..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Sevginin bulunmadýðý yerde us da arama. -Dostoyevski
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Talha Yaman
Talha Yaman - Talha Yaman
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Çýrpýcý (Talha Yaman) 7 Mart 2020 Gerilim 

Patikadan gitmeye karar verdim. Daha uzundu ama taþa takýlýp ayaðýmý kýrsam hiç varamazdým. Koþar adýmlarla yola girdim. Ay bulutlarýn arkasýndaydý. Elimdeki titrek fenerin ýþýðýysa beni yolda tutmaya anca yetiyordu. Daha yolun baþýndaydým. Ayakkabýlarým sýrýlsýklam olmuþtu. Ufacýk ýþýðým rüzgarda sallanan çalýlarý kocaman gölgelere çeviriyordu. Bu durum içimi zaptedilemez bir geriye bakma hissi dolduruyordu.

Yaban Arýsý (Talha Yaman) 6 Mart 2020 Beklenmedik 

Sýcak bir kýþ günüydü.Ani fren sonrasý dev bir homurtu tüm otobüsü baþtan sona turladý.Ýçinde dersine yetiþmeye çalýþan öðrencilerden sýkýntýdan patlayan ihtiyarlara mesaisi yeni bitmiþ memurlardan hastaneden dönen hastalýklý insanlara kadar çeþit çeþit insan bilhassa burunlarýndan soluyarak içinde bulunduðumuz insan dolu fýrýný daha da bi harlýyorlardý.Hayatta kalma içgüdüsü doruktaydý.En ufak bir dalgýnlýkta yerle bir olacaðýný bilen bu insanlar vahþi bir kurt gibi tetikteydiler.Bendeniz Ýsmet ise bu kurtlar sofrasýnýn ortasýnda baþýmý cama dayamýþ ufak bir ritim tutturarak yolculuðumu yapýyordum.Bir gözüm uzun uzun uzaklara dalmýþken bir gözüm de camdan görüntüsü yansýyan kýzýn bacaklarýný kesiyordu.Yine de sýkýlýyordum.Özellikle de bu küçük mahþer meydanýnda.Önümde cama sýralanýp benim gibi uzaklara dalmýþ olan iþsizler mi dersin yoksa nefesinin tek damlasýný ziyan etmeden arkadaþýna birþeyler anlatan kýza mý?Hepsi yaþadýðým azabý kat be kat artýrýyordu.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Talha Yaman, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 11:33:23