..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Matematiðe, yalnýzca yaratýcý bir sanat olduðu sürece ilgi duyarým. -Godfrey Hardy
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Yaþam > erhan bayraktutan

6 Nisan 2014
Erzurum Kitap Fuarý Açýldý!  
erhan bayraktutan
Erzurum'da ilk defa açýlan kitap fuarýyla ilgili bir tanýtým yazýsý.

:ABBH:
Erzurum Valiliði ve TÜMSÝAD (Tüm Sanayici ve Ýþadamlarý Derneði) Erzurum Þubesi iþbirliðiyle düzenlenen 1.Erzurum Kitap Fuarý, Erzurum Kent Meydaný’nda büyük bir kalabalýk eþliðinde açýldý. Fuar 4-13 Nisan tarihleri arasýnda açýk kalacak. Fuara Erzurum Büyükþehir Belediyesi de destek veriyor.

Erzurum’da kitap fuarýnýn düzenlenmesini bundan onbir , oniki sene kadar önce internetteki Erzurum forumlarýnda dillendirmiþtim. Bu fikrime o zamanlar pek sýcak bakan kimse olmamýþtý. Þehirde edebiyatla , kent kültürüyle ilgilenen bir arkadaþ Erzurum’da kitaba olan talebin istenen düzeyde olmadýðýný bu nedenle fuara ihtiyaç olmadýðý mealinde bir þeyler yazmýþtý. Halbuki o zamanlar da Erzurum’da kitapla haþir neþir olan insanlar, özellikle gençler bulunmaktaydý. Erzurum’da kurulacak bu fuara çevre illerden de insanlar katýlabilecek ve þehre bir canlýlýk gelecekti. Sonuçta fuarý bekleyen benim düþüncemdeki insanlarýn dileði gerçekleþti ve Erzurum, fuarýna kavuþtu. Fuar fikrinin gerçekleþmesini saðlayan valimiz Ahmet Altýparmak’a buradan teþekkürlerimi sunuyorum.

Fuar þehirde büyük bir ilgiyle karþýlandý. Fuar alanýný dolduran insanlarýn çoðunu gençler oluþturuyordu. Bu gençlerin büyük bir kýsmý da þehirdeki üniversitelerde (Atatürk Üni. ve ETÜ) okuyan gençlerdi.Üniversitelerin kültüre etkisi, katkýsý bu fuarda da belirgin olarak görülmüþ oldu.

Fuarda tanýnmýþ, büyük yayýnevleri çok az katýlmýþtý.Çoðu yayýnevinin adýný yeni duydum.Tanýdýk isim olarak Aziz Nesin’in oðlu Ahmet Nesin vardý. Babasýnýn, kendisinin ve abisi Ali Nesin’in kitaplarýný bizzat kendisi satýyordu.

Fuara Erzurumlu yazarlardan Ýsmail Bingöl ve Ömer Özden’in katýlýmý oldu bu yazýnýn yazýldýðý an itibariyle. Yazarlarýmýzýn cumartesi günü düzenlediði imza gününe yetiþemedim ama Ýsmail Bingöl’ün Ülke Yayýnlarý’ndan çýkan “Ey Kelime Ve Ey Ses” ve “Atalarýn Mirasý Gönül Yarasý Türküler” adlý kitaplarýný daha sonra fuara giderek satýn aldým.

Fuarýn ilk gününde çok güldüðüm bir olayla yazýmý bitirmek istiyorum.Fuardaki standlarý gezerken arkamdaki iki Erzurum’lu gençten birisi diðerine: ”- Gardaþ ne biçim yer burasý, kitapdan baþka bi þey yoh, kalk gidah, bize göre deðil burasý !” diye söylendi. Fuarda bu sözleri duyanlarýn yüzlerinde bir tebessüm oluþtu. Bu da ünlü “Erzurum Fýkralarý” daðarcýðýna bir katký olmuþ oldu.

Fuar eksiklikler, aksaklýklar olsa da güzel bir faaliyet. Þehrin bu organizasyona ihtiyacý vardý. Umarým gelecek yýl aksaklýklarýn giderildiði, yazarlarýn, þairlerin katýlýmlarýnýn arttýðý daha güzel bir ortam görürüz.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Saçlarýna Yýldýz Düþmüþ...
Fikrimin Rehberi Fikri Öðretmen
Anneme ve Teyzeme
Karlar Altýnda Vücudun

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Soðuk Yerlerin Kýzý [Þiir]
Paþa"m, Can Arkadaþým [Þiir]
O En Güzel Oyuncaðýmýz [Þiir]
Baba Gel, Çýk Dolaptan [Þiir]
Kabil"in Sultanlarý [Þiir]
Oðlum Beyazlar Ýçinde [Þiir]
Bir Kalem Daha Satmalýyým [Þiir]
Mülkten ve Þehvetten Uzak [Þiir]
Genç Ölmek [Öykü]
Pankart Asýlacak! As! [Öykü]

erhan bayraktutan kimdir?

Ziraat mühendisiyim. 2006 yýlýndan beri kýsa öyküler yazmaktayým. Öykü, þiir okumayý seviyorum. Romantik, içe dönük biriyim.

Etkilendiði Yazarlar:
Cezmi Ersöz,Sait Faik,Refik Halit Karay

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © erhan bayraktutan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.