..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Aþk eski bir masaldýr ama her zaman yepyenidir. -Heine
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Sevgi ve Aþk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Ýblis
Mesut Kuntan
Þiir > Baþkaldýrý

"ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE" SAÇMA SAPAN BAKIÞLARLA ÝZLÝYORSA BEDENÝNÝ KARANLIÐIN TAM ORTASINDAN ÇEKÝYORSA ELLERÝNÝ TUTUNDUKÇA RÜZGARINA SOÐUK GÜLÜÞLERÝYLE DANS EDÝYOR ÇILDIRMIÞ GÝBÝ ÇATLAK HANÇERÝYLE ÖYLE BAKMA, GÖKYÜZÜNE YAKMA GÜNEÞLERÝNÝ ÝSYAN ETME, ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE ÖYLE BAKMA, GÖKYÜZÜNE YAKMA GÜNEÞLERÝNÝ ÝSYAN ETME, ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE ÖYLE BAKMA... HAYAL MEYAL RÜYALARLA GÝZLÝYORSA BENLÝÐÝNÝ DÖN LANETÝN DÖN KIYISINDAN SAVU

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk
2141 
 Bütün  (zafervatansever)

Olmayanlar olmasý gerekenlermiþ... Tek telli bir saz gibiydim ve akorsuzca çalýnýyordu hayatým! Ýstemesemde zorla dinletiliyordu bana; Acý bir gülümsemeyle alkýþlanýyordu olmayanlar, küçümseniyordu olmasý gerekenler. Bana göre ise; hiçbirþey olmuyordu.
2142 
 Kod Adý Aþk...  (Nuri Ahmet ARIKAN)

Aþk; üç harfli ve tarifi kolay bir kelimedir.
2143 
 Gülce  (MEHMET ARIASLAN)

Her savaþýn ve her kazanýmýn yüreðinin iþlevselliðini azalttý senin sen dingin denizlerin gülüsün boþver aðlama ha geçer... (Yüreðinde kanayan yara asla dinmesede)
2144 
 Cumartesiler suçlu mu?  (Yusuf FURAN)

Cumartesileri yargýladým.
2145 
 Son Bakýþ...  (Merve)

..Aslýnda Ben Seni Seviyorum..Diyemedim son Sözümde..Yolun Açýk Olsun Demekten Baþka.. Yine el salladým Gözümün önünde Yitirdiðim Sevdama..Yine elveda dedim.. Gidiþin Baþlangýcým,Sevgim Yine Senin oldu..
2146 
 Gözlerim ve Kalbim  (Atilla TuRaN)

Gözlerim ve Kalbimin aþk tartýþmasý
2147 
 Bir Hakiki Yaren Ýçin Yazýlanlardý.  (Mustafa CÝLASUN)

