..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Herkes ayný notayý söylediðinde uyum elde edilmiþ olunmuyor. -Doug Floyd
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Turgay Uçeren
Turgay Uçeren - biliyorum oradasýn; tünelin öbür ucu bakýþlarýn
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Islak (Turgay Uçeren) 6 Kasým 2003 Aþk ve Romantizm 

ıslak bir yağmuru giyinmişsin

Ak Kirpani (Turgay Uçeren) 6 Kasým 2003 Kent 

ak kirpani bir gökyüzü

Sürgündeki Bir Kadýna (Turgay Uçeren) 5 Kasým 2003 Sevgi ve Arkadaþlýk 

-paslanmýyor aslýnda / yüreklerimize saplanan / mermi çekirdekleri-

Adý Konamayan Hatýra (Turgay Uçeren) 5 Kasým 2003 Sevgi ve Arkadaþlýk 

gecenin alnýndan öptüm usulca / gözlerimde güneþ serpintilerim / bakýþlarýyla aðlamsýk/anladým / doðruluyordu ay/ ölümlüydüm / / eteðinden öptü gece / alýnyazýmýn / /

Dolunay (Turgay Uçeren) 11 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

bir tutam hüzündür / serpilmiþ gözler / göðe... / / bir demet / küstüm çiçeði / eller... / / bir þarký / sonsuzluða aðýt / dudaklar...

Geçkin Sevgili Ýle Gece (Turgay Uçeren) 6 Aðustos 2003 Erotik 

bir inci çiçeðinin / iki orta yapraðýnýn arasýnda / / - yetkinleþen derin soluklarla - / / toparlamýþtý fýrtýnasýný /

Ýki Kadýn (Turgay Uçeren) 6 Aðustos 2003 Erotik 

ak çiçekler gibi / bacaklarýndan kasýklarýna doðru akan / sabun köpükleri / / çivit mavisi duru bir gök altýnda, / kocalarýnýn denizdeki kayýklarý gibi / parlak kýrmýzý ve mavi ile / süslü, kuþaklý ince bellerinde / gecenin yükü

Unutma ! (Turgay Uçeren) 6 Aðustos 2003 Sevgi ve Arkadaþlýk 

sonsuz bir gülün katmerlerinden düþen / bir yaprak, yüzün, bir þiir yazdýrýr bana / bir kayýp dize sana, bana kayýp bir dize / / - biz hep öldük bu göðün altýnda - / / yeniden yaþamaya / yeniden ölmeye öleceðiz, unutma !

Biliyorum Oradasýn (Turgay Uçeren) 24 Temmuz 2003 Özlem Þiirleri 

oradasýn / / biliyorum / / -þu an oradasýn- / / tünelin öbür ucu bakýþlarýn / / / yüreðin yazdýklarýmý hecelemekte / / koza ipek bir duvar aramýzda yýrttýðýn /

biliyorum oradasýn
tünelin öbür ucu bakýþlarýn

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Turgay Uçeren, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 29.03.2024 11:31:58