..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Gzel bireyin fazlas harika olabilir -Mae West
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - sa Kantarc
sa Kantarc - motivasyon
Site i Arama:

Ana Sayfa
  Yl 3050 Trkiye (sa Kantarc) 9 Temmuz 2024 Gelecek 

TRKLER MSLMAN DELD BATA. DORU OLAN BURASI. BU NOKTADAN LERLEMEL TRK HALKI!

Yldz Adam Hatras (sa Kantarc) 5 Temmuz 2024 Ak ve Romantizm 

Aata oturan ku, daln krlmasndan asla korkmaz; nk gvendii aa deil, kendi kanatlarnadr, her durumda, zor durumda, kmaza dtnde bunu hatrla ve hayat akar durur, ve srekli yeni eyler olur, artr, kzdrr, bozar; ama yeni duruma ayak uydurursan sorun olmaz, yani ak, su gibi ol. Ve kuu hatrla. O zaman iinde olman gereken en doru noktada olursun, dalmazsn, yolundan sapmazsn, kafan abuk toparlasn. Ylmaz, pes etmezsin. ve seni kimse bozamaz, raydan karamaz. Merak ettiim u: Sen bu kza ak deil miydin? Ne ak abi, am, kz beni sevse param olur, hayatm kurtulur. Adi biri olduumu dneceksin; ama deilim, kz bana diyor ki babam sra d biridir, dese ki katil ruhlu bir babam var, hemen ka, kaardm. Annem de bu sabah bozuk buzdolabn tamir etmeye alyordu, ona zldm ok, tamirci ar dedim, ok para alr dedi, sen de maln tekisin, nice ocuklar var senin yanda cin gibi, tamir bilirler, kfr etti bana, elince tornavida vard, gya aacak makineyi, hi anlamaz ki, glesim geldi, ve alayasm, maln tekiyim, annem hakl. Sonra komulardan birinin olunun bu ilerden anlad aklma geldi, evine gittim, iteymi, iten sonra msait olursa gelirmi ve gelmedi, parkta dostlaryla ierken grdm onu. Sonra eve geldim, buzdolab yaplm. ok basit bir sorun varm, biri bir ey takm,

stanbul Szlemesi (sa Kantarc) 30 Haziran 2024 Sevgi ve Arkadalk 

Ate bandaki iki kii sohbet ediyordu: Yavuz: Ya Fikri, bu i bana hi doru grnmyor. Fikri: Cesaretini topla be olum, yakalanmayacaz, ceza meza da almayacaz. Sen bana u iki ehirli kz konusunda yardm et, ben sana Zarife konusunda yardm edeceim. Tak bakalm maskeni.

