızda öfkeli dalgalar!.. Ve iki mavinin arasında mutlu görünen bir güneş!.. Deniz biz oldu, biz deniz olduk Uzattık ellerimizi dostluğa Sözleşmemiz iskelede asılı Borçlandık birbirimize!.. Havlu olup, k

[DEVAMI]

Arama Motoru

• İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
201 
 Sinekten Yağ Nasıl Çıkar  (Ahmet Zeytinci)

Geçen gün arabasının muayene zamanı gelmiş, bakmış lastikler kötü, bu lastikler ile araba ömrübillah muayeneden geçmez, dört tane çıkma lastik almış, hesapta ucuza getirecek. Muayeneye bir girmiş yine geçememiş muayeneden, al başına dert, iki türlü zarar. Aldım karşıma birgün''Tahsin dedim bedava mezar bulsan ona da gireceksin cumburlop ''
202 
 Otobüs Hileleri  (Seda Meşeli)

Evinizin okulunuzdan uzak olması ne kadar da üzücü bir durum değil mi? Peki biraz da iyi tarafından bakmaya ne dersiniz : otobüsler ve otobüs hikayeleri...
203 
 Asansörde Fantezi  (Ahmet Zeytinci)

Bazı asansörlerde kapı elle açılıyor, çoğunda ise otomatik, kata geldi mi cırt içindesin. Bazen dalga geçerim asansörün kapısı ile... Elimi bir uzatıyorum şak diye açılıyor... O arada da bekleyenler varsa haliyle sinir oluyorlardır bana...
204 
 Psikolojim Bayağı Bozulmuştu  (Ahmet Zeytinci)

Psikolojisi bozulan insan ne yapar? Ya bir psikolog ya da psikiyatra gider. Ben de öyle yaptım. Bir arkadaşımın tanıdığı iyi bir ruh doktoru hem de doçentmiş. Randevu alıp atladım gittim. Güzel bir muayenehanesi var. İçeri girip randevum olduğunu belirttim. Bir müddet sonra içeride ki hasta çıkınca Ekrem Hoca beni içeriye aldı...
205 
 Anamdan İnciler/ Milo'nun Kalemi  (Necmettin Yalcinkaya)

burada anlatacagim anektodlar anamin sahsinda tüm annelere ithaf olunur. okunan her inci tanesinin okuyucunun yüzünde tatli bir sevinc belirtisi birakmasi inanciyla...
206 
 Bekçibaşı Kemal  (şenol durmuş)

"Lan oğlum Kemal, köyde de sürün vardı düdük çalıyordun,Bak İstanbula geldin hala aynı düdüğü çalıyorsun. Bir taraf koyun, bir taraf insan. Farkeden ne ki?" dedim. Sonra bir güldüm, bir güldüm sormayın. Ertesi gün daha kuvvetle vazifeye sarıldım. Ve Allahın izniyle bugünlere kadar gelebildim. Ama vallahi çok zor günlerde geçirdim.
207 
 Veli Toplantısı  (Mehmet Önder)

Ali dönmüş müdür odasına, “Hocam ana babadan başkası veli olur mu?” Müdür de sinirli mi sinirli “Sokaktan salağın birini tut getir!” demiş. Arkasından da uyarmış “O kadar da salak olmasın ha! Laftan anlasın.”
208 
 Erika Yenge  (Mehmet Önder)

Komşu Fatma Yenge'nin berduş oğlu Niyazi, Alamanya'ya işçi yazılıp yılına varmadan, kolunda sarışın bir Alman dilberiyle dönünce, mahalleliyi bir meraktır sardı.
209 
 Çürük Elma  (şenol durmuş)

"Rahat ol efendim, rahat ol, hacca da gidersin, Şam'a da gidersiniz, isterseniz Tayland'a bile gidersiniz. Bizler olduğumuz müddetçe bu vatan bölünmez diyorum ya, eşkiya'nın eninde sonunda işi bitecektir.Ordu, millet, sizler, bizler, cemaat, karakol el ele bu vatanı böldürmeyiz.Merak etmeyin siz... "
210 
 Et Suyuna Bulgur Pilavı  (Anıl Gökpek)

İşte tam da o sırada korkunç bir patlama sesi duydum ve yerimden sıçradım. Bu ses bir bombanın ya da tüpün patlaması kadar şiddetli değildi; ne var ki, tıpkı beklenmeyen bir anda patlayıveren bir balon gibi tedirgin ediciydi.
211 
 Sizi Nereden Tanımıyorum  (Ahmet Zeytinci)

