..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçek bir sevgide diðer insanýn iyiliðini istersin. Romantik sevgide diðer insaný istersin. -Margaret Anderson
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - ELCiN
ELCiN - KALEM MÝM
Site Ýçi Arama:

Þiir
  Herþeye Raðmen (ELCiN ORHAN) 30 Mayýs 2002 Özlem Þiirleri 

Sonra duyunca oðlumun ismini Yine anlayacaksýn Seni ne çok sevdiðimi......

ihtimal (ELCiN ORHAN) 30 Mayýs 2002 Bireysel 

bir aci ile yazýlan binbirsözcükten sadece bir kacý

Þarký (ELCiN ORHAN) 5 Haziran 2002 Aþk ve Romantizm 

sarkýlarda sen sende hüzünlü sarkýsýn zaten.

Seviyorsam nedeni (ELCiN ORHAN) 8 Haziran 2002 Özlem Þiirleri 

Sevgilim denen her kese belkide bana belkide sana aittir yazılanlar.

Deniz (ELCiN ORHAN) 10 Haziran 2002 Aný 

Köpük oldum kýyýya vurdum. senden ayrýldým. Bak seneler sonra neler yazdým.

Zor (ELCiN ORHAN) 11 Haziran 2002 Umut 

Sevdalıysan körü körüne farkında değilse karsındaki o zaman zor sevda.

RÜYA (ELCiN ORHAN) 13 Haziran 2002 Öyküsel 

Yaðmur yaðýyordu, ýslanmýþtým. / Beni ýslatan yaðmura teþekkür etmeliyim. /

Son Hediye (ELCiN ORHAN) 19 Haziran 2002 Yaþam 

Sana beni verdim. Kabul etmedin. Beni artýk topraða verdim.

Senden ögrendiklerim (ELCiN ORHAN) 20 Haziran 2002 Öyküsel 

tanýtamadým, belki kendim bile anlamadým

umudun yolcuları (ELCiN ORHAN) 20 Haziran 2002 Umut 

umut kuş olsa uçsa bir sanamı konar bir sanamı umutlanır. /

Daglarýn Ardýndaki Sevgiliye (ELCiN ORHAN) 22 Haziran 2002 Özlem Þiirleri 

yoklugunu hisedebilmek güzel cünkü bu bir zamanlar var olanlarý anýmsamana yardým eder. Ve yokluðun her gün benimle var.

Sevdayı Yaşamak (ELCiN ORHAN) 22 Temmuz 2002 Aný 

sevda yaşanırken ne kadar güzelse yaşandıktan sonra bir o kadar özel kalır.

Hasretin Bittiği An (ELCiN ORHAN) 24 Temmuz 2002 Aný 

Ben aynı ben, gözüm yine yaşlı, / Ama bu sefer saadetten, özlemin bitişinden.

Elveda De (ELCiN ORHAN) 24 Temmuz 2002 Baþkaldýrý 

Bilirsin de özlemezsin benim gibi sende. / Gidiyorum artık hiç olmazsa bir elveda de. /

Demet (ELCiN ORHAN) 26 Temmuz 2002 Sevgi ve Arkadaþlýk 

caným arkasým , dostum Demet'ime

Kırlangıçlar Aynı Değilmiş (ELCiN ORHAN) 30 Temmuz 2002 Özlem Þiirleri 

kırlangıçların ömrünü bilmeden sevdim. Bilsemde severdim. /

Bekleyişim ve Gelmeyişin (ELCiN ORHAN) 3 Aðustos 2002 Öyküsel 

Ya gelmezsen diye süre gelen umutsuzluğumu, / Gelirsen umudu yenmekte.

Ben Üzülürsem (ELCiN ORHAN) 7 Aðustos 2002 Yaþam 

Bil Ki Senin De Geri Adým Atmandan Yol Uzamakta

Ay çiçeði (ELCiN ORHAN) 10 Aðustos 2002 Baþkaldýrý 

Ayçiçeði oldum sana dönüyorum. / Güneþ misin duruyorsun.

Kalemim (ELCiN ORHAN) 13 Aðustos 2002 Didaktik 

Kuþ kanadý kalem ol, / Dolma, kurþun ol / Tükenir tükenmezlerden olma. /

Umuda Yolculuk Zamanýdýr (ELCiN ORHAN) 14 Aðustos 2002 Umut 

Kader bozuyorsa oyunu, / Aþýyorsa dertler boyunu. / Yaþamanýn yoksa bir anlamý, / Þimdi umuda yolculuðun tam zamaný.

Güz Gelecek (ELCiN ORHAN) 19 Aðustos 2002 Özlem Þiirleri 

Biliyorum güz gelecek, / Yanýnda hüznüde getirecek,

Çiçekler doğru söylemiş. (ELCiN ORHAN) 23 Aðustos 2002 Aþk ve Romantizm 

Güllerin yapraklarını saydım, / Papatyalar hep sevmiyor çıkınca. /

Sigaranın dumanı gibi anlamsızsın. (ELCiN ORHAN) 23 Aðustos 2002 Klasik 

Tek dileğim ikinizden de kurtulmak.

Sevgiye ne değer sevgi neymiş meğer (ELCiN ORHAN) 23 Aðustos 2002 Soyut 

Yüreğinin için de olduğu söylenen. / Ama her yerinde hissedebildiğim sevgi. / Sen ne olur bizi terk etme. / Biz sen den vazgeçsekte sen bizden geçme..

