İç Dünyamız

Ruh dünyasında nüfus sayımı yapılsaydı sonuç ne olurdu acaba? Bence ruhsuzlar (ruhunu aldıran, satan, gömen, gizleyen, ilelebet uyutanlar) yüzünden gerçek verilere ulaşılamazdı. Peki bu bir kayıp mı? Elbetteki hayır. Çünkü; bizim, ruhu ince ve güzel insanlara ihtiyacımız var. Varsın ruhsuzlar sayılmasın. Ekolojik denge için ruhsuzlara gereksinim yok ki.

İçimizde sakladığımız hatta yaşattığımız büyük bir kitlenin yegane sözcüsüyüz. Her birinin ortak sesi olabilmek de o kadar basit değil.

Yürek;
Kafesinin içinden,

Vicdan;
Kuytu ve derinlerden,

Altıncı his, yedincisi gelse de kurtulsam dediği yerden,

Ruh;

İç dünya coğrafyasındaki beşeri haritası çizilememiş alandan sürekli kulağımıza bir şeyler fısıldarken,

her zaman tarafsız, sağduyulu, mantıklı olmaya çalışmak büyük sorumluluk istiyor. Beden hükümetini görünür görünmez menkullerimizle yönetmek, ülke yönetmekten daha da zor.

Hal böyle iken "Nasılsınız?" sorusuna hiç düşünmeden iyiyim veya kötüyüm şeklinde hazır paket cevaplar vermek ne derece doğrudur. İç dünyamızın kahramanlarının tek tek görüşlerini alarak cevap veriyor olsaydık nasıl olurdu acaba? Söyleşime kendimden başlayayım izninizle.

Yüreğim: Teşekkür iyiyim. Ağladığım, güldüğüm, dayandığım, dayanamadığım, sevdiğim, sevilmediğim de oldu ama yine de şükür çarpıyorum. Yürek gözümden herkesi öpüyorum.

Vicdanım : Rahat ve deliksiz uyuyorum. Temiz ve hürüm. Sızlayan bir yerim yok şimdilik. İnşallah da olmaz. Sesim geliyor mu bir, iki, üç ses, ses.

Ruhum: Derin bir sessizlik. Bir kere de yerinde bulsam şaşırırdım zaten. Yine kayıp. Belki bir köşede karalar bağlamış belki de kurduğu bir ruh tatil köyünde keyif sürüyordur. Gelince haber verse bari.

Nasılsın, sorusunun cevabını bu defa görünmez kahramanlarımın tümüyle birlikte veriyorum. "Cümleten İyiyiz. Ya siz?Aysel AKSÜMER hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Aysel AKSÜMER kimdir?
Halkla İlişkiler mezunuyum. Devlet memuru emeklisiyim. 2 evlat sahibiyim. Ankara'da yasiyorum. Bir Oyku Kadar Kisa Bir Roman Kadar Derin Hayatlar isimli oyku kitabinin yazariyim.

Etkilendiği Yazarlar:
Orhan Veli KANIK, Reşat Nuri GÜLTEKİN, Anton Çehov

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.