Bir hakiki yaren için yazýlanlardý. Bir iç sýzýsýdýr iþte yaþadýðým… Vicdanlarý azapla tanýþ kýlmak zorunda býraksam da. Bu muhayyile karþýsýnda zalim olmak korkusunu yaþýyorum. Arzý mekânýn her bir boylamýnda onca insan yaþarken niye ki… Öyle mütemadiyen soruyorum, adýmladýðým kaldýrýmlarda… Sessizliðim ayak vurgularýnda… Vadinin solan çayýrýnda… Aðaçlardan düþen yapraklarda hep kendimi görürken yine bir esrarýn tahayyülü… Zorunda kaldýðým halin müþkülatýný yazmak hevesinden vazgeçecek kadar. Yazýlanlarý yetti artýk yaþattýðýn azap diyerek, hepsini birden imha edecek kadar… Ama niye bunlar, bilinmezlerin her merak dilimlerinde! Neden zulmün abadý olayým, ne kadar büyük bir hadsizlik deðil mi? Þu okunan ezanlar suyu hürmetine hiçbir dahlim olmadan bunlar niye? Neden cezbe tutulmuþ bir halin müdavimi olmak zorunda kalýyorum? Yalnýzca bu sebeple hiçbir suçu olmayan bir caný neden üzmek zorunda býrakayým. Bu kadar sefil bir canýn hamalý olmaktan bir bilinse ne kadar bizarým. Ne pazardayým ne mezardayým, acizliðinin her katresini haykýrmak için bu saflardayým. Olamadým iþte ne abit ve ne de zahit. Olsam olsam hederde ki bir viraneyim. Ama biliyorum ki bu müþkülüm olan konuda asla ve hassaten bir þey yapmýþ deðilim. Ne edepten anlarým ve ne de edebiyattan Ve hatta safhalarýndan anlayýþý kýt bir girdabýn pençesinde nefeslenen hissiz bir illetim. Efendim, her aklýma geldiðimde gözlerimden süzülenlere yanarým, mukallit olduðuma inananlardaným. Hakkýn kelamý karþýsýnda okumak için otururken teganniye kaçacak kadar baðýran bir ahmaðým. Gülden anlamam, koparmak için can atanlardaným. Enaniyetim takiyye kalkanýmdýr, ar içindir bütün gayretim, hak rýzasý nerde bilmeyenlerdenim. Ýþte demem o ki ey can; Sizi yetiþtiren eve beyniniz meðer en güzel ziynetle müþerref kýlmýþ. Bir emanetin itminanlýðýnda sizi abit yapmayý baþarmýþ. Biliyorum ki sizde ki ruh güzelliði, Zaten sizin için hususen verilen bir nimetti. Ve siz bunu en güzel bir biçimde deruhte ederek lütfederek bizi ihya ettiniz. Bilseniz ki ne kadar müþfiksiniz, ibreti âlemsiniz bir mücahide siniz. Sizin için sarf edilen beyanlar biliniz ki yetersiz çünkü siz bir erensiniz. Aslýna bakarsanýz bu risaleyi yazmayacaktým lakin gönlüm elvermedi. Hakikat karþýsýnda susmanýn bir zillet olacaðýnýn idrakine vardýrdý. Eðer hiç bir karþýlýk yoksa alýnan nefeslerde etkileþim niyedir bilinmez. Her etki bir tetik mi asla ve fakat sinede ki cana ne demeli hak için salývermeli deðil mi? Lakin eðer bu hissiyat bir azap olacaksa Allaha sýðýnmam mutlaktýr. Çükü esrarýn perdesini aralayanda odur, kalplere ilga edende odur. Onca yaþayan canlar arasýnda bu hususilik ne ile anlamlýdýr Bilmek isterdim doðrusu lütfederseniz ayrýca mesrur olurum. Bir azapsa asla, bir hazsa illa diyerek, geldik ki elbet bir gün gideceðiz. Verdiðimiz o sözle imtihandan geçeceðiz ama sevdiðimiz için yerilmeyeceðiz. Bir hoþ seda olarak kalabilmem imkânsýz… Bunu ancak mana derinliðine haiz olan gönüller baþarabilirler… Lakin bir hüznü yaþatan olmayý asla tercih edemem… Gönüller ancak görmeden de kalp diliyle kemalatý yaþaya biliyorlarsa… Sevgi ve muhabbet ve hatta aþk bu manada çok yücedir hal ehli olan gönüller için bulunmaz bir nimettir…
2148 
 Büstler Ýnþasý  (Orhan TURAN)

Ben içimdeki büstü yýktýktan sonra; geriye kalalýnýný sevdim. Sor kendine... Bir büst yaptýysan içinde; yýk gitsin... Geriye kalan bir "hiçse" vur gitsin... "Hiç" deðilse, al gitsin...
2149 
 Saçlarýnýn Bir Teli Kýrýlsa, Baþýn Aðrýrdý  (osman demircan)