Sözüm Sözdür (ELCiN ORHAN) 30 Aðustos 2002 Bireysel 

Sözüm de sözdür sen sözünde durduğun sürece. /

Bir aşkın bitişine (ELCiN ORHAN) 5 Eylül 2002 Aþk ve Romantizm 

Bir şarkı kulaklarımda çınlayan / İçin de seni anlatan, beni ağlatan. / Karanfillerde saklı kalan. /

Benimle Evlenir misin? (ELCiN ORHAN) 7 Eylül 2002 Aný 

Hep kızıl bakmaya , hep benim kalmaya söz verir misin? Benimle evlenir misin? /

Kandıgım Bir Yalancı Gülüşe (ELCiN ORHAN) 10 Eylül 2002 Soyut 

Öyle güzeldi ki yalan olabileceği, / Yalanın bu kadar güzel, / Güzelin bu kadar yalan olabileceğini düşünmemiştim

Yalnızlık Durağı (ELCiN ORHAN) 13 Eylül 2002 Yaþam 

Hepsinin dilinde eskiden kalma bir türkü. / Burası yalnızlık durağı. /

Ben Sevmeyi unutmuşum (ELCiN ORHAN) 19 Eylül 2002 Bireysel 

Cam kırıklarıyla dolu içime dokunma. / Canın yanar, canım bir daha yanar. /

Sana Değer (ELCiN ORHAN) 21 Eylül 2002 Özlem Þiirleri 

Yedi ayrı yaban otu bulurdum. / Yedi dağı senin için aşardım. / Şifa bulacağını söyleselerdi / Dağlar arkasında kalan sevgilim. / Yedi dağ daha dolaş deseler / Aşardım sevdi

Bana Ne Yaptýn Hayat (ELCiN ORHAN) 26 Eylül 2002 Yaþam 

Þimdi bir lokma kazandým hayat senden. / Ama boðazýmda öyle bir düðüm var ki. / Ne tarifi var, nede yutkunmanýn imkaný.

Hep böyle mi olacak artýk sabahlar. (ELCiN ORHAN) 12 Haziran 2003 Öyküsel 

Sen gittin biz artýk yok muyuz. / Bu hikaye yarým mý kaldý. / Yada sonu böyle mi olacaktý. / Böyle mi baþlardý ayrýlýklar. / Hep böyle mi olacak artýk sabahlar. /

Babama (ELCiN ORHAN) 14 Haziran 2003 Bireysel 

En büyük yanlýþlar dan beni döndüren hep adýndý caným babam. / Ne zaman düþsem elimden tek tutan insan. / Benim babam benim için bir kahraman.

Bana Beni Anlattýðýn Özgür Bir Cümle Kur (ELCiN ORHAN) 1 Ekim 2002 Didaktik 

Kelimeleri azadet, / Onlar baþýboþ dizilsinler. / Bana, senin için beni anlatsýnlar

Bir çiçekli Bahar Ýstiyorum (ELCiN ORHAN) 10 Ekim 2002 Yaþam 

Bir papatyalý, bir yoncalý, baharýma hazýrlýk mý? / Bu hiç bitmeyen sonbahar...

Denizi Yakmaya Çalýþtým (ELCiN ORHAN) 10 Ekim 2002 Baþkaldýrý 

Hiç ortak yanýmýz yok gibiydi. / Biri dedi, “dalgalýsýn yine” / Anladýðým o zaman benzerliðimiz tekti. / Koca kayayý eritmeye çalýþan dalgalarýna benzerdi. / Benim taþ gibi bir kalbe sev

Sende Sevginin Her Şekli Aşka Dair (ELCiN ORHAN) 17 Ekim 2002 Sevgi ve Arkadaþlýk 

"Dosttur sevgili, derdini anlattığın başını yasladığın. / Ama içine daha ne anlamlar kattığın bir dosttur. / Sade dostluğunu düşündüm.İnan ben bile inanmadım."

Kıskanırım (ELCiN ORHAN) 23 Ekim 2002 Bireysel 

Tenini yakan güneşi, Kışın etrafını saran beyaz karları. Ah birde şu yağmurlar sana dokunmaz mı? Kıskanırım sevdiğim.

Sabıkana İki Heceli bir İsim Daha (ELCiN ORHAN) 25 Ekim 2002 Baþkaldýrý 

Adı iki hece, ölüm anı gece, / Aramadım, sormadım, zaten yaralıydı, öleceğini anladım. / Olduğu yerde bıraktım de savunmanda. /

Acý Rüzgarýn Ayazý (ELCiN ORHAN) 28 Ekim 2002 Öyküsel 

Hâlâ adýný bulamadýðým rüzgarsýn, / Adýn belki fýrtýna, belki kasýrga, / Meltem sanmýþtým oysa, /

Uçma Gönlüm (ELCiN ORHAN) 28 Ekim 2002 Yaþam 

Uçma gönlüm, acýma inat. / Yar sevmeyi unutmuþ, seni çoktan

Verdiğim kavganın bitişi yok. (ELCiN ORHAN) 8 Kasým 2002 Garip 

Sende Can , sende nefes, senden ses yok. / Bende ise sana adadığım candan başka Can yok

Sessizliği Belki, Sensizliği Hiç Hak Etmedim. (ELCiN ORHAN) 12 Kasým 2002 Özlem Þiirleri 

İçimde bitmedin.. / Sanki hiç gitmedin.. / Ben hep sevdim. / Sen sevmedin ki, hâlâ dönmedin

