..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsanlar yalnızca yaşamın amacının mutluluk olmadığını düşünmeye başlayınca, mutluluğa ulaşabilir. -George Orwell
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

An'dan Ötesi Yalan
Aysel AKSÜMER
Deneme > Gelecek

Zalim, demek istemiyorum geçen yıllara. Ne suçu vardı ki başlarken yeni bir seneye içi bomboş, kar beyazı bir takvimin. Aç gözlü gibi dört mevsimciğe sayısı çok plan, program sığdırdım sanki hepsi gerçekleşecekmiş gibi. İnsanın kazanç kapısı herhangi bir mesleği oluyor da kendi hayatının mimarlığı, mühendisliği, programcılığı vs. olmuyormuş geç de olsa anlıyorsun bunu. "Hayaldeki hesap gerçeğe uymuyor". Keşke meteorolojinin katettiği gelişme

[DEVAMI]

Arama Motoru

• İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
541 
 Halime'nin Büyük Aşkı  (Mehmet Önder)

Diyecek başka bir şey bulamadım: - Büyük aşklar da bitebiliyor.
542 
 4 İşlem  (Mehmet Atılgan)

Uyanıklar, sadece toplama ve çarpmayı öğrenirler; saf ve aptallar, hep çıkarma ve bölmeyle elindekini, avucundakini başkasına yedirirler. Oysa, adaletten ve hakkaniyetten yana olanlar ise, 4 işlemi birden öğrenip, yeri geldikçe uygularlar.
543 
 Kuni'ye Mektup  (HAKAN ŞEVKET TELKES)

Koca bulmak umuduyla birkaç sene önce ülkemize gelen ve haber bültenleriyle gazetelere konu olan Kuni isimli bayana yazılmış bir mektup...
544 
 Ayten Toto  (Mehmet Önder)

Geleceğin piyangolara, çekilişlere bağlandığı bir ülkede böyle bir fırsat dünyada kaçırılmazdı. Kaçırılmadı da; işe mahalle esnafından berber Osman el attı.
545 
 Oruç Baba'nın Mekanı - 1  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Oruç Baba Mekanı’nın tarihçesi:Bir-iki ay önce Dert Köşesi/Dert Ortağınız ünvanıyla bir başka caddede açıldı.Müşteri yokluğundan iflas edince “hileli iflas” yoluyla kapatıldı ve ünvanını değiştirerek yeni yerinde sizlerin hizmetinize girdi.
546 
 Atalarımızın Bıyıklarına Maaşallah  (Mehmet Önder)

Gazete haberi; Türk erkekleri üzerinde bir araştırma yapılmış, sonuç: Esmer, etobur, bıyıklı.
547 
 Çıkmaz Sokağın Lambası  (Mehmet Önder)

Bir anda "Karanlıkların Prensi" ile gözgöze eldik.
548 
 Oğlum Bak Git  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Tarih öğretmenliğinden emekli olup da Sarımsaklı ’ya taşındığımız ilk günlerde, henüz memuriyetin alışkanlıklarını terk edememiştim. Yani, hala saçı sakalı düzenli tıraş ediyordum ve hala kravatla, takım elbiseyle sokağa çıkıyordum. Bu halim komşuların çok dikkatini çekiyor ve bu resmi kılıklı adamın ne iş yaptığına dair aralarında yorumlar yapıyorlardı.
549 
 Bir Delikanlının Günlüğü  (HAKAN ŞEVKET TELKES)

Günlük yazmayı alşıkanlık haline getiren bir Delikanlı(!)nın öyküsü.
550 
 Lokantada  (Mehmet Önder)

Küçüklerden, yerli malı haftasının dışalım ürünü çikolata, kola gibi gıdalarla kutlandığını duymak beni hem üzdü, hem de o yıllara götürdü.
551 
 Leblebinin Faziletleri  (Mehmet Önder)

Leblebinin faziletleri saymakla bitmez malum...
552 
 Vekilim Yanıyor Yetişin!  (Mudi Beya)

Biz ikinci çayımızı daha bitirmemiştik. Milletvekili olduğunu öğrenmiş bulunduğumuz Şahabettin Yusyuvarlak, kahvehaneye arkasından itiliyormuş gibi girdi. Arkasından adamları…
553 
 Kutsal Muharebe  (Bedirhan BOZKURT)

Mendilleri hayatlarından bezdirme operasyonunda üçüncü gün... ben yoruldum ama onlar "bana mısın" demiyolar. en çok da "Selpak Mentollü" olan direndi. Çok büy
554 
 Anamdan İnciler Mutfak Bezleri  (Necmettin Yalcinkaya)

“Anam anam” dedi. “Tüm çocuklarım benim için nasıl birse, bezler de benim için aynıdır… Sınıflandırma yapamam!”
555 
 Mutlu Son  (jose arcadio)

korkulu bir kaçırılış öyküsü
556 
 Ayşeyi Satıyoruz  (Mehmet Önder)

- Şöyle etli butlusundan yok muydu, evladım?
557 
 Tıkırt  (Mehmet Önder)

NOT: Bu kısa öykü 31 Mayıs 2013'ten çok önce yazılmıştır. Son tümceyi okumayınız.
558 
 He Be  (Mehmet Önder)

- Amca Bekir Kuş'u tanıyor musun? - Tanıyorum.
559 
 Hayati  (Ayten Suvak)

Yemek yemek hemen herkes için başlıbaşına bir zevk de, zevkle yenen yemek yapmak öyle herkesin harcı değil...
560 
 Bizim Parti Hangisi  (Mehmet Önder)

Annem mutlu görünüyordu; hepimize gülücükler dağıtarak tek tek baktı, sonra da bir soru sordu: - Demirli bir şey değil miydi o?

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Bayandan Az Kullanılmış
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Uzaktan Kumandan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Niyazi Amca
Kamil Erbil
Öykü > Gülmece (Mizah)
İki Hınzır Güvercin
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Soba Yakma Sanatı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kediler İsyanlarda
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kravatttt Vayyyy Kravatttt
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kilolarınız ile Barışın
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Biz Bir Türlü Kayamadık
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Şikayetçiyiz Okurlardan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Firardalar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Emekli Maaşı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.