..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Mermere skm bir melek grdm ve onu zgrlne kavutuncaya dek mermeri oydum -Mikelanjelo
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > Yazarlar ve Yaptlar > Ya Irmak

6 Austos 2012
Seni de Sonunu Gremediin Lanet Kibrin Bitirecek Nihat Gen!  
Ya Irmak
nternette, TV kanallarnda, gazete ve kendi ahsi sitesinde resimleriyle birlikte Ergenekon davasnn tutuklu san i Partisi Genel Bakan Dou Perinek'in dergisinde yazlar yazmaya balam Nihat Gen! Allahm ne byk ltuf! Gya bilgili, akll, aklselim, entelektel grnsn diye o uzun sal, gzlkl, ask suratl fotorafn ilitirmiler uygun yerlere! Kontrolsz bir adrenalin ile geldii yeri hazmedemeyii harmanlayan bu kibirli baklarn bir gn bu haberle de talanacan zat muhteremin o sinir bozan slubundan biliyor demeye getirmiyorum gerekten biliyordum.

:BFGC:
nternette, TV kanallarnda, gazete ve kendi ahsi sitesinde resimleriyle birlikte Ergenekon davasnn tutuklu san i Partisi Genel Bakan Dou Perinek'in dergisinde yazlar yazmaya balam Nihat Gen! Allahm ne byk ltuf! Gya bilgili, akll, aklselim, entelektel grnsn diye o uzun sal, gzlkl, ask suratl fotorafn ilitirmiler uygun yerlere! Kontrolsz bir adrenalin ile geldii yeri hazmedemeyii harmanlayan bu kibirli baklarn bir gn bu haberle de talanacan zat muhteremin o sinir bozan slubundan biliyor demeye getirmiyorum gerekten biliyordum.

Evet, tpk Kpek Sahiplerine Rehber adl kitabnda dediin gibi, kpek cinslerini slah almalar yaparken, sahiplerinin az, salya, salg bezlerine bundan sonra azami lde dikkat et! nk o yrenin kpekleri saldrgan cins kurtlarn bir baka sokak kpeklerinin saldrs karsnda kendilerini korumasna ok byk nem verirler! Emin ol ki sahiplerin tylerinin taranmasndan ok holanacaklar. Boynuna taklan bu tasmay yalamaktan ayr bir keyif duyacaklar iin, bir kurt cinsiyle melezlenerek ancak zaarlatrlabilirler. Dediin gibi ite! En gzel kpek hikyeleri de bu melezlerden retilmemi midir(!)

Sahiplerin sen gibi zeki olmasa da onlarda boy ve kalplarna gre, kk, byk, ileri, geri, cinsinden beyinlilerini de yok grmezden gelemeyiz tabii ki. Zira ortal kartrmak, insanlara suikast dzenlemek, iyi insanlar talamak, millete hakaret etmek, kfr etmek ve meydanlarda azgn basn bildirimi yapmakla grevlendirilmi bu azgn kpeklerin ortala pislemesi halinde senin gibi zeki ve akll kalem erbablarn milletin ortal kirletti diye dava amamas iin seni avukat tutabilirler! Benden sylemesi; aman ha dikkat et derim! Bu kpeklerle oynamak, onlar tamak emin ol ki zordur sevgili Gen! Bunlarn eitimleri Amerika, Rusya gibi byk memleketlerin devasa laboratuarlarnda deney fareleriyle ayn grup iinde yapld iin, elinden sabahlar kahvaltda zor bela edebiyat yaparak kazandn para ile -be somun ekmeini, be-alt tane de cnck ekerini arpp kendileri yiyebilir ve seni duygusal planda incitebilirler Tabii ki hep saldrgan yanlar yok bunlarn! Bunlar ballklaryla ve sahiplenmeleri ile seni yer yerde olsa duygusal planda olduu gibi maddi planda da mutlu edebilirler. nk onlarda komutlarla eitiliyorlar! Espriye, incelie, yumuakla dmandrlar da para bol olduu iin gerisini bo ver sen! Ehh ne diyelim, umarm yeni kulbendeki bekilik grevin hayrlara gark olur