Gitme (ELCiN ORHAN) 12 Kasým 2002 Klasik 

Gitme, gidebilme, gitmek ne bilme!! / İstediğim için değil, / İstediğin kalmak olsun. / GİTME!! Ne olursun. /

Sakla Beni (ELCiN ORHAN) 23 Þubat 2004 Aþk ve Romantizm 

Dokun yüreðime hadi / Can de, / Sevgili de adýma / Þimdi yüreðim yüreðinde. / Al onu sakla hiç kimsenin / Bulamayacaðý kadar derinde

Yandım (ELCiN ORHAN) 20 Kasým 2002 Aný 

Saman alevi senin ki / Kömürden sevda benim ki. / Tutuşu veren sen, / Tutuştuktan sonra için, için yanan ben. /

Ah Yollar Yok musunuz (ELCiN ORHAN) 20 Kasým 2002 Öyküsel 

Sonundan baþlardým anlatmaya, / Sonunda, sensizlikle anladýklarýmdan. / Anlatýrdým, anlamazsan yüz kere, bin kere

Aðlamayacaktým (ELCiN ORHAN) 27 Kasým 2002 Öyküsel 

Seni yanýmda sanýp, sorduðum sorulara cevap alabilmek için / Yokluðuna çevirmeseydim baþýmý, / Aðlamayacaktým...

Ben Buyum Ne Mutluyum (ELCiN ORHAN) 10 Aralýk 2002 Soyut 

Dost bildiğim bir dünya nüfusu insanla yalnız mıyım

Sevgili (ELCiN ORHAN) 12 Aralýk 2002 Aþk ve Romantizm 

Baþaklarý, baharlarý, güneþi, çiçekleri, hatýrlatan. / Sevgi mi? / Sevgili.

Hoş Geldin (ELCiN ORHAN) 18 Aralýk 2002 Bireysel 

Hoş geldin, sen ve seninle gelen her duygu / Tekrar hoş geldiniz.

Can (ELCiN ORHAN) 20 Aralýk 2002 Çocuk 

Bir teyzenin yeğenine Canına Yazdığı

Giden Tren Kalan Mendil (ELCiN ORHAN) 22 Aralýk 2002 Özlem Þiirleri 

Trenler çığlık atıyor, ayrılık diye, / Katar, katar hasret götürür, hasreti bırakır. / Giden mi? Kalan mı daha çok özler" /

Uçurum Çiçeğinden (ELCiN ORHAN) 26 Aralýk 2002 Özlem Þiirleri 

Her Ocak, / Her çiçek solacak. / Uçurum çiçeğin, / Sevda Uçurumlarında, / Binlerce kez daha sana açacak, /

Deli Mi? Sevdalı Mı? (ELCiN ORHAN) 1 Ocak 2003 Garip 

Onun adı ise bir varmış, bir daha hiç olmamış. / Geçmişe, söylenir durur, / Nedeni, / Gideni, / Dönülmez yolun yolcusunu beklermiş, / Kimine göre adı deli, / Kimilerine göre sevdalıymış..

Gün Batımında Giderim (ELCiN ORHAN) 10 Ocak 2003 Bireysel 

Gün batımının olmadığı bir günde, / Görüşmek umudu ile gidiyorum.. /

Baþka bir þehrin akþamýnda (ELCiN ORHAN) 17 Ocak 2003 Aný 

Gülüþün Ýzmir’i, gülüþün bizi aydýnlatmalý. / Bir volkan patlamalý, / Ýçten, sýcak, / Bu soðuk gecede yanmalý,sönen ýþýðým. / Ben yine sana aþýðým. /

Tamda El Sallýyordum Hüzne (ELCiN ORHAN) 29 Ocak 2003 Öyküsel 

Tamda el sallarken hüzne, / Keþke hiç kalkmasaydý elim, / Sonra yine hüzne salmasaydý sevgin. / Bu kadar yanmayacaktým belki, / Bu kadar kahrolmayacaktým inan ki!! /

Ne Olacak Şimdi (ELCiN ORHAN) 6 Þubat 2003 Özlem Þiirleri 

Birazdan dallar ya kırılacak, / Ya yerinde kalacak, / Kırılan dallara bir ateş yetecek. / Sen nereye sürüklüyorsun beni, / Kırdın beni şimdi benden ne olacak.

Savaşı Düşününce (ELCiN ORHAN) 25 Þubat 2003 Toplumcu 

Şimdi beyaz bayraklarını açacak tarafın, / Ne kadar güçlü olduğunu görmek istiyorum.

Sorma Bana (ELCiN ORHAN) 5 Mart 2003 Aný 

Bilmem seni affeder miyim / Sorma bana!

Yaz Þairim (ELCiN ORHAN) 7 Haziran 2003 Bireysel 

Ben daha çok türkü dinlerdim hasretlerim çoðaldýkça, / Türkülerim çoðaldý sana hasret kalýnca. / Yaz þairim, bir þiir daha. / Özledim hasret kokan, Anadolu dan kopan mýsralarýný. / Yaz þair bir seveni, / Yaz bir daha kýskansam da o kadýnlarý nas

Geceye Teslim Olurken Gün Ben Sebebim Sen (ELCiN ORHAN) 13 Mart 2003 Özlem Þiirleri 

Sevdiðim þimdi ne olur biliyor musun? / Þimdi Çoruh, þimdi Fýrat, Kýzýlýrmak çaðlýyor. / Þimdi önemi varsa eðer biri sana aðlýyor.

