..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Sevginin bulunmadýðý yerde us da arama. -Dostoyevski
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Cabal Babil
Cabal Babil - wallcý
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Molla Hatice - 1 (Cabal Babil) 6 Nisan 2010 Karakterler Üzerine 

Ýstanbul a gelin gidiyorsun dendiðinde çokta þaþýrmamýþtý, 30 lu yaþlarýný yaþýyordu, gitmek de istiyordu içten içe, belkide bu bir kaçýþtý, yaþadýðý köyün en sevilen ve en aðýrbaþlý kadýnýydý, bu nedenle Hatice adýnýn baþýna molla lakabýný almýþtý. Hiç tarla sürmemiþ, hiç odun kesmemiþti daðdan, elleri hamur kokmazdý farklý olduðunu çocukluðundan beri bilirlerdi, haksýzlýða tahammülü olmaz, erkek çocuklar dahil hemen haklardý, köy düðünlerinde atýyla en önde giden hakçý denilen atlý o olurdu çevre kasabalar dahil her zaman en iyi ve en güzel at onundu, bembeyaz ve davulun her vuruþunda davula ayak uydurarak yürüyen molla haticenin atý.

Merdiven (Cabal Babil) 6 Nisan 2010 Yaþam 

"Suyun hayali daha muhteþemdir suyun kendisinden" cümlesini ilk okuduðumda anlamamýþtým pek, içine çektikçe beni, biraz da onu geç tanýmanýn hüznüyle ve aradaki zamaný kapatmak istercesine satýrlarýnýn arasýna býrakýverdim kendimi

Vatman Þakir Bey (Cabal Babil) 5 Nisan 2010 Aný 

Vatman þakir bey, Kocaman iki kanadý olan, üzerinde kapýya yakýþan demirden dökme büyük bir anahtarla açýlýan kilidiyle, bizi koruma görevi dýþýnda bizden bir parça gibi, bizimle yaþayan, sokak kapýmýzýn karþýsýnda duran divanýn üzerine babamýn evden çýkma vakti geldiðinde, onun ancak iki küçük çocuðun kaldýrabileceði aðýrlýktaki deri ceketini, iki kolundan çekerek ayakta dururduk

Yazýlarýn Sessizligi (Cabal Babil) 5 Nisan 2010 Yaþam 

Sanmak ýn içinde acz, korku, cehalet vardýr.olmak ýn içinde yücelik yaþar. Yaratýlan herþey ona ulaþan her insan tarafýndan tekrar yaratýlýrlar, her insan ve her nesne her baþka canlý gözüyle yeniden varolurlar. her canlýnýn gözünden giren ýþýk bir sürü yerde, ruhta, akýlda, zayýflýkta, güçlülükte, vicdanda, içgüdüde kýrýlarak yeni haliyle arzý endam ederler. dahada ötesi var, 6 milyar milyar insan varsa, 6 milyar tanrý vardýr, 6 milyar ay, 6 milyar güneþ,

Kapý Gýcýrtýlarý (Cabal Babil) 5 Nisan 2010 Yaþam 

Bütün bu gýcýrtýlar tamamen benim kapýmdan çýkanlardýr, komþulardan özür Herkesle herþeyi herkesle ayný þeyi yaþayamazsýn.

Molla Hatice - 2 (Cabal Babil) 5 Nisan 2010 Karakterler Üzerine 

Mutfakta bir süre daha kaldý, Ýstanbul a tekrar gelme kararýný nasýl aldýðýný düþündü, kasabanýn en büyük konaðý nýn alt kat penceresinden bakarken su dolduran iki kadýnýn birbirlerine Ýstanbul dan Þakir beyin Hatice hanýmý istediðini Hatice hanýmýn Þakir beyin yüzüne bile bakmayacaðýný konuþtuklarýný duymuþtu, düþündü, bu konuþmalarý, içeri girip abisi katip Ahmet efendiye, abi ben çeþme baþlarýnda konuþulacak kadýnmýyým. Ýstanbul a gidiyorum, Þakir beyin teklifini kabul ettim dedikten sonra hýzla odadan çýkýþýný hatýrladý. Artýk Ýstanbul daydý ikinci kez. Biliyordu dönemezdi artýk abisinin yanýna ve konaða

Zaman geleceðe akmýyor aslýnda, geçmiþi yaratýyor, yani gelecek geçmiþtir

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Cabal Babil, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 20.04.2024 03:04:45