Demir Kafes Kzlar (sa Kantarc) 20 Haziran 2024 Ak ve Romantizm 

ok eskiden, parlak duygularmn olduu zamanlard, ilk heyecanlar hayat, bama gelecekleri merak ederdim, ay ierken. Bam yata koyduumda. Sevgililer, evli iftlere imrenirdim, en byk hayalim, pazara giderken mesela.. kadn kocasn koluna girer ya. Bir yere gidiyorlar diyelim, evden ktlar. Gezmeye gidiyorlar, usul usul sohbet ediyorlar.(bir aya topal diye kimse evlenmek istemedi onunla) Derler hakkmda, oras yle deil aslnda.. istersem evlenmi olurdum ama iime sinmeditopal diye almadlar beni derim grgrna, eini koluna giren kadn hayalim.. bu hayal gerek olamad, tarlaya almaya giderken kaza oldu, traktr devrildi, tarm iisi kz arkadalarm biri ld, nianlyd, yaz gelse de dn olsa gitsem buralardan, gideceim der, anlatr sevinten havalara uard, evde, evin nnde boklu amarlar ykad, su yok, kardeler ufak. Doal gazl eve gideceim derdi, elektrik var, su var, yaad evde elektrik yoktu, fatura ylardr denmediinden suyu kuyudan ekerlerkazada bacam kopacakt, kr olmad, topallm oradan kald, topalm diye almadlar beni. Gldama bak tatlm, benden nice irkinleri, kt kalpli, kt karakterli kzlar iyi kocalara vard; bir hayatlar oldu. Bak sen aptal deilsin, irkin deilsin, ay gibi parlaksn. Gne gibi parlyorsun, muhteem bir enerjin var; insanlar kendine ekenSeni alan yaad kzm. Ama kn tanynca beni unutacandan korkarm; sana tarifsiz duyguyla yaatan birini bulunca ekip gidersin, ben de bir kede sigaramn dumann eke eke geberir giderim, gitmeden umarm kr topal birini bulurum. Gld. Ya erkekten yana ansn olmamas ok acdr bir kadn iin. Kt huylu biri olsa bile ama sevsem berdua razydm, sinirli adam hi sevmem; razydm. Beni dvmesin yeter, aksi adama razydm. Yalnzlk byk ac. Bu yzden seni sahiplendim, sevdim, insan ses aryor. Yolda. Evlat, besle, byt, yetitir, kt e ya da sevgili gibi seni terk etmez diye dndm, o ara anne olmak dnceleri beynimde dnp duruyordu. Bir bebek, ocuk sevmek bambaka bir ey, sevgiliden ya da kocadan daha gzel eyler hissettirir insana. E ,koca datr yemek dolu masay, gzel eyleri darmadan eder kaar gider, ama ocua retirsin, tokat atsan da az sonra anne der sarlr sana. Mankenin biri ocuuna yle demi: kalbim senle o kadar dolu ki, bu yzden bakasn sevemiyorum, (sevgili edinmeyi kast ediyor.

Kendini Gzel Sanyor (sa Kantarc) 10 Haziran 2024 ocuk Eitimi ve Yetitirilmesi 

Kaburga, gs kemii ve omurlarla birleerek gs kafesini yapan, sa ve solda 12 tane olmak zere toplam 24 tane olan yass kemiklerin her biri. Gs evreleyen gs kafesinin paralel kemiklerini oluștururlar.

Dan Atmosferine Kaplan Kzlar (sa Kantarc) 9 Haziran 2024 Sevgi ve Arkadalk 

Bak benim hayatta kalmak iin, en zorlu anlarda hayatta kalmak iin gelitirdiim felsefeler, fikirler var: Tut kendini. Ama nce zihinsel denge. Bu bende var.

Zengin Kz ve Tesisat ra (sa Kantarc) 7 Haziran 2024 Ak ve Romantizm 

Mevlt, bunlar sylerken bir elinde eki, bir elinde mur vard, banyo zemininde betonda delik ayordu, ie ara vermi, ona anlyordu, gen kz banyo kaps nndeydi, gen adamn solu ona dnkt. Kimse bana inanamyor; anlamyorum, senin gibi apsz biri nasl yapar, sen kimsin ki, torpil yoksa ie de giremezsin diye dnyorlar, biliyorum, baklardan anlyorum. Biri de ksa yalandan sana inanyorum, baaracaksn dese. Yalandan dese bile sevineceim. Gerekten sevineceim.