Elveda Türküsü (ELCiN ORHAN) 3 Nisan 2003 Öyküsel 

Bir yaný kar, bir yaný bahar düþlerimi al yüreðimden. / Yüreðin nerelerde, sesin nerelerde bilinmez, / Benim sesimle sana söylenen elveda türküsü bu / Ýyi dinle....! /

Bu Baharda Yoksun (ELCiN ORHAN) 7 Nisan 2003 Özlem Þiirleri 

Karýncalarý uyandýran bu havalarda. / Yokluðun var ya... / Derin uykusundan uyanmayan sana seslendiriyor. / Kalk sevgilim kalk...!! her þeye can geliyor. / Ýçimdeki, doðada ki kýpýrtý canýmý yakýyor.

Bir Gün (ELCiN ORHAN) 10 Nisan 2003 Yaþam 

Öyle bir kristal sevdim. / Öyle bir kristali yitirdim. / Toplamak, aramak. / Her parçasýný bulmak ne mümkün.

Mimoza (ELCiN ORHAN) 22 Nisan 2003 Bireysel 

Güller, leylaklar, sümbüller kokusunda, / Mimozalarýn sonunun korkusuyla yaþa sevdalarýný

Aldýrma Sen (ELCiN ORHAN) 23 Nisan 2003 Aný 

Çaðlamýþlýðýmýn, dinginliði yaþýyorum þimdi ben. / Sessizliðime aldýrma Sen. /

Bir Büyük Sevdam Vardý (ELCiN ORHAN) 16 Mayýs 2003 Aþk ve Romantizm 

/ En büyük depremde korkum ölüm / Gidiþin en büyük deprem, / Korkularým, gideceksin diye, / Korkum her geçen gün kendini daha çok sevdireceksin diye.

Siz bilemezsiniz (ELCiN ORHAN) 19 Mayýs 2003 Çocuk 

Bana kanatlarýna dokunmamam gerektiði öðreten ilk kelebekten sonra, / Her canlýya dokunurken ki korkumu bilemezsiniz siz. / Elimde kalan simli izler yüreðimin tattýðý ilk acýydý.

Cehennem Azabý Hasretin (ELCiN ORHAN) 19 Haziran 2003 Özlem Þiirleri 

Ege de gizli bir cennet þehrimde / cehennem azabý hasretinle bir gece daha

Baþý belirsiz, sonu belli sevda bedeli. (ELCiN ORHAN) 23 Haziran 2003 Aþk ve Romantizm 

Sýcak yaz sonrasý / Ayaz kýþ öncesi / Ýkisinin arasý bir mevsimde, / Yaprak sarartýr dal kýrarsýn yeniden. / Kuþlarýmý, kelebeklerimi kovarým bu þehirden / Boðarým bu þehri bu mevsim.

Ne ister neyi özler bilemediðim yar (ELCiN ORHAN) 26 Haziran 2003 Umut 

Çocukluksa.. / bende senin için rengarenk bilyeler var, / mutluluksa .. / hayatta bolca keþfedilmeyi bekleyeni var, / umutsa... / gök yüzüne bak ne renk var. /

Güle Hayran Bülbüllerin Yeni Sevdasý mý Oldun Gülüm (ELCiN ORHAN) 30 Haziran 2003 Özlem Þiirleri 

Gülde kokusunu duyunca / gül kadar kýsa yaþar diye koklamaktan korktuðum gülüm / bu kadar da mý doðruydu korkularým. / gül gibi toprakta mý biteceksin de topraða kondun.

Her þey yolunda (ELCiN ORHAN) 5 Temmuz 2003 Taþlama (Kinaye) 

Sana dokununca, / Seni öpünce, / Sana sarýlýnca, / Her þey çýkýyor yolundan. / Þimdi her þey yolunda....!

Aðlayan Gülüþ (ELCiN ORHAN) 5 Temmuz 2003 Aný 

Bir minik kuþ yüreðini soðuðun öldürdüðünü öðrendim / son fesleðenleri koklamak için penceremi açtýðým o ocak akþamý / aðlayan gülüþü gördüm aynada ayrýlýðýmýzýn ilk akþamý. /

Kalbim Senin Oyuncaðýn Mý? (ELCiN ORHAN) 8 Temmuz 2003 Bireysel 

Ýpleri elinde, / istediðin zaman göðe, / Ýstediðin zaman ayaklarýna indirdiðin uçurtman mý? / Kalbim senin oyuncaðýn mý

Ah Bir Gelsen (ELCiN ORHAN) 11 Temmuz 2003 Aþk ve Romantizm 

sözlerim, gözlerimden daha cesurken, / Ah bir gelsen

Sustum (ELCiN ORHAN) 11 Temmuz 2003 Aný 

Yandýðým ateþlerde caným sensin yanmadýn diye / Sustum. / gecenin dördünde özledim de / Sen hiçbir yerdeydin / Hiçbir zaman özlemedin / Sustum.

Gözlerim Ne Yapsaydý (ELCiN ORHAN) 17 Temmuz 2003 Özlem Þiirleri 

Ýçerimde ayaz, dýþarýda yaz vardý / gözlerim buðulandý, / gözyaþým zaten uçurum kenarýndaydý / suçlu belki adýmlarýmý birbirine dolaþtýran þiþedeydi / bilinmez, belki gözyaþlarým intihar etti.

