..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Sanatçýnýn iþlevsel tanýmý bilinci neþelendirmektir. -Max Eastman
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Köylü Kýz Kezban
Ýsa Kantarcý
Roman > Aþk Romaný

Köylü Kýz Kezban 1 Sabahýn erken saatleriydi, bölgede 3 gündür kar fýrtýnasý vardý, yoðun rüzgarla kýrbaç gibi yaðan ince kar insana nefes aldýrmýyor, her þeyi zora, ister istemez kanlý bir mücadeleye sokuyordu. Daðýn yamacýnda 3 kiþi kaplumbaða gibi ilerlemeye çalýþýyordu, dizlerine kadar kara batmýþlardý, bu üç adam elektrik onarým arýza ekibiydi, adamlardan biri çok öndeydi, yumuþak ve derin karda ilerlemekten nefes nefese kalmýþlard

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
401 
 Rusya Steplerinden Anadoluya Esen Rüzgar  (Bahadýr Damatov)

Olsufyev Nolyadpiç birden gözlerini açtý. Soluk soluðaydý. Korkuyu iliklerinde hissediyordu....
402 
 Yüzüm Nereye Gitmiþti  (Ahmet Zeytinci)

Her zaman yaptýðým gibi o sabah da erken uyandým. Sýkýþmýþtým da, ufak su dökmek için banyoya seðirttim hemen. Rahatladýktan sonra, bir yüzümü yýkayayým da kendime geleyim. Sifonu çektikten sonra doðru aynanýn karþýsýnda ki yerimi aldým. Hay Allah uyku sersemliði herhalde aynada yüzümü göremiyorum. Gözlerimi ovuþturdum, bir daha baktým aynaya... Olamaz ayna da yüzüm görünmüyor, delireceðim þimdi! Ya da delirdim, kafayý yedim sabah sabah... Hemen elimi yüzüme götürdüm, burnum, kulaklarým, gözlerim, saçlarým yerinde duruyor, evet evet yerinde hepsi... Lakin ayna da ne burnumu, ne kulaklarýmý, ne gözlerimi, saçlarýmý hiç birini göremiyorum. Ýnanýlmaz bir þey bu...
403 
 Lütfullah'ýn Hakký Üçtür  (Cengiz Arabacý)

"Haným, seçimlere kadar üç çocuðu tamamlamamýz lazým, yoksa listeye giremem"
404 
 Galaksinin Neresindensiniz  (Ahmet Zeytinci)

Elli yüz sene sonra belki yüze elli sene sonra insanlar birbirlerine þöyle sorular soruyor olabilirler kanýmca... Galaksi'in neresindensiniz? Ben Mars'daným caným. Ya siz, Ben de Jüpiter'liyim. Jüpiter'in neresinden, içinden mi? Hemþehri de çýkabiliriz de ondan sorduydum... Yok dýþ mahallelerindenim ben, ufak bir villa yaptýydým zamanýnda da orada...
405 
 Haciz Gelmiþ Neyime  (Mehmet Önder)

Amaç, borcumuz ödensin avukat bey. Biz borçtan çook korkarýz.
406 
 Baþýmýn Belasý Ýþler  (Ahmet Zeytinci)

En baþ belasý iþlerden birisi kýþ günü, karda, kýyamette arabanýzýn lastiðinin patlamasýdýr... Bundan daha can sýkýcý bir iþ yoktur. Ha, biliyorsanýz lastik deðiþtirmesini, kýþ da kýyamette olsa halledersiniz, bayansanýz çok zorlanýrsýnýz bu konuda... Erkek iseniz de deðiþtirirken mutlaka baþta elleriniz olmak üzere her yeriniz donar...
407 
 Benim Darbeyle Marbeyle Uzaktan Yakýndan Alakam Yok  (Ahmet Zeytinci)

Darbecilere biraz da gülmece tarzý bir yaklaþým...
408 
 Ah Be Gözlüðüm  (Ahmet Zeytinci)

Epeydir kullanýrým, dur dur kullanýrdým demem lazým aslýnda bu gözlüðü... Dili geçmiþ zaman olduðuna göre kýrýldýðýný hemen anlamýþsýnýzdýr. Bu meret gözlük aslýnda daha önce yedi yüz seksen bir kere yere düþtü de bir þey olmadý. Ýþte bu yedi yüz seksen ikinci düþüþünde camý da kýrýldý, sapý da. Ben nasýl sinirlen meyeyim, nasýl kýzmayayým?
409 
 Madagaskar'a Nasýl Gittim  (Ahmet Zeytinci)

-Filankes fiþmankes Devremülk ve dinlenme tesislerinden arýyorum, buyrun birkaç gün ücretsiz misafirimiz olun, tesislerimizi gezin, sizi üye yapalým beðenmezseniz almayýn. Bizim üyelerimiz arasýnda tanýnmýþ simalarda var, onlar ile komþu olmak istemez misiniz?
410 
 Ýkinci Ulusal Mýhlama Kongresi  (Ahmet Zeytinci)