Saçlarýnýn bir teli kýrýlsa, baþýn aðrýrdý. Peki, okþamaya kýyamadýðým saçlarýný baþkalarýný okþatýrken yüreðin hiç sýzlamadý mý? Saçlarýn bir uçurtma idi aþk rüzgarýmda. Her teliyle göklere yükselirken, bir bit gibi saçlarýndan temizledin beni. Baþýný alýp giderken, saçlarýn sonbahar yapraklarý gibi dökülürken önüme, sana doðru koþamadým incinirsin diye.
2150 
 Askerim  (Ülkü Yýldýz)

ve kader sakýn askerime oyun yapmayasýn.
2151 
 Benim Ölümüm Gülmeyi Öðretti Sana  (emre_onbey)

(...seni seven bir ben varken / ve bunun için sevinmekteyken...nasýl olur da mezar taþlarýna ismimi yazdýrmayý düþünebilirim , söyler misin nazlý sevgilim ?..)
2152 
 Gözlerin...  (Deniz Þahin)

Neden çýktýn karþýma?
2153 
 Adressiz Mektuplar - 15  (Arzu Karadoðan)

Adressiz Mektuplar-15
2154 
 Adressiz Mektuplar - 16  (Arzu Karadoðan)

Adressiz Mektuplar-16
2155 
 Zeka Bazen Elde, Bazen Ayakta, Bazen de Sýrtta Bulunur  (osman demircan)

Zeka her zaman kafada bulunmaz. Zeka bazen elde, bazen ayakta, bazen de sýrtta bulunur. Sýrtýný dönebilmek, elinin tersiyle itebilmek, ayaklanmak bazen çok zekice hareketler olabilir. Yazarlarýn ve enstrüman kullananlarýn zekasý ise parmak uçlarýnda bulunur. Parmak ucumla seni gösteriyorsam bil ki, ya bir þiir kadar zarifsin ya da bir keman kadar etkileyecisin.
2156 
 Bir Ayrýlýðýn Ardýndan Yaþanacak Olasý Senaryolar  (ATAKAN ÝNAN)

Valiziniz toparlanmýþ eþyalarýnýz öylece bir köþede mahzun bir þekilde size bakmaktadýr. Þöyle etrafa son bir kez bakýp içinize derin bir nefes çekersiniz. Kapýdan çýkardýðýnýz son eþyadan sonra kapýyý kendi ellerinizle yüzünüze kapatýrsýnýz.
2157 
 Haberin Var Mı?  (Barýþ Kýlýç)

Hangimiz daha fazla tutundu o sonu kırılıp düşmek olan uçurumun kenarında yeşermiş yapayalnız dala? Sen korkularınla yüzleşmekten korkup kaçarken her gece zavallılığının izlerini t
2158 
 Kader  (F.G.)

Kaderine isyan eden bir yazarýn yaþamýndan küçük bir alýntý.
2159 
 Adressiz Mektuplar - 2 -  (Arzu Karadoðan)

Adressiz Mektuplar - 2 -
2160 
 Sevdayý Yazdým Sana  (Hasan Pamuk)

En yaþayamadýklarýmý kat bunlarýn içine Satýr satýr uzasýn yaþattýrdýklarýn Yazamadýklarýmý yaþat ki Sevgi denen þey satýrlara sýðmasýn

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Sevgili
Yûþa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aþk
Mutluluk
Yûþa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aþk
Tesirsiz Sözler 7
Yûþa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aþk
Sevgili Hayat
Aysel AKSÜMER
Deneme > Sevgi ve Aþk
Bakýþlardaki Cesaret
Ahmet Zeytinci
Deneme > Sevgi ve Aþk
Tesirsiz Sözler 6
Yûþa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aþk
Tesirsiz Sözler 5
Yûþa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aþk
Sevgililer Günü
Aysel AKSÜMER
Deneme > Sevgi ve Aþk
Sarý Gelin
Osman AKTAÞ
Deneme > Sevgi ve Aþk
Onun Sonbaharý
Yûþa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aþk
Temel (Siz Ýç) Güdü
Osman AKTAÞ
Deneme > Sevgi ve Aþk
Aþkýn Tarifi
Osman AKTAÞ
Deneme > Sevgi ve Aþk

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.