Ýnsanoðlu (ELCiN ORHAN) 19 Temmuz 2003 Toplumcu 

Gurur duy insanoðlu kendinle / Güçsün ...! / koskocaman ozon tabakasýný bile yýrttýn, / zekisin....! / koca daðlarý nasýl ateþe verdin

Beni Sakladýðýn Yerde Bulamayacaksýn Bir Gün (ELCiN ORHAN) 26 Temmuz 2003 Baþkaldýrý 

Ve bir gün hiçbir soruda bulamayacak beni / bir gün sakladýðý yerde olmayacaðým ben biliyor mu?

Hayatýn Kundurasý Kaydý (ELCiN ORHAN) 26 Temmuz 2003 Öyküsel 

Hayatýn kudurasý kaydý / geri sayým baþladý, / bilindik son yaklaþtý, / artýk vakit kalmadý. / ömrüm bitti / benim için sessizlik, / Senin için bensizlik þimdi baþladý /

Sevdan (ELCiN ORHAN) 30 Temmuz 2003 Soyut 

Sevdan bir bahçe, / hercailer yetiþtirdiðin, / mimozalarý küstürdüðün

Ýmkansýzým (ELCiN ORHAN) 6 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

en hesapsýz sevda çiçeklerimi hasrete kurban etmemiþ olsaydým / baðrý milyonlarca ýþýklý semada aþk ateþinden yýllar önce asýlmasaydý gönlüm / ayrýlýða baðlanmasaydý her seferinde kuþaðým, / yaþardým seninle her þeyi / /

Ney (ELCiN ORHAN) 6 Aðustos 2003 Taþlama (Kinaye) 

herþeyin bir sonu var unutma...!

Gelmedin (ELCiN ORHAN) 8 Aðustos 2003 Özlem Þiirleri 

Yine Bekledim Yine Gelmedin

Sen Söyle (ELCiN ORHAN) 28 Aðustos 2003 Bireysel 

Gözlerinin sol yanýma yerleþtirdiði / sol göðsümün sol omzumdaki meleðe yazdýrdýðý / günahýn hükmü mü? hiçliðin.

Söyleyin Ona (ELCiN ORHAN) 30 Aðustos 2003 Özlem Þiirleri 

yaðmur söyle ona, / söndüremediðin hasretimi / toprak kokusu kadar sevdiðimi söyle. /

Mevsim Seninle Deðiþsin (ELCiN ORHAN) 30 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

Uyanmaya baþlayan kýþýn mahmurluðu üzerindeyken / yaz üç eksik bir fazla gidiyorum derken / mevsim seninle deðiþsin gel....!

Sorma Anne (ELCiN ORHAN) 16 Eylül 2003 Aný 

sen her þeyi bilme Anne..! /

Çok Geç Oldu Dönüþün (ELCiN ORHAN) 25 Eylül 2003 Bireysel 

Çok geç oldu dönüþün çok geç / / Sana iki can ekleyecek / / Bende ki aþký tüketecek kadar geç /

Seni Sevmem Ýçin Bir Gün Ver (ELCiN ORHAN) 4 Ekim 2003 Aþk ve Romantizm 

el deðmemiþ bir sevda iliþtir yaðmur bulutlarýna, / / yaðmur bulutlarýný gönder bana, / / seni yeniden sevmeme izin ver / /

Harcamadým (ELCiN ORHAN) 10 Ekim 2003 Öyküsel 

kýzým uyanana dek / / anneliðimi, göz yaþlarýmý harcadým / / ben benden baþkasýný harcamadým /

Kuþadasý (ELCiN ORHAN) 24 Mart 2004 Kent 

akþamüstü Gazibeðendi den “o zamanlarýn” seyrine geldim. / dök boþalt hangi köþende hangi aným varsa / aþký unuttum aþký anlat bana, / bir zamanlar içinde yaþayan / sevgiliden, / yaþadýðým o güzel sevgiden, anlat.

Söz Bitti Bitiremedim Seni (ELCiN ORHAN) 11 Kasým 2003 Aþk ve Romantizm 

okuduðum tüm aþk romanlarýný yakýyorum / yazýlmamýþ sevda ateþiyle / yalnýzlýðýma (.) idin yar / mutluluðun anahtarý idin yar / ben senli yaþamý sevdim / sensizlikle baþ edemedim / /

Ayrýlýk (ELCiN ORHAN) 14 Eylül 2004 Baþkaldýrý 

her defasýnda / kolayca çözdüðün düðüm / görüyorsun çözülmüyor, /

Yine Seviyorum (ELCiN ORHAN) 23 Aralýk 2003 Aþk ve Romantizm 

paldýr küldür düþünceler / / kýzýyorum sana / / seviyorum seni / / sessiz kalýþýna öfkelenen ben / / seviyorum tek bir sözünle seni yeniden /

Yazamam ki (ELCiN ORHAN) 29 Aralýk 2003 Özlem Þiirleri 

sarý sýcak senli yazlar yazacaðým / / beyaz, ayaz kýþlar da seni özleyeceðim / / biliyorsun / / gidiyorsun /

Pencere Önü Çiçeði (ELCiN ORHAN) 15 Þubat 2004 Öyküsel 

yabani olduðuma seni gördükçe daha çok üzülüyorum / pencere önü çiçeði / tabiat ananýn merhametine baðlý olmayan yaþamýn / büyülü gibi /

Tenden Ýçeri (ELCiN ORHAN) 1 Mart 2004 Baþkaldýrý 

Tenden içeride öyle derin sevdim seni / Sen tende söndüresin, / Beni bu dertten öldüresin diye mi? /