Bundan dört yýl önce Doðu Karadeniz'in bir baþka incisi Artvin'de yapýlan Birinci Ulusal Mýhlama Kongresinde katýlýmcýlarýn almýþ olduðu kararlarýn ve sunduðu tebliðlerin daha fazlasýnýn ve önemlilerinin Ýkinci Ulusal Mýhlama Kongresinde ortaya koyulacaðý yetkililer, ilgililer ve bilgililer hatta yetkili olmayýp da konu ile ilgisi hiç olmayan, ancak Karadenizli olanlar tarafýndan iddia edilmektedir...
411 
 Streslerimi Azaltmam Lazým  (Ahmet Zeytinci)

Ülkenin genel durumunu göz önüne alýrsak, bir kaç zamandýr, ne memurlar, ne esnaflar, ne öðrenciler, ne de emekliler gidiþattan pek de memnun görünmüyor. Bizler bu durumda sýkýntýlý memurlar, sýkýntýlý esnaflar, sýkýntýlý öðrenciler, sýkýntýlý emekliler, sýkýntýlý ev hanýmlarý olarak yaþýyoruz hayatýmýzý. Sýkýntý bizim göbek adýmýz bundan sonra. Hem de sýký can kolay kolay çýkmaz derler. Her ne kadar baþkalarý canýmýzý çýkartmaya kararlýysa da biz de direniyoruz canýmýzýn çýkmamasý ve streslerimizin azalmasý için.
412 
 Miting Bizim Ýþimiz  (Ahmet Zeytinci)

Hükumet mi protesto edilecek, ederiz kardeþim. Yakarýz Malboro sigaralarýmýzý, Çin Malý çakmaklar ile çekeriz altýmýza Levis marka blucinleri, ayaðýmýzda konvers ayakkabýlar, ölümüne dalarýz kavgaya. Biz de böyle... Sonuna kadar tam baðýmsýzlýktan yanayýz...
413 
 Ben Bir Düþünürüm  (Ahmet Zeytinci)

]Yolda yürürken tam karþýdan da O geliyordu ''Vaaaaaaay.'' diye cümleyi uzatarak ve kollarýný da ardýna kadar açarak... Ben de salak deðilim ya, kayýtsýz kalýr mýyým? Onun vaaaylarýndan daha uzun olmalý benim vaaaaaaaaaylarým! Vaaaaaaaaaay!
414 
 Muhittin Bey  (SERAY ANIL)

Muhittin Bey'in hikayesi de böyle iþte
415 
 Nasýl Onbaþý Oldum  (Ahmet Zeytinci)

Yazýn milletin buram buram terlediði, geceleri ayýþýðýnda mehtabý seyrettiði bir günde, iki günde geç teslim olmak kaydý ile birliðimizin kapýsýndan girdik. Ýþte o zaman öðrendim ki, o önünden geçerken uzaktan seyrettiðimiz kapýnýn bir adý da Nizamiye Kapýsý imiþ...
416 
 Þeker Gibi Kýz Babasý  (Mehmet Önder)

- Veraset ilamlarý? - Sunayým efendim. - Resmi evrak bir bütündür, eki kökü birlikte sunulur.
417 
 Lise Yýllarý 3 Müzik Felaketi  (Bahattin Ceyhan)

-Sinan; yakýn arkadaþýmdý, uzun boylu biri. Sayýsal bölüm seçecekti. Ayný sýnýfta olmayý hayal ediyorduk. O bana, ben ona kopya verme niyetindeydik. Ama henüz onun bana kopya verdiði bir ders olmamýþtý. Pardon müzik dersinde kopya veriyordu, ama yakalanmýþtým. Onu ele vermemiþtim, ama…--
418 
 Kendimden Otobüsle Kaçtým  (fatihkarabenli)

özgüven eksikliðine dair komik bir öykü :)
419 
 Hacý Dedemin Resmi  (Mehmet Önder)

Ardýndan memurlara seslendi: - Gidiyoruz arkadaþlar, bunlar öyle çocuklar deðil.
420 
 Önemli Günler Mühim Adamlar  (Mehmet Önder)

Nerde? Ayný lakýrdýlara devam. Bari deðerini bilmeliymiþim. Günlük elbiselerle idare etmeliymiþim. Sakýn ha yabana götürmemeliymiþim.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Kitaplarýmý Ararken
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Böyle Ýdam Görülmedi
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Gece Kuþu
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Geel Geel Geel
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kadrolu Ev Erkeði
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Patlýcan Oturtma
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tavla Tavla Beni Tavla
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Çisil Haným ve Topçular
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tamir Mamir Ýþleri
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Önüme Geleni Öpüyordum
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Rüyama Giren Kuruþlar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.