..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir klasik herkesin okumuþ olmayý istediði ancak kimsenin okumayý istemediði eserdir. -Mark Twain
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - ismail ERÞAHÝN
ismail ERÞAHÝN - MEÇHÛLE YAZILAR
Site Ýçi Arama:

Son Eklenenler
  07.12.2013 17:35:31 kendini arayan kelimeler 

"gece.... olabildiðince gece var dýþarda. karanlýk ise çoktan kaybolmuþ yerini yalnýzlýða terk etmiþ. kapýda bekleyenler var malum kýþ geldi.HOÞGELDÝN.....

25.02.2011 15:01:35 kendini arayan kelimeler 

Bugün Bir tarih daha atýyorum belirsiz boþluklara farkýndayým zaman geçiyor , dualar fayda vermez manasýz buhranlara . oysa her insanda acizlik bulunmak zorunda . ve yalandan da yalan bir gerçek var o da ben...

23.02.2011 12:40:48 kendini arayan kelimeler 

Hep ayný varoluþ sürüncemesi doðrultusunda devam eden hayat . deðiþim yapmak o kadar zor ki bu deðiþikliðin olabilmesi için sanki bir sihirli deðnek olmasý lazým. nerden baþlamak lazým bilemiyor ki insan veya nasýl baþlamalý. kafamda bin tane soru iþareti dolaþýyor ve hiçbirinin kuyruðu birbirine deðmiyor..

23.02.2011 12:35:39 kendini arayan kelimeler 

"Boþluksuz Bir Yazý."

22.02.2011 16:43:32 kendini arayan kelimeler 

Hata nerden baksan hata . ve insaný ete kemiðe büründüren ona kiþilik katan hatalarýn toplamýndan ibaretmiþ. herkesin gözünde sýradan bir insan olmaktansa veya kendi halinde olmaktansa, birisine küfür edip beni iðrenç biri olarak tanýmasý dah anlamlý oysa; çünkü sýradanlýðýn sýfýrdan farký yok . ve ben birþeyler söyleyerek var olmayý seçiyorum iyi veya kötü farketmez....

21.02.2011 16:25:48 kendini arayan kelimeler 

Neye benziyor hayat ve ben nereye gidiyorum . boþlukta çakan bir þimþek mi yoksa kaldýrýmlarda bir taþ mý ? bilemiyorum .. ve kendini deðersiz histtiðin anda herþey bitiyor aslýnda . yoksa adým adým ölümemi yürüyorum...

20.09.2009 14:06:20 kendini arayan kelimeler 

bugün bayram ve ben her köþe baþýnda aðlamaklýyým neden mi tabiki bir nedeni var .. babam bana küsmüþ , konuþmak istemedi benimle . babam haklýsýn ne yapsan yeridir yeterki sen üzülme canýn nasýl istiyorsa öyle yap . bugün bayram ve ben askerdeyim her iþtima sabahý aðlamaklýyým. her sabah bir ölü beden kalkar yerinden gurbetlýk yetmezmiþ gibi sen çekip git babam . ben seni seviyorum her þeye raðmen . ben sadece sesini duymak itemiþtim bir iþtima sabahý . olsun böyle olsun canýn sað olsun..

06.07.2009 21:55:25 kendini arayan kelimeler 

bugün yine çýplak ayaklarla yürüdüm balkunda temmuzun bu sýcaðýnda içeride dayanmak zor ve bu da ister istemez insaný sýkýntýya sokuyor . temmuzda can sýkýntýsý bir baþka oluyor dayanmak zor sýcaða ve can sýkýntýsýna .þimdi denizde olmak vardý sere serpe uzanmak kumlara...

04.07.2009 13:24:37 kendini arayan kelimeler 

Bugün aðlamaklýyým , nedenini bilmediðim bir sýkýntým ,bir yaram var . kendimi kandýrýyorum aslýnda biliyorum nedenini bildiðim birçok þey gibi bunun da nedenini de biliyorum . Bugün farklý bir þeyin daha farkýna vardým evet çok deðiþmiþiz. meðer  se ne kadar paragmatist ve ne kadar meteryalist olmuþuz . bizi insan yapan deðerlerden neden bu kadar uzaklaþmýþýz anlayamdým . bazen soyutluyorum kendimi çok þeyden ama olmuyor baþ edemiyorum . Susmaktan baþka çarem kalmýyor . Sanki susarak sorunlarýn üstesinden geleceðim . Bel ki bir gün bunlar da geçer...

Minimize edilmiþ duygular , törpülenmiþ hayaller ve benliði yok olmayla karþý karþýya olan bir dünyada insaný insan yapan duygularý arýyorum.Bazen Kaybolmuþ hayatlar ülkesinde bazende yaþamýn kýyýsýnda bulacaksýnýnz kendinizi.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ismail ERÞAHÝN, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 18.04.2024 12:47:36