Baharýmý Bana Sen Verdin (ELCiN ORHAN) 10 Mart 2004 Özlem Þiirleri 

Iþýltýlý þehirde / adý ýþýklara inat adam... / karasevdam / baharýmý bana sen verdin

Yandý (ELCiN ORHAN) 19 Mart 2004 Baþkaldýrý 

ölü kuþlar bir kez daha can verdi / yuvalarý, yuvasýndaki yavrularý yandý

Yandý (ELCiN ORHAN) 18 Mart 2004 Baþkaldýrý 

ölü kuþlar bir kez daha can verdi / yuvalarý, yuvasýndaki yavrularý yandý / umut fidelerim, / adýn yazýlý aðacým / öldüm diþlerim bile yandý /

Gönüldür (ELCiN ORHAN) 25 Mart 2004 Baþkaldýrý 

gönüldür iþte / gür sevgileri olan / kýt sevilmiþliðine raðmen yine seven, / sevdasýyla, hasretiyle / gönüldür iþte / /

Vuslata Geldim (ELCiN ORHAN) 30 Mart 2004 Özlem Þiirleri 

üç yýllýk yorgunluðun bitmedi / / bitmedi ki diye baþlayan ince sitemimle sana geldim.

Teþekkür Ederim (ELCiN ORHAN) 30 Mart 2004 Bireysel 

kibrit çaktýn sevgili karanlýðýma / sonuna kadar aydýnlýðým için ýþýðýna / sonundaki karanlýk için gözlerine / Teþekkür ederim.

ve Söylüyorum Sana Ben Vazgeçmedim (ELCiN ORHAN) 1 Nisan 2004 Umut 

ola ki günün birinde / koyuverirsen göz yaþýný omzuma diye / ucu yanýk kalbimi taþýyorum göðsümde / çöz düðmelerimi oku diye... / ve söylüyorum sana “ben vazgeçmedim” diye...

Gitsen Þükredebilirim (ELCiN ORHAN) 9 Nisan 2004 Yaþam 

Su / Su / Yorum (ELCiN ORHAN) 8 Nisan 2004 Aþk ve Romantizm 

ayrýlan adamla kadýnýn / kömür karasý kýzý aþk / masum / mahkûm / ben o kýza / su / su / yorum /

Milyon Kere Ýstediðim... (ELCiN ORHAN) 8 Kasým 2004 Aþk ve Romantizm 

sazlarýn sustuðu yerde baþlayan / uzun havasýn... / nefesimin yettiði yere kadar varsýn

Vefasý Olmayan Yüreðine Haktý Bu Veda (ELCiN ORHAN) 3 Mayýs 2004 Baþkaldýrý 

Geleceksin Diye Yar! (ELCiN ORHAN) 8 Mayýs 2004 Aþk ve Romantizm 

Sineme amber çiçekleri doldurdum / Bu gece geleceksin diye Yar! / Arýlara petek yaptým dillerimi / Þerbetli sözler öðrettim cahil dilime

On Dört Gündür (ELCiN ORHAN) 17 Mayýs 2004 Aþk ve Romantizm 

günlük tutuyor yüreðim on dört gündür / seni yazýyorum her yeni güne / çýrýlçýplak bir sevda yazýyorum / ilk merhaba sana on dört gündür /

Ben Ne Zaman... (ELCiN ORHAN) 18 Mayýs 2004 Bireysel 

ben ne zaman ele yar desem / baþkasýnýn olur / sonra, / ben periþan / eller bahtiyar olur

Ayrýlýðýn Aðýr Vebalini Ödetirim (ELCiN ORHAN) 24 Mayýs 2004 Baþkaldýrý 

senin sevdiðin kadar sevildim / sevmekse / senin eriþemediðin yerdeyim

Sensizim (ELCiN ORHAN) 1 Haziran 2004 Özlem Þiirleri 

can çeker gibi dilimde þarkýmýz... / bir yangýnda / yuvasýnda yavru kuþ aþkýmýn çýðlýðý / duymasýný bir bilsen

Ayrýlýk Gölünü Geçemiyorum (ELCiN ORHAN) 8 Haziran 2004 Bireysel 

ilk satýrýný yazýyorum ayrýlýðýn, / ortasýnda karanlýðýn / sabýr taþýný týrnaklarýmla kazýyorum / her geçen gün azalýyorum /

Baþýn Saðolsun Aþk (ELCiN ORHAN) 10 Haziran 2004 Baþkaldýrý 

gömdüm çoktan seni, beni / baþýn saðolsun aþk. / öldü çocuklarýn / bundan sonra / þiirim de aðýt yakarsýn

Nereye Düþtümse Orada Ýzim (ELCiN ORHAN) 11 Haziran 2004 Aþk ve Romantizm 

yüreðimin romatizmasý azdý / sýzým sýzým / bu türkü böyle söylenmez ki / aðlarken martýlardan daha çirkin sesim / daha güzel gözlerim, / bakmasýný bilirsen / mürekkep gibi nereye düþtümse orada izim.

Dilsiz (ELCiN ORHAN) 14 Haziran 2004 Taþlama (Kinaye) 

Çocuk adam / Bu komik bir dram / Hem suçlusun hem de dilsiz!

