..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Ýnsanlarýn bazen neye güldüklerini anlamak güçtür." -Dostoyevski
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Nihal Yýldýrým

20 Mayýs 2012
Kelebekler Sadece Tuzak  
Onlara Aldanmayýn!

Nihal Yýldýrým

Aþk bu mudur? Aþk böyle mi olmalýdýr? Nerede kaldý utancýndan sýlanýn yüzüne bakamayan aþýklar? Nerede þimdi o en eski hatýralar?

:AECF:

Birbirine aþýk iki insan...
Dünyada alýþýlagelmiþ yargýlar vardýr.Örneðin; ilkbaharda aþýk olmak zorundasýnýz, el ele diz dize oturmalýsýnýz vb.
Boðaz manzaralý aþklar vardýr. Ambalajý en romantik olanlar da onlardýr. Peki ya bir sahil, bir köprü yetmiyorsa?
Ýnsan aþýk olduðunda karnýnda hani þu küçük aþký simgeleyen kelebekler dolaþýr. Ýnanmayýn onlara! Aslýnda onlar sizin tüm fiziki ve ruhsal dengelenizi alt üst etmeye çalýþan, oldukça sinsi olan yansýmalardýr. Nerede görülmüþ sorarým bir aþkýn veya bir sevginin bitmediði?
Eleþtirdiðim nokta aþk deðil kesinlikle. Dünyanýn en masum (!) duygularýndan biridir o. Tabii gerçek kalýplarýna uyduðu müddetçe.Ben aþkýn en derinden gelen; gizli kalmýþ kilitli kutulardan, tozlanmýþ raflardan indirildiði; insanýn kendine verdiði sözleri yýktýrdýðý hallerini severim. Acý çekmem gerekiyorsa da çekerim.
Peki ya aþký bir iki popüler þarkýda bulanlara, kendilerini saatlerce bir iki kadehin arkasýna atanlara ne demeli? Aþk bu mudur? Aþk böyle mi olmalýdýr?
Nerede kaldý utancýndan sýlanýn yüzüne bakamayan aþýklar? Nerede þimdi o en eski hatýralar?
Sanýrým ben biraz geri kafalýyým. Bana göre sevgilinin yüzünde ömrü görmeli insan. Gözleri ne renk olursa olsun çakýrým demeli. Saçlarý nasýl olursa olsun dokunmaya korkmalý bir tek teli düþer diye. Utangaç olmalý aþýk, tensel arzularý geçmemeli aþkýnýn önüne. Bir dertse eðer yakalandýðý duygu trafiði devasý da sevgili olmalý.
Baþladýðýnda hayat maratonu birlikte baþlamalý. El iþte o vakit tutulmalý. Ayný gül bahçelerinden geçildiðinde birinin eline batan diken diðerinin canýný yakmalý. Farklý yerlerde olduklarýnda belki de yollar ayrýldýðýnda hala o dikeni hissedebilmeli. Farklý þehirlerde ayrý iki beden ayný ruhu paylaþmalý. Öyle bir aþýk olunmalý ki nihayetinde Ahiret'te de ayný bahçelerde dolaþmalý birlikte. Ama bu defa dikensiz, dupduru ve sadece onunla sonsuz, uçsuz bucaksýz bir hayat...

Ben aþký böyle görüyorum. Ama en fenasý aslýnda hiçbir zaman böyle olmayacaðýný biliyorum. Hikayeler bile deðiþmiþken, prens artýk balkabaðýyken düþlediðim aslýnda her kadýnýn düþlediði aþk yalnýzca üstatlarýn þiirlerinde kaldý!

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Limonlu Dondurma
Ne Ben Ne De...

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Kýsa Kýsa [Þiir]

Nihal Yýldýrým kimdir?

Henüz çok büyük deðilim ama yazma ihtiyacý hissediyorum. Yaþta deðilmiþ keramet meðer. Meðer gerekli olan tek þey yaþamak ve yazmakmýþ.

Etkilendiði Yazarlar:
Biraz Yahya Kemal belki Ýstanbul nedeniyle biraz da annem.

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Nihal Yýldýrým, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.