Bu tanımadığım arkadaşlardan birilerinin doğum gününe denk geliyor o gün. Ne diyeyim şimdi ben bu arkadaşa? Bir kere görüşmemişiz yüz yüze, onu bırak telefonda bile, hatta face de bile, sadece birbirimizi eklemişiz birilerinin gazı ile ya da durup dururken. ''Hey dostum doğum günün kutlu olsun, pastanın üstünde ki mumları bir üfleyişte söndür, inşallah gelecek yirmi yirmi beş sene içinde belki bir ortamda karşılaşırız da ha ne dersin, öptüm o al yanaklarından.'' Bu mudur yazacaklarımız?
212 
 Anamdan İnciler/ Marimar ve Neco Baba  (Necmettin Yalcinkaya)

Anamın bir şey dikkatini çekmiş olmalı ki, ‘’Hayırdır Neco Baba’’ dedi gülerek. ‘’ Attan inip eşeğe binmişsin… Marlbora gitmiş yerine kısa Samsun gelmiş’’
213 
 Defoooool...  (Mustafa Arif Razgartlı)

Abi o gözler,o kaşlar o endam,o saçlar... Abi allah seni inandırsın mımmm biriçim su be...
214 
 Göz Yaşartan Muhabbetler  (Ahmet Zeytinci)

İki adet göz yaşartıcı bomba aralarında muhabbet ediyorlardı... Daha insanları ağlatmalarına belli ki çok vardı, var olmasına da yine de kullanıcıların hali belli olmazdı. Şak diye depodan alırlar tak diye birilerinin üstüne fütursuzca fırlatırlardı...
215 
 Yüzüm Nereye Gitmişti  (Ahmet Zeytinci)

Her zaman yaptığım gibi o sabah da erken uyandım. Sıkışmıştım da, ufak su dökmek için banyoya seğirttim hemen. Rahatladıktan sonra, bir yüzümü yıkayayım da kendime geleyim. Sifonu çektikten sonra doğru aynanın karşısında ki yerimi aldım. Hay Allah uyku sersemliği herhalde aynada yüzümü göremiyorum. Gözlerimi ovuşturdum, bir daha baktım aynaya... Olamaz ayna da yüzüm görünmüyor, delireceğim şimdi! Ya da delirdim, kafayı yedim sabah sabah... Hemen elimi yüzüme götürdüm, burnum, kulaklarım, gözlerim, saçlarım yerinde duruyor, evet evet yerinde hepsi... Lakin ayna da ne burnumu, ne kulaklarımı, ne gözlerimi, saçlarımı hiç birini göremiyorum. İnanılmaz bir şey bu...
216 
 Abur ve Cubur  (Ahmet Zeytinci)

Çok iyi iki dosttular. Kılıktan kılığa ve şekilden şekle girmek ise onların en büyük özelliği ve meziyetlerinden biri idi... Kimi zaman sarı leblebi olarak çıkarlardı insanların karşısına, kimi zaman patates cipsi, kimi zaman sütlü çikolata, bazı bazı ekmek arası kaşar ya da ikindi vakti okuldan dönen çocukların ekmek üzerine sürdüğü krem peynir olurlardı bu Abur ile Cubur... Sizin anlayacağımız Teksas Tommiks çizgi romanlarında ki karakterlerden bin bir surat gibi şekil değiştirme yetenekleri inanılmaz derecede fazlaydı... Ha bir de eskilerin çizgi filmlerinden Tonton vardı hatırlarsınız ''Hop hop değiş Tonton.'' dendi mi hemen şekil değiştirirdi. Kimileri de Abur ile Cuburu o çizgi filimde ki Tontona benzetirdi...
217 
 Atletik Vücutlu Sarışın Bayan  (mehmet burak yüksel)

Her kuşun eti yenmez
218 
 Ah Hikmet Ah  (Mehmet Önder)

Anladım ki, bu memlekette çalışmayana, üretmeyene her yerde ekmek var.
219 
 Acılar Meyhanesi  (Şenol Durmuş)

"Çok haklısın Rüstem abi, bu vatan bölünmez.Ama ben çok korkuyorum abi. Çoluk çocuk falan filan abi yoksa bir dakika durmam koşarım cepheye.Ah abi, Atatürk yaşasaydı, vallahi billahi hepsini kurşuna dizerdi. Ne insan hakları abi, bir mermiyle verecen haklarını.Ne özel yetkili mahkemesi, hemen kurucan İstiklal mahkemesini başına da Kılıç Aliyi geçiricen, bak bakalım ne terör kalır ne de hain."
220 
 Anamdan İnciler/ Parka  (Necmettin Yalcinkaya)

"Olamazsın tabi. Baksana senin bir parkan bile yok..."

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Bayandan Az Kullanılmış
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Uzaktan Kumandan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Niyazi Amca
Kamil Erbil
Öykü > Gülmece (Mizah)
İki Hınzır Güvercin
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Soba Yakma Sanatı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kediler İsyanlarda
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kravatttt Vayyyy Kravatttt
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kilolarınız ile Barışın
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Biz Bir Türlü Kayamadık
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Şikayetçiyiz Okurlardan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Firardalar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Emekli Maaşı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.