Ceylaným Suya Ýnme (ELCiN ORHAN) 18 Haziran 2004 Bireysel 

aþk, engereðin yanýna boylu boyunca uzanmaksa / hep dinginliðimde buluyorsa beni bu bela / ceylaným suya inme aþk her daim pusuda..

Saat Sabýrda Durdu (ELCiN ORHAN) 23 Haziran 2004 Umut 

doðuramýyorsam gözlerinden umudu / sebebi ilkbaharýmda ki ayaz, tüm çiçeklerime vurdu. / saat þimdi sadece sabýrda durdu..

Beyaz Güllere Yazýk Oldu (ELCiN ORHAN) 1 Temmuz 2004 Özlem Þiirleri 

Benim en güzel türkümü söylüyorum.....! /

Eflatun Öpüþlere Hasret Çocuk (ELCiN ORHAN) 8 Temmuz 2004 Aþk ve Romantizm 

kýzýl güllere / eflatun öpüþlere hasret çocuk aðlýyor yine / göðüs cebinde saklý son sigaranýn közü düþmüþ tenime / tiryakiliðin çaresizliði gibi çýðlýklarým / bölüþüyorum yalnýzlýðýmý lokma, lokma / soðuk yataðýmda / sýcak bir tas öpüþünle ýsýnýyo

Gözlerin Koca Þehri Dar Ediyor (ELCiN ORHAN) 8 Temmuz 2004 Umut 

gözlerin koca þehri dar ediyor / yüreðimi iteleyen ümit artýk ar ediyor

Akýl Alacak Þey Deðil (ELCiN ORHAN) 8 Temmuz 2004 Baþkaldýrý 

Bu yolda ölürüm derken kaybolmak Neden?

Seviyorum Ýnadýna (ELCiN ORHAN) 13 Temmuz 2004 Özlem Þiirleri 

sensizliði kabullenmiþ bir ben bulamazsýn / seviyorum inadýna.

Acý Badem (ELCiN ORHAN) 16 Temmuz 2004 Yaþam 

törpüleme beni hayat / inanmadýklarýma inandýrma / yaþamadým / bilmiyorum / görmedim / acý badem / acýya gelemiyo yüreðim bazen.

Anýlarý Bitiremedim (ELCiN ORHAN) 20 Temmuz 2004 Aný 

Senden bana bir kaç kýrýntý kaldýysa bu anýlar, sarýlýp yaþarým ben anýlara sarýlýp bu zamana sana öyle gelebildim.. ama bilmedin...

Sonunda Bitti (ELCiN ORHAN) 27 Temmuz 2004 Bireysel 

Sen Þükret Ben Yasýný Tutarým.. / Sonunda Bitti. /

Sensizliðimi Kimselere Gösterme (ELCiN ORHAN) 3 Aðustos 2004 Özlem Þiirleri 

al bas baðrýna, / gösterme çaresizliðimi / gerekirse toprakla ört üstümü / sensizliðimi kimselere gösterme

Yasak! (ELCiN ORHAN) 3 Aðustos 2004 Baþkaldýrý 

göz bebeklerimi boðuyorum þimdi / ilk cinayeti deðil bu göz pýnarýmýn / ilk deðil senin için / bu son olsun! / bana gözyaþýmdan ötesi yasak!

Yaðmur Yaðýyormuþ Ýstanbul’a (ELCiN ORHAN) 3 Aðustos 2004 Baþkaldýrý 

Yaðmur yaðýyormuþ Ýstanbul’a / Beni anmýyorsan ne olayým / Kurumuþ dere yataklarý gibi sende / Beni beklemiyorsan ne olayým

Efem (ELCiN ORHAN) 21 Aðustos 2004 Bireysel 

çekirdeksiz üzüm, / incir, zeytin bol Aydýn'da / zehir zýkkým sevdan sol yanýmda

Sana Yakýn Aþka Uzak (ELCiN ORHAN) 23 Aðustos 2004 Baþkaldýrý 

çiçek kokusundan uzakta, / gurbete öldü kelebek / kalbine yakýn bi yerde / can bulmadý adý / sana yakýn aþka uzak sabahta / kahrýndan öldü kelebek... /

Kahramaný Benim (ELCiN ORHAN) 27 Aðustos 2004 Aþk ve Romantizm 

/ en çok acý taþýyan / dumaný hasret saçan tren / gönlümden geçiyor yine / çýðlýk çýðlýk / biliyorum sonu hep ayrýlýk

Umut Bitti (ELCiN ORHAN) 28 Eylül 2004 Baþkaldýrý 

yakayý ilikler gibi / boðazý aþtý mý / beni sana kavuþturacak, / umut dolu yüreðimi taþýyan gemi

Acýmý Yaþatýyorum (ELCiN ORHAN) 9 Ekim 2004 Baþkaldýrý 

keskin sirke kirpiðimin ucunda,

Kader Kadar Kederli Ayrýlýk (ELCiN ORHAN) 9 Ekim 2004 Baþkaldýrý 

býrakma on altý rüzgar arasýnda kýpýrtýsýz / ölümü býrak giderken / içimdeki senle yaþanmaz

Semra Bakan (ELCiN ORHAN) 23 Ekim 2004 Sevgi ve Arkadaþlýk 

ne olduysa yokluktan oldu / onun uður böceði / benimse hiç biþeyim yoktu / biz sadece / yaz(þ)ýyorduk... /

Acýn Gayrý Nen Varsa Gözüm Kaldý... (ELCiN ORHAN) 30 Ekim 2004 Bireysel 

yalýnayak geçti yürek yangýn yerinden / öptüðüm yerden bir yara aldým / düþündüm ki keþke hiç düþünmesem...

