..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Tüm mutsuzluklar yokluktan deðil, çokluktan gelir. -Tolstoy
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Sefil Tarihçilerimiz!
Yûþa Irmak
Ýnceleme > Yazarlar ve Yapýtlar

Araplar, Osmanlý’dan ayrýlýnca, bir daha yakýnlaþmamýzýn mümkün olmamasý için okullardaki tarih kitaplarý Türk düþmanlýðýnýn üzerine bina edilmiþti. Güya Osmanlý onlarý sömürmüþ, geri kalmalarýna vesile olmuþtur. Bizde de “Araplar bizi arkadan vurdu” edebiyatý bugün hala iþlenmeye devam ediyor… Bundan yaklaþýk on yýl önce bir televizyon programýnda program yapan bir Alman profesörü, Filistin Kurtuluþ Teþkilatý’nýn Almanya’daki temsilcisi ile mü

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
621 
 Usûlen  (Mehmet Önder)

Ýþte bunun için geldim avukat bey. Bu borçtan kurtulmanýn usûlen bir yolu yok mu?”
622 
 Lokantada  (Mehmet Önder)

Küçüklerden, yerli malý haftasýnýn dýþalým ürünü çikolata, kola gibi gýdalarla kutlandýðýný duymak beni hem üzdü, hem de o yýllara götürdü.
623 
 Atalarýmýzýn Býyýklarýna Maaþallah  (Mehmet Önder)

Gazete haberi; Türk erkekleri üzerinde bir araþtýrma yapýlmýþ, sonuç: Esmer, etobur, býyýklý.
624 
 Otlakçý  (Mehmet Önder)

Ertesi gün iþe elinde eski bir gazete parçasý ile geldi. Sözde Amerikalý bilim adamlarý sigaranýn kanser etmediðini söylemiþler. Bunlar sömürgelere sigara satan þirketlerin aylýklýlarý olmalý, ama onun iþine geliyor; “Hastalanmazsýn, korkma” demek istiyor
625 
 Bana Gýyasettin de  (Mehmet Önder)

Bunlarýn da tek kusuru adýmý bilememeleri. Ýkide birde de susayýp "Gapýsýnda gara köpek baðlý evin çocuðu" diye baðýrýp duruyorlar.
626 
 Bizim Parti Hangisi  (Mehmet Önder)

Annem mutlu görünüyordu; hepimize gülücükler daðýtarak tek tek baktý, sonra da bir soru sordu: - Demirli bir þey deðil miydi o?
627 
 El - Soda Örgütü  (Demirhan Ocak)

.... buzdolabýnda soðuk bubi tuzaðý takliti yapan soda þiþesi olayýný...
628 
 Temini Güç Adam  (Mehmet Önder)

- Allah baðýþlasýn. Yeðenimiz bir tane mi efendim? - Yok, üç tane. - Oh oh oh! En ideali efendim, en uygunu. Malumualiniz devlet katýnda makbul olan sayý da üçtür efendim.
629 
 Koltuk Nöbeti  (Mehmet Önder)

Ufuk bey, alýþýncaya kadar yoklaya yoklaya oturdu.
630 
 Kurbaða  (KADER)

çocukluk anýlarý
631 
 Arabesk Bize Uymaz  (Mehmet Önder)

Hiç birini istemeyince “Canýn ne isterse ondan alayým” dedim; hiçbir þey istemem anlamýnda elinin dýþýyla öte götür iþareti yaptý. Ardýndan uzunca bir “off!” çekti; “Batsýn bu dünya!” diye de ekledi. Ama bu da olmadý ki: - Dur anacýðým, dedim, dur. O dediðin arabeske girer. Hiç olmaz. Bu gidenliklerden olmalý, türkü olmalý. Sana bir “Devrent Deresi” asýlývereyim mi þöyle, þifa niyetine? - !
632 
 Ýroni  (Afife)

Kiþiliðiyle hiç uyuþmayan bir isim taþýyan kahramanýmýzýn adýný alýþýný anlatan ve anlatýrken de, toplumumuzdaki traji-komik olaylara atýfta bulunan bir öyküdür, "Ýroni"
633 
 Belediye Baþkanlýðý Yüksek Katýna  (Mehmet Önder)

- Size þeker, pirinç takdimetmiþ miydik? Harçlýðýnýz var mý? Malum, hizmette sýnýr yok.
634 
 Ýltifat Kabýzý  (serdar)

Erkekler kýz arkadaþlarýnýn annesi ile tanýþtýðýnda nedense hep bir iltifat etme gereði duyarlar
635 
 Karpuz Kabuðu  (Mehmet Önder)

"Yýl uðursuzun heriiif" dedi karýsý, "Yýl uðursuzun!"
636 
 Adý Saklý Tutulsun  (Mehmet Önder)

Bu sinmiþ tavýrlar da “Devlet malý deniz …”ci zihniyeti daha bir cesaretlendiriyordu.
637 
 Yaz Saati Uygulamasý Sona Erdi  (Mehmet Önder)

Hani yaz baþýnda ileri, kýþ baþýnda yeniden geri alýnan, çok ilgimizi çekmediði için sýk sýk deðiþtiriliyormuþ gibi gelen bir yaz saati uygulamasý vardý ya; ben ondan hiç bir zaman bir þey anlamamýþýmdýr
638 
 Muharrem Hakký Beyin Daveti  (Mehmet Önder)

Ne dersiniz þimdi bu adama? Dedesi Hakký’dýr, muharrem ayýnda doðmuþtur, olmuþtur Muharrem Hakký. Þimdi bunun için kavga mý edeceðiz?
639 
 Anamdan Ýnciler/yanlýþ Uçaða Aðlamak  (Necmettin Yalcinkaya)

"Ben, þimdi yanlýþ bir uçaða mý aðladým?" demez mi anam.
640 
  Þeker gibi eþþek cennetine yolculuk  (Demirhan Ocak)

....Doktor gittikten sonra yan tarafta yatan rus kökenli hasta zannýmca kendi dilinde doktor hanýmý bir güzel kalaylýyordu eh!! Bende bu kalaylama iþinde bu sevecen Rus’a benim nacizane ....

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Kitaplarýmý Ararken
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Böyle Ýdam Görülmedi
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Gece Kuþu
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Geel Geel Geel
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kadrolu Ev Erkeði
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Patlýcan Oturtma
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tavla Tavla Beni Tavla
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Çisil Haným ve Topçular
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tamir Mamir Ýþleri
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Önüme Geleni Öpüyordum
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Rüyama Giren Kuruþlar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.