Kzn Yalnzl Yaz Gecesinde (sa Kantarc) 7 Haziran 2024 Ak ve Romantizm 

byklerin, evrenin basks yoktu oralarda. Kafalarna eseni yapyorlard. Onlardan sradan eylerin hesabn soran yoktu, yok efendim, onunla ne konutun, ona neden selam verdin, neden ge kaldn, onu yapma, yle hareket et, kadnlar konuurken lap diye lafa girme, sessiz otur. Hayal kurma, dndklerin gerek olmaz, hayaller bakadr, gerekler baka, devlet dairesinde alan iyi bir ocukla seni evlendiririm, mutlu olursun umarm. retmen olsa ne iyi olur, ilkokul retmeni mesela. Lise de olabilir. Neden ge kaldn, saate baktm ben, kesin biriyle muhabbet ettin, kim o, benden hibir ey saklama Birok sama ey. Orospuluk yapmadm ki, neyi sorguluyorsun Nezaket teyze diye dnrd ona sakince, istedii cevaplar verirken, gerekte unu sylemek isterdi ona: Bktm senden! Beni deil; korkularn seviyorsun, yakamdan bir dsen, bir ekip giderim, ok ararsn beni! Nezaket Zarifeyi kaplan gibi sahiplenmi, bo brakr m, byle bir kz ktl ekmez mi, eker btn gcyle, nk gzel. Ve Zarifeyi canndan bir para gibi sever, gevek brakrsa kz bir hata, rezillik yapar diye endieleniyordu. Niye evleneyim ki? diye dnrd Zarife, tanmadm biriyle neden evleneyim, sevmediim birini ne yapaym? ok sama. Bir fabrikada ie gireceim, Nezaket abla; ok iyi samalyorsun, fikrimi sorsan sohbet ederdik ama, fikrimi desem kzarsn! inden bunlar geerken, ona bu dncelerle bakarken Zarife, tatl tatl, kedi gibi glmser, saf saf bakard, Nezaket de sevinirdi, mutlu olurdu. Onaylandn sanarak.

eftali Bahesinde (sa Kantarc) 27 Mays 2024 Ak ve Romantizm 

eftali bahesindeki sohbetleri bazlarnn gznden kamamt. Cokun, o gn incir bahesine incir toplamaya gelmemiti ve Songl eve dnerken dayanamam, iftlik evine gelmiti,

ampiyon ve Aldatan Koca (sa Kantarc) 21 Mays 2024 Ak ve Romantizm 

Yazdm tiyatro oyunu bu, yk olarak okuyacaksnz.

Kap Aan, Cebrail (sa Kantarc) 21 Mays 2024 Sevgi ve Arkadalk 

lk Ak (sa Kantarc) 17 Mays 2024 Ak ve Romantizm 

nsan ilk akn unutur mu?

Hani Nerde O Bana ieklerden Ta Yapm Kzlar (sa Kantarc) 24 Nisan 2024 Subilim 

Siz gidicisiniz; biz ise kalc! Alamayacanz, harcayamayacanz bebekler var nk!

Da Kynde Kz Kardeler (Burma Kadayf) (sa Kantarc) 24 Nisan 2024 Sevgi ve Arkadalk 

Acele oldu, ama yaynlanabilir dzeyde, baz kelimeler deiecekne bu ya yaz yaz bitmiyor deli oldum kafay yedimmm! OKUYAN TEKRAR OKUSUN, ELDEN GET NK܅

Kr Kedi Bilinci (sa Kantarc) 24 Nisan 2024 Sevgi ve Ak 

kr kedi

Dindar Kzn Kendini Arama abalar (sa Kantarc) 19 Nisan 2024 Sevgi ve Arkadalk 

KURGU BOKU YOK. YAADII ACI GEREKLER. ACI GEREKLERMZ VAR N NDE.

imdi Yak Bir Sigara (sa Kantarc) 7 Nisan 2024 Ak ve Romantizm 

o eye, artk o ey neyse ok uzun sre dayanabilmek

Hayran Olduum Tek ey (sa Kantarc) 20 Mart 2024 Toplumcu 

Kimseyle Vurumayn (sa Kantarc) 8 Mart 2024 Ak ve Romantizm 

kendini ezdirmeyen, siktirmeyen kzlar

Birds And Girls (sa Kantarc) 24 ubat 2024 Ak ve Romantizm 

12 YA VE ST ERGEN KIZLARIN YAZARI. SENARST YAZAR.
Bakir. El dememi kz neyse oyum.
https://motive19.blogspot.com/

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | sa Kantarc, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 14.07.2024 19:06:59