Karanfil (ELCiN ORHAN) 23 Kasým 2004 Bireysel 

eðildi, büküldü karanfil / iki elin kanda olsa da gel... /

Bir (ELCiN ORHAN) 24 Kasým 2004 Aþk ve Romantizm 

Bir hakkým daha olmalý der, tüm ayrýlanlar / Bir günüm daha var, /

Yalnýzlýðýmdý (ELCiN ORHAN) 20 Aralýk 2004 Bireysel 

türküleri bahane edip / ruhum içimden çýkana kadar benle aðlayan, yalnýzlýðýmdý /

O Benim Deðil (ELCiN ORHAN) 28 Aralýk 2004 Baþkaldýrý 

sen de biliyorsun... / kara kalemdi düþlerim / renk seçerek oyalamadým kendimi

Artýk Hiçbir Þey Bildiðimiz Gibi Deðil (ELCiN ORHAN) 26 Ocak 2005 Bireysel 

kelebek demiri büküyor / sevda artýk bildiðin gibi deðil

Aðlamýyorum (ELCiN ORHAN) 15 Aðustos 2005 Baþkaldýrý 

Mecnun’da olsa artýk aþk diye geleni tanýmýyorum / adý kader, adi bir yalanla teselli de olmuyorum

Yüz Yýllýk Uykum Geldi (ELCiN ORHAN) 23 Mart 2005 Baþkaldýrý 

saki, bu gün su katma hiç bi þeye / inandýðým masallardan anlat / içimdeki aslaný öldürmeden

Belki Bugün Vuslattýr (ELCiN ORHAN) 23 Mart 2005 Umut 

Vuslatý ertelesende bir ömür öteye / Ben her gece o ümitle bekledim / Belki bugün vuslattýr diye... /

Ýçimde Ateþ Yakýp Isýnan Biri Var... (ELCiN ORHAN) 23 Mart 2005 Aþk ve Romantizm 

Pervanenin kendiyle gömdüðü sýr bu olsa gerek / Ýçimde ateþ yakýp ýsýnan biri var... /

Gece Kalsýn (ELCiN ORHAN) 30 Mart 2005 Aþk ve Romantizm 

ümitlerini alda git dostum. / benle býrak beni. / sen gidince, yerine / esmer diye sevdiðim gece kalsýn

Yandý (ELCiN ORHAN) 11 Nisan 2005 Özlem Þiirleri 

gür sevdam yanýyor, / hadi ara bul bir damla su! / içinde mavi kelebeðim saklý kozam yandý, / çok kýrýlgan dallarým kýrýlmaz artýk dallarým yandý

On Dört Gündür (ELCiN ORHAN) 2 Haziran 2005 Aný 

yine Ýstanbul da uyanmak için veriyorum cebimde ki tüm umutlarýmý tek bir umut alýyorum hepsiyle yine bir gün Ýstanbulda.....

Ardýndan (ELCiN ORHAN) 30 Mayýs 2005 Özlem Þiirleri 

ardýndan tutulup kalan yüreðim / daha hiçbir kapýnýn ardýndaki aþký merak etmedi / etse bile / gönlüm yoktu sana verdiðimden baþka, gitmedi.

Korkuluk (ELCiN ORHAN) 21 Haziran 2005 Bireysel 

Kaçabilirsen Kaç.... /

Suni Mutluluk (ELCiN ORHAN) 7 Eylül 2005 Özlem Þiirleri 

Mahpusluk bitti bitecek / Voltalar azap / Beklemek ondan beter / Haziran sýcaðý / Yalnýzlarý daha beter kavuruyor öðrendim

Ölümden Sor (ELCiN ORHAN) 31 Ekim 2005 Aþk ve Romantizm 

Ölümün ne güzel olduðunu / Sevilmek için ölmesi beklenen sevgiliden sor.

Bitmez (ELCiN ORHAN) 26 Kasým 2005 Yaþam 

ölsek bile gülen resimleri kurtaramadým / dün geceki yangýndan / kalan, / ziyan olmuþ yazýk bir sevmek hikayesi

Yemyeþil (ELCiN ORHAN) 22 Mart 2006 Aþk ve Romantizm 

güneþin uzun bacaklarý / erittimi beyaz adamý / ovalar yeniden yeþerir / bozkýr tenine uzandýmý ellerim / içinde / sevda, / daðlar / yemyeþil. /

Ýçimi Çizip Giden (ELCiN ORHAN) 1 Nisan 2006 Baþkaldýrý 

taþ gibi / musalla gibi bir kadýnýn ellerinden tut / deðiþtiðin tüm güzelliði / mor bir sevda ile / yataðý, yorganý da yut

ben ne zaman beyaz pabuçlarýmý giysem
yaðmur yaðar
sonra,
ben bahtiyar
pabuçlarým periþan olur.

ben ne zaman ele yar desem
baþkasýnýn olur
sonra,
ben periþan
eller bahtiyar olur

ben ne zaman aþký savunsam
aþk beni ele verir
ne zaman özlediðimi inkar etsem
vesikasý karþýmda durur

ben ne zaman ölmek istesem
umut beni bulur
ne zaman umut arasam
ölüm umudum olur

ben ne zaman yýldýz avýna çýksam
hepsi göðe tutunur
ne zaman sabretsem

Ben ne zaman.....?

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ELCiN , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 17:15:28