Aslnda, Nihat Gen ne yapsan olmuyor birader olmuyor biliyor musun! Cahilliin, grgszln, basitliin, kltrszln her bir eyin nne geiyor. Sadece atmaya, satmaya, hakaret etmeye, vebal almaya ileyen eksik akln bile ruhunun derinliklerinde sana durup durup Hey! Adamm sen sayg grmyorsun, sende bir eyler eksik diye mrldanyor ve iinden gelen bu szleri duyduka iyice kontrolden kp nereye sataacan bilmez bir durama geliyorsun! Bana sayg duyun ulan, nmde eilin bakim! Eteklerimi pn diye tepiniyorsun da nafilesin be aslan gardam nafile, olmuyor! Olmuyor ite! En yaknndaki Ulusalc ovenistler bile senin iflah olmaz kifayetsizliine, insanlktan km fkene, Allah'a irk koma noktasna gelmi kibrine dayanamyorlar artk. En uyanklar ile kullanm tarihinin tamamen sona gelmesini bekleyenler kald sadece evrende Ahh tabii ki bir de delinin duldas ardnda kirli kalem oyunlarn yrten yaratklar var tabii!

Bosun, bombosun hem de! Kadavralar gibi can balamaktan uzaksn! Kabadayln da hikye senin, dobraln da yalan, delikanlln da naylon ekil yapan sahte bir entelsin!

Hak, hakkaniyet, adalet, merhamet gibi kavramlar kapndan bile gememi senin. Alm-satm ustalndan, ticari uyanklktan dem vurarak rtmeye alyorsun bu byk eksikliin zerini. Ama insanlarmz artk eskisi gibi cahil deiller! Ve seni de merak ediyorlar! Hakkat garda kimsin sen ya? Hep ayn kanaldan servis edilen tek vesikalk genlik, ocukluk ve askerlik fotorafndan baka neden grntn yok senin? Hangi okullar bitirdin, kimlerle ayn sralarda oturdun sylermisin!? Anaokulun da kim bytt seni? Hem ilkokul retmenin kim? Neden bir kii bile kp seninle ilgili bir tek ansn bile paylamyor? Yani bu kadar m garibandn! Bu kadar m uzaktn insanlardan? Yoksa bu fkeli halinden dolay m tanmyorlar seni ocukluk evren?! Ulan arkada, Fatih rekin bile mahalle yllarndan bir fotoraf, bir an, bir hikayesi kp geliyor da, senin gemiin neden bu kadar bulank!? Olmayan biri misin yoksa sen; deney tplerinde mi imal edildin arkada!? Hangi laboratuarda kodlandn? Hangi programlar yklendi senin hastalkl beynine bilemiyorum ki! Btn deerlerden neden bu kadar yoksunsun; en kutsal kavramlarn iini boaltmada nasl bu kadar maharetlisin? TV lerde boy boy kp milletin gzlerinin iine baka baka yalan yanl eyler konuup cmertlik yapyorsun? Hurafe, iftira, irret ve cehaletten beslenen dilin; hrstan ve doymamlktan ibaret kiiliin, ii bo hurma ktnden baka hibir anlam dahi olmayan fani cesedinle medya terristlerinin gnlk gazetelerinin onurlu sayfalarnda bile yer almaya cesaret ediyorsun!? Duyduk ki imdi de ulusalclk oynuyormusun. Helal olsun! Ulusalcydn zaten bunu bizler biliyorduk! Ama ty bitmemi gen dimalara neden yalan syledin de din kisvesi altndan yalan yanl sylemlerde bulunup veballerine girdin? Tabii artk merkezdesin yle deil mi? Sana kimse sahip kmad snacan cmlelerin bundan ibarettir senin.. Montaj rn kimlik ve bedeninden kukusuz bir Akif, bir Cahit, bir Necip olmaz ama deli dumrul pek l olabilir herhalde Seni btn bu yarmalnla, irretliinle, defolarnla sahnede tutanlarn iine fazlasyla yarar byle acnas bir dneklik! Bakyorum izliyorum seni skytv den, ulusalc kanallardan, youtubeden Maallah iyi esiyorsun, grlyorsun, tepiniyorsun. Pazarclar gibi tenor sesinle fevkaladenin fevkinde lklar atyorsun... Deli baklarn devire devire, boyun damarlarn iire iire hykryorsun. yi de sen ne istiyorsun? Para m? Makam m? an m? hret mi? Sayg m? Sevgi mi? Ne yani? Halen kahvaltln kartacak kadar Lemandan cukka yapamyor musun!?

