..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
"Sevgi bilmekten doar." -Mevlana
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Fantastik Roman > Osman Altnba

20 Nisan 2015
Cypraqual Kolye: 12. Blm 2. Ksm  
Osman Altnba
Kendilerini tekrardan tamamlayan achianlarn ld zaman dntkleri yaratklar birbiri ardna beerli sra oldular.Bir tanesi yerden bir baka ly ald ve sra bandan biraz geriye ekildi.lk bataki cesedin ayaklarn ikinci sradaki ise kafasn tutuyordu.kisi onu evirmeye balarken yerden kan olduka ateli yaratk yeniden dirilen ejderhalar gelen atllarn zerine gnderdi.Arada hzlca dnmeye devam eden hangi rka mensup olduu nemli olmayan lnn ayaklar birlemeye kafas sivrilmeye balad.Sanki bir mzraa dnen cesedin ayaklarn yaratn kafasn da dieri kendine batrd.Mzrak ncye,drdncye ve beincisine de ayn ekilde girdikten sonra hepsi onun sayesinde birbirine yapt.

:AHGD:
BLM 12 KISIM 2

Kouyordu

Hzl hzl nefes ala ala kouyordu. Ara ara arkasna dnp korku ve heyecan karm gzleriyle geriye gz atp ilerlemeye devam ediyor ve admlarndan adeta fkran telala tepeyi trmanmaya gayret ediyordu.Zirveye knca geriye doru kafasn evirip bir kez daha bakt ama kendisini neyin kovaladn bir trl gremedi.Niye katn, neden katn tam olarak anlayamazken ardn brakp aya taklarak toz topra da giysilerine desen niyetine ekleyip stnden ter boanrcasna sanki isimlendiremedii bir canavardan kaarcasna komaya devam etti.

Tepeden aaya indiinde etrafna bakarken gzlerinin aralna usuz bucaksz bir alan giriryordu.lerledike youn bir yank kokusu burnuna srnrken biraz soluklanp koarken barndrd kesif duygular stnden att ve bulunduu yere daha dikkatli bakmaya balaynca tozlu yznde engel olamad gzyalarnn aniden slak dokunularn hissetti.Sanki sonu yokmu gibi grnen alann her karesinde bir lmlnn cesedi vard.Gzyalar durmak bilmezken atlak topraklarn zerini yzlerce canlnn daha bir ok rka ait lmlnn boydan boya geni yer kaplayan ejderhalarn lleri mesken tutmutu adeta.Kimileri vahice paralanm, kollar, bacaklar, kafalar ayr ayr oraya buraya savrulmu,kiminin bedenleri kavrulmu,bir ounun duman hala stnde tterken korkunun en derin dehlizlerine srklense de gzleri llerin arasnda dolamaya devam ediyordu.

Bu, baktka llemez byklkteki arazinin stnde yatan btn rklarn mensuplar aynyd hepsi lyd.Kafas yerinde olmayanlardan bir tanesinin kandan kurumu ellerindeki yar paralanm parmaklarndan biri aniden onun sol ayann bileine yapt.Ne olduunu anlamadan bu beklenmedik dokunula rpermesi geriye ekilmesine ve bunu gerekletirirken de baka bir lye taklp dmesine sebep oldu. Hemen kendini yerden kaldrp toplayarak klcn karp tam olmayan o parmaklar kesti.Ne olduunu anlamadan cesetlerin bir ou canlanyor gibi bazlarnn kemii km kanl parmaklar yapmaya balad ayak bileklerine. Bir bir ate saan klcyla deneyimli bir savann evik,duygusuz ve soukkanl bir ekilde haliyle hepsini hzlca kesip biti.Teker teker ayaa kalkp dirilen lleri doramaya devam ederken dikkatini farkl hareketler sergileyenler ekti.

Baz elflere,insanlara,ccelere,orklara ait cesetler infilak etti. Paralar havada dnmeye balayp ilerinden kan uzantlarla yerde yatan llerden aldklar derileri toplayarak beerli gruplar halinde kendilerini yeniden tamamlaya alrken uzaklardan tane kapkara ata binmi karanlk ekil tozu dumana katarak ilerliyor ve namevtleri havaya atp onlar bir hortuma evirerek hzla yol alyordu. Onun iinde ller yle hzl dnyordu ki artk seilemez oldular.Atllarn zerindekilerden bir tanesi klcn kartp hortumu kabzasna ekti ve ierisindekilerin tamamn kesici silahna ald.Bir anda yer yarld ve altndan olduka iri csseli dev ebatnda her taraf ate ykl bir yaratk ayaklarn cesetlerin zerine basp onlar yakarak sahnede yerini ald.Yerdeki ejderhalarn llerine doru buket buket alev gnderdi.Teker teker onlar yiyen hayvanlarn cesetleri tamamen ateli bir ekilde dirilmeye balad

Kendilerini tekrardan tamamlayan achianlarn ld zaman dntkleri yaratklar birbiri ardna beerli sra oldular.Bir tanesi yerden bir baka ly ald ve sra bandan biraz geriye ekildi.lk bataki cesedin ayaklarn ikinci sradaki ise kafasn tutuyordu.kisi onu evirmeye balarken yerden kan olduka ateli yaratk yeniden dirilen ejderhalar gelen atllarn zerine gnderdi.Arada hzlca dnmeye devam eden hangi rka mensup olduu nemli olmayan lnn ayaklar birlemeye kafas sivrilemeye balad.Sanki bir mzraa dnen cesedin ayaklarn yaratn kafasn da dieri kendine batrd.Mzrak ncye,drdncye ve beincisine de ayn ekilde girdikten sonra hepsi onun sayesinde birbirine yapt.O beli, tek bir vcut olmaya abalarken savann geldii tepeden be tane kara pelerinli yaratk sahnede rol almak iin olanca hzyla ilerlerken

Marjuarane kan ter iinde uyand daha dorusu uyandrld.

