..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
ocuklarn eitimi, zaman kazanmak iin nasl zaman yitireceimizi bilmemiz gereken bir meslektir. -Rousseau
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Gkhan
Gkhan - Mai
Site i Arama:

Deneme
  Bardan Bo Taraf (.Gkhan Ergven) 20 Mays 2008 Yaam 

Kalabalklarn arasnda bir yz bulmaya almak gibiydi.ou zaman anlaysz ve acmasz kalabalklar gibiydi.Her denemede ruhunu tkettiini hissetmekti.Gittiin her yere kendi ssz ln gtrmekti.

Yaama Denemeleri (.Gkhan Ergven) 11 Austos 2008 Sevgi ve Ak 

Sen benim iin kendinden vazgetin sevgili.Bildiin ve gvenli dnyan brakp akn o belirsiz ve tehlikeli gezegeninin yldrmlarn akt ve frtnalarn koptuu atmosferini soludun.

Affet (.Gkhan Ergven) 28 Mays 2012 Yaam 

Sadece insanm diyordu bir yazar.

Sonsuza Dek Mutlu Yaamadlar (.Gkhan Ergven) 20 Aralk 2013 Trkiye 

Yazmak sevgisi deildi aslnda, yazamamak korkusuydu beni anlatan.Hangisi bendim bu anlattklarmdan. imde gezdirdiim klar hangi insanlarn glgelerini vuruyordu odamn duvarlarna.

Yolculuk (.Gkhan Ergven) 11 ubat 2017 Toplum 

imdi sen gidiyorsun. Uzak, grltl, hereyin biraz daha byk ve daha ok olduu, istenilen hereyin belirli bir bedel karsnda sunulduu, byk elmaslarn olduu bir yere. Birazdan otobsn hareket edecek. oktandr skldn, nefes alamadn, bir kapana ksldn bu yeri geride brakacaksn. Kulaklarda hep ayn arknn tekrar ettii ve insanlarn yorgun ama senin nefret ettiin bir iyimserlikle birbirine glmsedii bu kasabay terk edeceksin

Sen Uyurken (.Gkhan Ergven) 17 Haziran 2017 Yaam 

Hayat bu kadar basitti ite. Seni uyurken seyretmek benim gizli snam.

Srek Av (.Gkhan Ergven) 17 Eyll 2017 Yzleme 

Aslnda en ok canmz yakan gereklemeyen hayaller deil, srekli bir boyunduruktan yada nasl desem Sarteren Bulant romannda bahsettii bir i skntsndan kurtulamaymz. Ruhuna hkmeden acmasz bir g insanlnla ilgili ne varsa silip spryor.

- Ayna - (.Gkhan Ergven) 5 Haziran 2018 Yaam 

....Dengeyi kurmak iin gvenli bir katsayyla arptmz ihtiyatlarmza sarlrken kimbilir kanc vazgeiin yada pas geiin provasn yapyoruz durmadan...

- Gece - (.Gkhan Ergven) 4 Austos 2018 Anlar 

“Hayatn gerei” nedir? Hani u filozoflarn ve toplumbilimcilerin peinden kotuu ey. Dostoyevski’ye sorarsanz “hayatn anlam hayatn kendisinden daha deerlidir” der.

Bir Para Hayat (.Gkhan Ergven) 14 Ocak 2019 Anlar 

...

Bayram (.Gkhan Ergven) 24 Mays 2020 Trkiye 

Yarn bir bayram sabahna uyanacaksn benim gzel lkem.

Alclarnzn Ayarlaryla Ltfen Oynayn (.Gkhan Ergven) 25 Ekim 2020 Trkiye 

Dnyay alglama biiminiz nedir? Hi dndnz m bunun zerine?

Aforizmalar - 2 (.Gkhan Ergven) 5 Temmuz 2021 Toplum 

Kafatasmda skm birka cmle, barmda kanayan iki hece.

Krk Oyuncam (Gkhan) 21 Haziran 2022 Sanat 

Bir hikayenin nerede balayp nerede biteceini kim bilebilir...

Tutku (Gkhan) 29 Haziran 2022 Sanat 

yilemiyor-Gece

Hikayeler (Gkhan) 30 Haziran 2022 Toplum 

nsann anlam aray hakknda dzensiz dnceler.

Bilgelik ve Cehalet (Gkhan) 1 Temmuz 2022 Yaam 

...Aslnda anlatmak istediim, insan sz konusuysa deneylerin ok ie yarayacan dnmek gereki deil....

Anlamszln Derin Snanda (Gkhan) 3 Temmuz 2022 likiler 

O ve ben yada imdilerde ben ve ben.

Susamamak (Gkhan) 21 Temmuz 2022 likiler 

-Gerekten orada karanlkta durdun mu? -Bilmem belkide durduumu sandm. Mutsuzluumuzun K John Steinbeck

Ka, Kabullenme ve Kant zerine (Gkhan) 22 Ocak 2023 Yaam 

Varla inancnz ve anlama dair araynzn hi bitmemesi dileiyle. Huzursuz kaln, aklsz kalmayn.

ielerdeki Mektuplar (Gkhan) 23 Ocak 2023 tiraflar 

Sradan, agresif ve oulcu kustum.

Bir Delinin Hatra Defterinden (Gkhan) 26 Mays 2023 Yaam 

Anlamsz dediimde ne anlyorsun doktor?

Her arayan bulamaz. Ama bulanlar, sadece arayanlardr. Btn arayanlarn, aradklarn bulmalar dileiyle.

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Gkhan, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 30.05.2023 00:39:22