Bu memleketin Deli Dumrulu sen oldun yoksa? Halbuki akaklarn medya patronluu yaparak kz derisi koltuklarda basen bytyor Sen hl parasz ve pulsuz yaz yazdn syleyip duruyorsun! Kime bu kinin? Nereye doru gittiini bir gn olsun dndn m? Olmayan vicdannla bir gn olsun kendine Acaba biraz ileri mi gidiyorum diye sordun mu? tikadn da yalan biliyoruz ama bir gn olsun Ya hesap gn varsa diye endielendiin oldu mu ya hu?!

Var o hesap gn var! Ve sanki bu saldrganln, bu doymazln, tamah etmen, azmln, sivri dilliliin, enaniyetin ya da kibrin o hesap gnne biraz daha yaklatryor seni/bizi/hepimizi..! Artk gkler tesinin bile arna giden hal ve hareket iindesin! Bunun iin parazit yapyorsun, ortal hacminden fazla kirletiyorsun... Elde ettiklerinin kadr kymetini bilemedin! kr edemedin yani! Biraz da kendinden daha az aadakilerin durumunu mtala etmeyi baaramadn! Byle bir k beklemek ideal bir hayal olurdu ama kapasiten olsa yapardn demeye getiriyorum. Dnyaya yemeye, imeye, dklamaya, kin ve nefret alamaya gelmi, sra saraylarda oturup ahkm kesmeye gelmilerdensin! Bu da yetmez gibi halen kibir yapyorsun, ite bu hi ekilmiyor Nihat Gen! Senin sonunu da bu dumura uram lanet kibrin bitirecek! Artk dzenin Perineke olan dmanln da bertaraf edecek komutlar aldn, apoletlerini taktn, botlarn baladn! Hadi bakalm gazan mubarek olsun!

http://twitter.com/yusairmak
https://www.facebook.com/yusairmak
yusairmak@hotmail.com

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn yazarlar ve yaptlar kmesinde bulunan dier yazlar...
Yarn Bekleyebilir iir Kitab zerine
Asl Afet, nsanolunun Kuraklamasdr!
Gen Wertherin Aclar
Bilgeler ve Balklar Kitab zerine
Komnist Entelektel, air, Yazar: Kemal Tahir Nemiz Olur?

Yazarn eletiri ana kmesinde bulunan dier yazlar...
nsan Bu "Xtir Git" Diyesi de Gelir
Trk Sinemasnn Ezberini Bozan Ynetmen
Seviye
Chp, Gerekten demokrat Mdr?
Neyimizi Kaybettik
Milletlerin Ruhunu Taklit ldrr
Kilidi Amak
Sinema Kltrel Meselemiz Haline Ne Zaman Gelecek?
Chpnin Psikopatolojisi
Bir atma Zemini Olarak Kltr

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Szn iei [iir]
Gzbebei Turusu [iir]
Bir Hicran Namesi [iir]
Sakin Bir Ac [iir]
Geldim [iir]
Sevgiliye Hasretle [iir]
Geceye Kside [iir]
Benimle lr Msn? [iir]
Beste-i Nigar [iir]
Bilemezsiniz [iir]

Ya Irmak kimdir?

Felsefe ve edebiyat a! Yaync, gazeteci ve kitapsever. . .

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Ya Irmak, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.