..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Dnya hayal gcnn tuvalinden baka birey deildir. -Henri David Thoreau
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - cibrahim
cibrahim - An Defterim
Site i Arama:

iir
  Tazem (C.brahim BAYOLU) 13 ubat 2004 Bireysel 

Gemii bu gne tamak bazen yorucu olabiliyor...

15 Ya Ryas (C.brahim BAYOLU) 15 ubat 2004 Yaam 

Anneme ithaf olunur...

Uzak (C.brahim BAYOLU) 25 ubat 2004 Bireysel 

Caddeler slak.../Gkten yamur deil/Kor yayor sanki yreime/Nokta nokta iz iz/Yanyor canm.

Sevmek (C.brahim BAYOLU) 25 ubat 2004 zlem iirleri 

Sevmek yle bir yce duygudur ki; / Hem skntlardan alkoyar insan , hemde Tanr'ya yaklatrr biraz daha....

nsan Yaadka reniyor (C.brahim BAYOLU) 25 ubat 2004 Yaam 

Hayat bir l/Vaha da bulduun iei bile/Koklarken hoyrata/Bir sabah uyandnda/Yannda bulamadn oluyor/En kymetlisi...

Bursa'da Kar Havas (C.brahim BAYOLU) 2 Mart 2004 Kent 

Kar taneleri bir bir geiyor/Gzmn nnden./Sonra slak zeminde/Eriyip gidiyor. /

lmeli (C.brahim BAYOLU) 7 Mart 2004 Bakaldr 

lmeli.../Bir kerecik yrekli olmal/Gzler dolmamal lrken bile/Geride kalanlara yanmamal /

Bir Akn Anatomisi (C.brahim BAYOLU) 18 Mart 2004 Talama (Kinaye) 

Ak bir nefes sigara dumannn/Odann ortasnda ald ekillerdir/Yada bir Livaneli trksdr bazen/ / Ama layk olmadn irkinliklere/Boyun emek deildir hibir zaman /

Bize Kalan (C.brahim BAYOLU) 18 Mart 2004 zlem iirleri 

Bize kalan/Bir damla gz ya buusunda yalanmakt sadece/Ben seni sevmenin yalnzlnda aarttm bu salar/Hasret kokan akamlarda zledim seni ve... /

Bir Asker (C.brahim BAYOLU) 23 Mart 2004 yksel 

Her insan doar, yaar, yalanr ve lr.Bazlar vardr ki; lmleri yeni bir douun mjdecisidir yreimizde.Onlar ehitlerimizdir.Onlar bizimdir!

Artk Bitti (C.brahim BAYOLU) 7 Nisan 2004 Ak ve Romantizm 

Barut kokusu ikence/Yreklere meydan okuyan/Sabahsz bir gecenin koynundaym...

Bakaldr (C.brahim BAYOLU) 8 Mays 2004 Bakaldr 

Asil yanmn terrdr;/Kasp kavuran benliimi/Asalet;/Asillikten mi gelmekte?/Yoksa asilikten mi? /

Bir Asker - 3 (C.brahim BAYOLU) 19 ubat 2007 An 

Bir mahpusluk bu! Siler zmparayla kabuk tutmu yaram...

Hasret (C.brahim BAYOLU) 19 ubat 2007 An 

Gzmde sis, yreimde harman olmu hasret...

Bakaldr - 2 (C.brahim BAYOLU) 19 ubat 2007 Bakaldr 

nce glp getik; / Bu mr trpleyen, / Sessiz ikenceye...

Ka Ak Tkettin? (C.brahim BAYOLU) 13 Austos 2007 Bireysel 

Ka ak tkettin? / Ka gidene aladn? / Ka gece yandn gnl?

Dejavu (C.brahim BAYOLU) 16 Austos 2007 Ak ve Romantizm 

Yoktun, yoksun ve / Olmayacaksn diyordum ya; / imdi nereme sondaj vursam, / Sen kyorsun oluk oluk…

Trk Gzlm (C.brahim BAYOLU) 21 Austos 2007 Ak ve Romantizm 

Ka ift uykusuz gz astm / Gncelerimin terkisine / Bir bilsen...

Benim Sevdam (C.brahim BAYOLU) 21 Austos 2007 zlem iirleri 

Bir yanm sevda / Bir yanm uurum / Ttn sarar gibi sakin / Kasrgalar kadar fkeliyim...

Amac belirsiz bir yaam formunda benliimi aryorum ftursuzca...

17.11.2009 22:04:32 Gnceler 

Bir ift ahu gz arr sevdaya, kahve... Trk kokusu gelir dayanr burnuna. Hzzam... Anlar maziye eviren simya imdi maziyi aclara eviriyor. Kabuslar, ter iinde uyanlar... Bitsin artk... Namluda bir ben. ekiyorum tetii, tam kalbine akn. Uykusunda len bir sevdann son rpnlar, son demi, son nefesi... Ben ak oluyorum artk. Ve bir katil ayn zamanda. Bu son nefes yeni bir tohuma yel oluyor yrekte, suyu taze artk.... 

15.07.2009 12:12:08 Gnceler 

yazsam... Bir damla mrekkeple; harf harf canm akacak sanki kada... Tvbe estafirullah... Katran gibi svanmsn ya iime, gerisi yalan seyir defterimde...

31.10.2008 19:45:03 Gnceler 

Arzularn hkm srd, doruklara gebe, katran gecelerde bile aradm ak ylmadan. Zifiri gecelerin yalnzlndan kamak iin bir an; dolunayda sevitim yabanc vcutlarla. imdeki karanl akttm onlara. Onlar da bana; kimsesizliimi geri verdiler sonra. Haybeye sava, haybeye hzzam... Saki yorgun...

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | cibrahim, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 10.06.2023 01:35:17