..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Ýnsanlarýn bazen neye güldüklerini anlamak güçtür." -Dostoyevski
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Selami Ceylan
Selami Ceylan - Kelimeler Vadisi
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Ey Aþk... (Selami Ceylan) 27 Mayýs 2010 Aþk ve Romantizm 

Mavi... (Selami Ceylan) 27 Eylül 2007 Baþkaldýrý 

Kýrýk harfler arasýnda kalmýþ efsunlu bir yeldi Mavi...

Aydýnlýk Sulara Býraktýk Umudu (Selami Ceylan) 21 Haziran 2003 Umut 

Bu kaçýncý ömür baharsýz geçirdiðimiz / Hangi günün güneþiydi feda ettiðimiz geceye / Kendi resmim miydi çizdiðim, viran bahçeler / Umutsuz bir sevdamýydý / Aydýnlýk sularýn karanlýðýna kazýdýðým /

Umutlar Baþka Baharlara Kaldý (Selami Ceylan) 20 Haziran 2002 Düþler 

Ah Leyli, gece yarýsý intizarým. Artýk öldür beni, yeni bir umuda eriþmeden al götür, ayýr gövdemi, yalansýz, pusatsýz, korkusuz bir ölüm seç bana. Ferman senindir.

Kar Alevi (Selami Ceylan) 13 Haziran 2002 Modern 

Ýsa mý yalnýzca çarmýhlara gerilen, / Yakýlan Ýbrahim mi sevdalarýyla / Bir sen miydin karanlýkta varolan

Her Yeni Baþlangýç Sen Deðilsin (Selami Ceylan) 9 Haziran 2002 Ýliþkiler 

Gecenin içinde, gözlerimde yangýnlar, dört duvara sýðmayan umutlar yüreðimde patlayacaklar. Karabasanlar üzerime geldikçe çoðalýrým binlerce.

Geç Zamanlarýn Geç Kalýnmýþlýðý (Selami Ceylan) 19 Mayýs 2002 Yüzleþme 

Kapýyý çalan senmisin, yoksa giden mi.. Kimin bu cenaze, yüreðimden sökülüp götürülen ne? Hani nerede þehla bakýþlar, neden þimdi bu feryadým. Kime, veya neye aðlýyorum ben... Geç zamanlarýn geç kalmýþlýklarýnda yorgun düþmüþ yüreðim, çaresiz üzerime düþmüþ gölgenin geçmesini bekliyor.

Gülüm Bize N'oldu (Selami Ceylan) 17 Mayýs 2002 Özlem Þiirleri 

Oy biçarem, oy sevdakeþim, oy dilsizim, oy yaralým / ben sana n'ettim, /

Bakmayýn öyle gülen yüzüme
bugünde gülen adam deðilim.
Hayat bir türküydü,
son sözlerini bilmediðim...
Þimdi gitmeliyim
gitmeliyim uzaklara,
kaf daðýnýn ardýndaki ütopyalara
kendimi bulmalýyým...

Bakmayýn öyle...
Heyula gözlerimde görünen ben deðilim
ben yine kendini arayan avareyim......

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Selami Ceylan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 29.03.2024 13:29:38