..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir sanatçý baþarýsýz olamaz; sanatçý olabilmek bir baþarýdýr. -Charles Horton Cooley
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Yüzleþme > Berkant Eker

18 Kasým 2013
Tanrý ve Kedi  
Toplumun Unutmak Ýstediði Ýnsanlar Adasý

Berkant Eker

Toplumun Unutmak Ýstediði Ýnsanlar Adasý'nýn giriþinde " akýl ve ruh hastalýðý... rahatsýzlýk temizlenmeli " diye yazar.

:AAIC:
Toplumun Unutmak Ýstediði Ýnsanlar Adasý'nýn giriþinde
" akýl ve ruh hastalýðý... rahatsýzlýk temizlenmeli " diye yazar.

Yazý,
Bu adada kendini Beyaz Büyücü veya Beyaz Zenci olarak tanýmlayan bir hastanýn notlarýndan alýntýdýr.

Eðer aklýn ve ruhun, dýþarýda kendini meþgul eden þeyleri beðenmediðinde yada dýþarýdakiler, aklýn ve ruhun için yeterli deðilse o zaman bunu kendin yaratmak zorunda kalýrsýn. aklýn ve ruhun kendini çalýþtýracaktýr. yaþamýna devam edecek. bu hayatta kalma ile ilgili. bilinen antidepresanlar veya diðer medikal yöntemler, terapiler, cezalar, telkinler, yetersizdir. bunu bir ahmak olduðun için ilk baþta anlayamayabilirsin. ama içinde bir yerde bunu çok iyi bilen bir sen var.

o zaman onlarý yaratýrsýn . bu yarattýðýn þeyin adý,"Kedi" , olsun.
ilk baþlarda farkýnda olmadan yarattýðýn bu "Kedi" nin etrafta gezdiðini hissedersin ama göremezsin. burada hissettiðin þeyin adý "PANÝK"tir.
sonra görüntü almaya baþlarsýn. Kedi sana güvendikçe sana daha çok yaklaþýr. gözünün rengini biliyorsundur artýk. býyýklarýnýn uzunluðunu, kuyruðunu nasýl savurduðunu... aklýn, ruhunla iþbirliði yaparak, çarpýk bir "Kedi" üzerinde ince iþçilik yapmaya baþlar. tüyleri belirginleþmiþtir. ayrýntýlar tamamlanýrken bu "Kedi" nin karakteri ortaya çýkmaya baþlar. sonra yaratýcýsý ile "Kedi" si arasýnda bir bað olur. artýk akýl ve ruh hastasý olarak etiketlenmiþ Tanrý , Kedi sine dokunmaya baþlar .
birbirlerine dokunurlar .
bu ruh hastasý Yaratýcý, yarattýðý kediye ihtiyaç duyar. ona baðýmlýdýr. ve bir gün "Kedi" si onunla konuþur. bu belkide en muhteþem anlardan biridir, diyebiliriz.

akýl ve ruh = tanrý
ve
çarpýk tanrýnýn ürünü = Kedi
artýk eskisinden daha iyisindir.
ihtiyacýn olaný yratmýþ ver her defasýnda, kendini zorlayan, tatmin eden, üzen bir Kedi n vardýr .
tüm bunlar olurken " gerçek " lik dnilen þeyin içinde ve normal insanlarla yaþarsýn .
bir gün insanlar Senin Ürünün Kedi ile konuþmaya baþlarlar .
bu neden böyle birþeye ihtiyacýn olduðunu gösteren iþte bu açýk bir kanýttýr . diðerlerinin neden sana yetmediðini gösteren açýk bir gerçek .
Kedi senin için bir yanýlsama deðildir bu sýrada. sen baþta farkýnda olmadan yaptýðýn þeyi anlamýþ ve bir sistematik içinde geliþtirmeye baþlamýþýndýr o zaman . ayrýntýlar ve ince iþçilik seni sýnýrlar üzerinde gezdirir.
ama diðerleri senin yarattýðýn Kedi ile konuþurken , bir yanýlsama içindedirler. Eðer onlar bana, deli, kaçýk, þizofren, diyorlarsa ,
onlar nedir ?
bilmiyorum. bu onlarýn sorunu. þimdi binlerce "Kedi", Kelebek , Sinek , Tuz ve Þekerle birlikte yaþýyorum. Bunlarý gerçek insanlar üzerine dikiyorum çoðu zaman.
gerçekten nefes alan insanlarýn yaptýklarýný, yeni elbiselerinin karakteri ile yorumluyorum.
ama artýk yoruldum. ilk defa uykum gelmye baþladý. gözlerim kapnýyor hissediyorum ...

Beyaz Zenci Mayýs 2009

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Mor Tanrý - I -

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
‎istiridyeden Hamile Kalan Bir Kadýn [Þiir]
Köpek Islýðý [Þiir]
Delik Deþik Perdeler [Þiir]
Uçuþturuculardan Kelebekler [Þiir]
Bacaklarý Çorap Tutmayan Kadýn [Þiir]
Dudaklarýný Yýrtarak Aðzýna... [Þiir]
#direnaþk [Þiir]
Denklanþör Sesleri [Þiir]
Rum 2 [Þiir]
Sýrtýný Yýrtarak Kaçmayý Baþardým [Þiir]

Berkant Eker kimdir?

HAFÝF , UCUZ VE KOLAY

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Berkant Eker, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.