..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Sanat doðaya eklenmiþ insandýr. -Bacon
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Aslý Akarsakarya
Aslý Akarsakarya - .
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Akis (Aslý Akarsakarya) 23 Ekim 2008 Ýronik 

Islattým güzelce saçlarýný, tiksinmedim – orada burada parça parça kalan saçlarýný. Makas aðýr zaten ama, büyüdü de büyüdü elimde. Yüzümü görmesin diye de baþýmý eðdim omuzlarýnýn arkasýna, omuzlarýmýn arasýna. Ýki elimle sýkýca kavradým, yine de sivri ucu aþaðý sarktý. Tenine deðdirerek makasýn bir bacaðýný, yürütüp boynunda dolandým.

Bartolomeu Dias ve Þemsi (Aslý Akarsakarya) 23 Ekim 2008 Ýronik 

Örnekte sabitin bir bardak çay ile sýnýrlý tutulmasý hem problemin çözümünü kolaylaþtýrýcý, hem de durumu sembolleþtirici bir unsurdur. Nasýl olsa söz konusu çayý içmek kimsenin hayatýný deðiþtirecek bir hamle deðildir. Bu durumda, konu üzerinde düþünmemize yardýmcý olan “bir bardak çay”, hikayenin sembolojisini oluþturmakla birlikte kendisi hiç o kutunun içine girmemiþ olan Schrödinger’in kedisi kývamýnda bir fenomene de dönüþmektedir. Zira yakýþýklý/çirkin, kafasý çalýþan hiçbir bey zorda kalmadýkça bu numaraya baþvurmaz; ya da daha iyimser bir yaklaþýmla :- baþvurmamalýdýr. Çaydan daha albenili, daha can alýcý bir ikramýn olasýlýk artýrmadaki rolü yadsýnmamalýdýr.

Benim Ellerim (Aslý Akarsakarya) 22 Aðustos 2006 Ýronik 

Koþ, Zeliha teyzenlere haber ver diyor. Koþamam anne ben. Hem düþüyorum durmadan, korkuyorum da. Zeliha teyze diyorum, babam kendini asmýþ.

33 (Aslý Akarsakarya) 25 Haziran 2005 Varoluþçuluk 

Iþýk azalýnca iþte, hayal gücü çoðalýyor. Ben karanlýðý hiç sevmedim ki sayýn melek.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Aslý Akarsakarya, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 12:36:00