..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Güzellik her yerde karþýlaþýlan bir konuktur. -Goethe
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Halit Yerlikhan
Halit Yerlikhan - Sempatik/Sürrealist Sosyalizm Akýmý
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Yaþar Ne Yazar Ne Yazamaz (Halit Yerlikhan) 8 Nisan 2008 Beklenmedik 

Mevsimler bir cumartesi sabahýný vurduðunda, ufacýk bir kene, kýrmýzý deri ceketli bir mor ineðin kapkara, çikolata renkli sýrtýnda, ineðin cinselliðini emiyordu. Ayný anda gökyüzü, bir galaksiler arasý çatalca ayrýlmýþçasýna, karþýt görüþlü bulutlar tarafýndan birkaç parçaya bölünmüþtü. Ayýn 32’siydi.

Mastürbasyon ve Ýðne Deliði (Halit Yerlikhan) 4 Nisan 2008 Sürrealizm 

‘Çabalamaktan yoruldum’, dedi Boris Mayakovskiy, ‘Ýnsan ne için çabalarsa yorulmaz ki?’ Erkek erkeðe düzüþtüðü oðlanlar geldi aklýna birden. ‘Demek ki’, dedi iç geçirerek, ‘Doðal olan bir çaba, yoramaz insaný, terletse bile.’

Her baþlangýç, beni yorar. Bir hikayemdeki yazara, 'tüm bildiðim buraya kadar, ne yazacaðýmý bilmiyorum' dedirtmiþtim. Eserin kendisini anlatamadýðý noktada ne yazýlmasý gerektiðine emin deðilim. Eserlerin kendilerini anlatmasý için elimden geleni yaptýktan sonra, gerçekten yoruluyorum meselelerimi anlatabilme meselesinde. Gerek var mý? Ancak beceriksiz yazarlar önsöz yazarlar, zira kitaplarýna dýþarýdan delil getirmek/göstermek isterler. Bu iþi, Türk edebiyat geleneðinin geri kalanýna býrakýyorum...

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Halit Yerlikhan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 29.03.2024 00:58:05