..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Bilmezlik ile ne hoþtum; hayalimde ne güzellik, ne de aþk vardý." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Solucanlý Çorba
Gülten Aðrýtmýþ
Öykü > Sevgi ve Arkadaþlýk

Arkadaþý bisikletini sürmektedir. Arkasýnda otururken birden çýðlýk atar. Arkadaþý pedallarý çevirmeye devam eder. Çýðlýk bitmez. Baðýrýr arkasýnda oturan. Durur. Bisikletin arka tekerleðinin içine ayaðý sýkýþmýþtýr. Oturanýn ayaðý tekerin tellerinin içine takýlmýþ. Çevrilmiþtir. Ayaðý tellerin arasýna sýkýþmýþ ayakkabý ve ayaðý parçalanmýþtýr. Ayakkabýyý yýrtmýþ atmýþ üst deri ve ayaðýn etlerini içine almýþ; ayaðý parçalamýþtýr teller. Arkadaþý

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
661 
 Mesai  (Veysi Bora)

Anladým sanýrým. Sanýrým “Gönülden hürmetlerimle” deyip elimi sýkmak istiyor. Aslýnda tutmazdým elini ama affedilmek istiyor. Kýzarmýþta. Haydi neyse tutayým elini. Halen bir þeyler anlatýyor ama... Amaaaan bana ne. Elimi bir de býraksa. Hayda! Yapýþtý el
662 
 Bizim Kýling  (Mehmet Önder)

- Bastýracaksýn bunlara 726 lira, 32 kuruþ cezayý, bak bir daha milleti rahatsýz ediyorlar mý!
663 
 O Baþka Mehmet  (Mehmet Önder)

- Adama bak yahu, para için kendini inkar ediyor. Ýnsaf!
664 
 Sevim'in Mutluluðu Bizim Mutluluðumuz  (Mehmet Önder)

Hacer haným; bir elinde beyzbol sopasý, ötekinde de ne ilgisi varsa koca bir havuç, sabah sabah kemirip durur.
665 
 Çukurovalý Astronot Mehmet  (Demirhan Ocak)

.....Mesela serçe parmaðým büyüklüðündeki bir kremmimsi malzemenin fiyatý 23 € idi.... bir kaç tane daha fiyat etiketinden sonra gözüm kararýp, baþým dönmeye baþlayýnca....
666 
 Timsah  (Haþmet Þenses)

Bu sýcakta hiç çekilmiyorlar. Hiç kýmýldamayan gözlerimi þunlarýn üzerinden ayýrmýyorum ve ayýrmayacaðým da. Ta ki çekip gidene kadar ikisi de.
667 
 Size Çýktý  (Mehmet Önder)

Orta yaþlý sayýlýrlar, biri bay biri bayan; üniversiteden geliyorlarmýþ. Bizim mahallede çekiliþ yapmýþlar, ikramiye bize çýkmýþ. Yani durduk yerde. “Buyurun” dediler, kazandýðýnýz porselen tabak.
668 
 Bir Baþka Kurultay  (Mehmet Önder)

- Sayýn Aytýngýl sayýn Altýngýl, gocugafalý kelleri maðdur etmeyelim efendim.
669 
 Ýsim Deðiþikliði  (HAKAN ÞEVKET TELKES)

Pala Remzi Türküsü üzerine Bir Gülmece...
670 
 Bizim Muhtar Yine Kazandý  (Mehmet Önder)

Baktýk bir tapu. Cennetin en mutena köþesinden bir dubleks daire tapusu.
671 
 Bu Hafta Gösterime Girecek Filmler  (Demirhan Ocak)

1. Anne bana bi koca bulsana: türü; Korku / uyarý; 18 yaþýndan itibaren bir sakýnca yoktur. 2. Demokrasinin beþiði Türkiye: türü; Ütopik Macera/ uyarý ; (....no’lu karar gerekçesiyle yasaklandý. (filmi gizlice seyredenler 25 yýl, sadece
672 
 Bizim Eros ve Ailesi  (Mehmet Önder)

Kalktým yürüdüm. Kabahat senin için özel tarih yazanda.
673 
 Gelmeyen Son Çaðrý  (Mehmet Önder)

"Öyle her gördüðün sofraya baðdaþ kurulmaz!"
674 
 Bluruppp blurupppp, höbülülü höbülülü, bana ne ya ben annemi  (Demirhan Ocak)

....Mesela hasta düþtüðü 8 metrelik belediye çukurdan kaba kuvvet kullanýlarak kurtarýlmasýndan (!) sonra, doktorsuz ve hemþiresiz gelen ambulans...
675 
 Boyun Yetmez  (Mehmet Önder)

- Teyzeciðim artýk içeri girsek. - Haa içeri dedin de, Mukaddes'in oðlu Ferudun içeri girmiþ geçende. - Ne yapmýþ, birþey mi çalmýþ? - Yok yok, öyle þey yapmaz o. Yalnýz oldum olasý biraz anarþist derler.
676 
 Ýyisi Olmasýn  (Mehmet Önder)

Kýz “Peki” dedi. Tam kapýdan çýkacaktý ki, Ahmet Bey “Aman ha! iyisinden olmasýn” diye ekledi.
677 
 Kalleþ  (Mehmet Önder)

-Kalleeeþ!
678 
 Satýyoruuuuum... Saaaaaattým  (Demirhan Ocak)

Hadi diyelimki, bu yukarýda adý geçen ülke ve kýtanýn insanlarý varlarýný yoklarýný satýp, üstünü borç, harçla yirmi bin dolarý tamamladýlar ve ayrýca ayný gün, ayný saatte topluca yaptýklarý kokain partisinin etkisiyle þuursuz bir þekilde Türk vatandaþlý
679 
 Anamdan Ýnciler/ Sanattan Anlamam Ben  (Necmettin Yalcinkaya)

Sepeti içeri aldým. Çikolatalara saldýrdýk hemen. Annem izliyordu bizi. Yeme sýrasý yumurtalara gelmiþti. Engelledi bizi. ’’Yumurtanýn üzerindeki resimlere bir bakýn hele’’ dedi. ‘’Sanat budur iþte! Azýcýk sanata saygý gösterin…’’
680 
 Nikah Tanýklýðý  (Mehmet Önder)

- Abi saat kaç? - Eski saate göre oniki buçuðu beþ geçiyor.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Kitaplarýmý Ararken
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Böyle Ýdam Görülmedi
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Gece Kuþu
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Geel Geel Geel
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kadrolu Ev Erkeði
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Patlýcan Oturtma
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tavla Tavla Beni Tavla
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Çisil Haným ve Topçular
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tamir Mamir Ýþleri
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Önüme Geleni Öpüyordum
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Rüyama Giren Kuruþlar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.