..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçek sanat, gizlenmesini bilen sanattýr. -Anatole France
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Nihal Yýldýrým
Nihal Yýldýrým - Küçük Ayrýntýlar
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Kýsa Kýsa (Nihal Yýldýrým) 15 Ekim 2012 Bireysel 

Ne Ben Ne De... (Nihal Yýldýrým) 16 Temmuz 2012 Ýtiraflar 

Bir iki sesleniþ.

Limonlu Dondurma (Nihal Yýldýrým) 21 Haziran 2012 Unutulamayan Dönemler 

Uzun zamandýr aklýmda dönüp duranlarýn bir kýsmýný sýðdýrabildiðim bir deneme.

Kelebekler Sadece Tuzak (Nihal Yýldýrým) 20 Mayýs 2012 Sevgi ve Aþk 

Aþk bu mudur? Aþk böyle mi olmalýdýr? Nerede kaldý utancýndan sýlanýn yüzüne bakamayan aþýklar? Nerede þimdi o en eski hatýralar?

Kimselere anlatamazsýnýz bazen kalemin ucu dýþýnda.Ýþte tam böyle bir zamanda tek sýrdaþým geçti elime.Belki eskiler gibi bir divit ve bir hokka deðildi bu ama beni bana anlatmaya yetti.Belki yazdýklarýmý anlatýyor olsam ortada özlemini çektiðim dünyadan hiçbir parça kalmayacak.Bu nedenle yazmayý seçtim paylaþmayý deðil aslýnda.Ama bir noktadan sonra okunmak ister ya insan duyulmak ister.Ben de duyulmak sesimi duyurmak istedim ve burdayým.

Kendini her yerde yabancý hisseder mi bir insan
Bir kahve molasý bir dut aðacý ya da bir gölde taþ sektirmek...Kendini arayan herkes için...

19.05.2012 00:00:14 Bir Gün Daha Yaþlý... 

Merhaba günlük kardeþ!

Bugün aslýnda en büyük günahlarýn nasýl affedileceðini görüm.Aslýnda çok kolaymýþ.SEVGÝYLE...

Belki biraz yanlýþ ama neden affetmeyelim sevdiðimiz insanlarý.Herkes hata yapmaz mý þu dünyada? Bizler aziz rolü oynamaktan ne vakit vazgeçeceðiz ki diðerlerini affedeceðiz?Ben bugün en büyük hatalarýn birini affettim.Türevlerinin yalnýzca birini tabii.Ýnsan konuþmadan halledemiyormuþ içindekiyle hesabýný.Kavgasý bitmiyormuþ tilkileriyle.Sýrlar saklýyor ya insan kendine yapmamalý aslýnda.Bir bilen olmalý bir duyan.

Azýcýk kendini acýndýrmak istemi aslýnda bu olay.Neden dökmez içini bir insan?Kendi baþýna mý halleder çok mu güçlüdür öyle görünmeye mi çalýþýr? Neden yalnýzca zamaný geldiðine ve artýk sýr olmadýðýnda ben bir süre idare edebildim demek için.Hadi dediniz ne oldu?Altýn madalya mý taktýlar içinize kapandýnýz diye yapmayýn kapanmayýn içinize.Dökün ne varsa içinizdeki nehirde taþkýna,tayfuna neden olan ne varsa.Ýnanýn her þey konuþmayý baþarabildiðimizde çok daha farklý olacak.Çok daha mutlu huzurlu olacaðýz.

Bugünlük de bir müsibet bin nasihatten iyidir diyerek kapatayým seni.Sözüme kulak verin derim ben yine de.Görüþmek dileðiyle...

18.05.2012 00:44:34 Bir Gün Daha Yaþlý... 

Belki hergün yazamam ama varsýn günlük olsun yazýlarýn adý.Sevgili günlük diye bir giriþ yapmak isterdim hala dokuz on yaþlarýnda olup pembe renkli sayfalara baþlýk atabilmeyi.Ama ne yazýk ki büyüyoruz hergün yeniden bir gün daha.Her seferinde biraz daha yorgun yatýyoruz yataða.Ýlginçtir ki her sabah biraz daha umutla kalkýyoruz.BUGÜN FARKLI OLACAK.

Ama olmuyor,olmayacak...

Hergün birbirinden bu kadar farklý ama bir bu kadar da ayný olabilir mi?Yaþam mücadelesi sorumluluklar...Hýrgür içinde koþturmacayla geçiyor ömrümüz.Halbuki eskiler ne kadar güzel yaþamýþlar.Ne sakin yaþamýþlar.Aile gibi bir arada sýcak samimi dürüst bir yaþam.

Sevgili günlük,

Ben henüz umutsuz olamýyorum.Annem dahi kesmiþken umudunu ben yapamýyorum.Neden güzel olmasýn her þey?Bu kadar karmaþýk olan ne?Allah'a þükür saðlýðýmýz yerinde.Ha önemli olan diðer bir konu ruh saðlýðý elbet.Hani þu çaðýmýzda kimsede olmayan cevher.Korumaya çalýþýyorum ama bazen öyle kaçýyor ki benden yakalayamýyorum.Ya da tek baþýma yapamýyorum.

Bugünlük bu kadar olsun günlük kardeþ görüþmek dileðiyle...

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Nihal Yýldýrým, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 20.04.2024 00:37:49