Sava, yatarken vcudunda hissettii sert temasla gzlerini aniden ap yerinde dorulmaya alt.Grd ryann daha dorusu kabusun haleti ruhiyesi stnde sabahn ilk klar odann iinde gezintiye kmken etrafna bakt.Karsnda yznn yars aydnlkla ykanan yars glgede kalan birisi vard.Gzleri uykunun verdii uyuukluk halini stnden atm ve baklarnda onu uyandrann neye benzediine dair yznn yar aydnlk ksmndaki grnen sivri kulaklar ve przsz ten cevabn bulmutu.Klcn arama drts aniden ar bast ama silahnn alndn gelenin yanndaki ayn rka mensup ikisinin birinde grnce hareket etmeyi brakt.Sessizce eve giren elflerin ikisi onun arkadalarn kllaryla drterek uyandryordu.Bir tanesi prensesi uyandrrken grd yz karsnda saygyla eilip geri ekildi.Swaclon ve Laphlan da dieri tarafndan drtld.

Prenses Desurun, dedi saygyla eilen. Dier iki elf ise onun bu hareketi karsnda daha dikkatli baklar eliinde evin iindekilere gzlerini ynlendirdiler.Sabahn armaan aydnlk oday yava yava kaplarken uyandrmadan nce drtlnn silahlarn toplayan elf, prenses hari dierlerine hitaben;

Siz kimsiniz, burada ne aryorsunuz ve bu evi nerden buldunuz?Prenses,onun korumas olarak dndm bir baka elf ve iki insan.

Drtl birbirine bak att ve szc olarak seilen prenses kelimeleri narin dudaklarndan dkmeye balad.

Beni tandnz en azndan biriniz.Ben Diameld in dou kanadnn kral Wairacas n kzym.fade ettiin gibi korumam deil.Beni tanyan elfler bilir ben dnyay dolamay dier rkdalarmn ormanlarna gezinti yapmay severim.O yzden iki insanda yolculuk esnasnda tantm dostlarm.zerinizdeki turkuaz yeil karm elbiselerden anladm kadaryla siz nz kuzeydeki Lavierenna ormanndansnz.(Savay uyandrana hitaben) senin giysinin zerinde birbirine gemi kl ve ok simgesi olduuna gre kraliyet muhafzsn.

Haklsnz ben muhafzm dierleri de yardmcm.Bu ev kaaklarn kanunsuz ehre girmek iin kullandklar bahedeki kuyunun olduu yerde.Prensesten dolay kaakya benzemiyorsunuz.Nasl buldunuz buray?

Biz bir ekilde bulduk da sizin bu kadar uzakta ne iiniz var? dedi Swaclon kalarn atarak

Hangi pozisyonda olduunuza bakarsanz zira silahszsnz cevap vermesi gereken sizlersiniz.Prenses Desurun hari dierleriniz umrumda deil.Konuacak msnz yoksa adamlarma emir vereyim mi dilinizi daha dikkatli kullanmanz anlamanz iin. Dedi ses tonunu tehditkar olduu szlerinin yannda yardak yaparak.

Yeterince vakit kaybediyorum zaten, daha da olmasna tahammlm yok.Benim adm Marjuarane, bir yolculua ktm ve bu esnada iki arkadam kaybettim.Benim amacm Krmz Ejderha Dacassyre nin inini bulmak.Prenses ve (casusu eliyle gstererek) Swaclonu yolda bir ekilde tandm.Dier insan da ayn ekilde.Onlar benim ini bulmama yardmc olan macerac dostlarm.Ve bu ehre bize Lasmendia ehrindeki adn sormay unuttuumuz mleki bir insan bu yolla girmemesi syledi.Bir demirci aryoruz siz gelmeseydiniz onu bulmak iin yola kacaktk.Ne siz bizimle ne de biz sizinle ilgiliyiz.Bakn sizi uyaryorum daha fazla vaktimi almayn silahm da gasp etmi olsanz da bu evden canl kamazsnz! Dedi Marjuarane ses tonu bunu yapabilecek karakterde tehlikeliydi.

Gelenlerden biri alayla glecekken bu szler karsnda dieri ise Prensese bak attnda savann ne kadar ciddi konutuunu onun yznde grd.Yine de;

Peh! Silahsz bir insan bizi tehdit ediyor.Prenses hari dierlerini bala

Bence onu dinlemelisiniz.Ayrca Onlara yaplan bana yaplm demektir ki btn elfler bilir bir prensese kt davranmak hi de ho karlanmaz ailesinde.Bana zarar vermi sayarm ve yolculuum bitip de evime gittiimde bunu da kral ve kralieyle paylatmda, sizin efendiniz Armarenin kulana yaptnz terbiyesizlik babam tarafndan ulatrldnda gerisini tahmin edebilirsiniz.Gerginliin lzumu yok siz yolunuza gidin biz yolumuza gidelim.

Hah! Elimizden kurtulursan eer. Bunu da balayn, dedi muhafz olan.Dieri syleneni yapacakken Desurun u tanyan ona engel oldu.

Sen ne yaptn sanyorsun.Emrime kar m geliyorsun Saraneit dedi hrnlkla muhafz olan.

O bir prenses. Saygszlk etmeyelim. Brakalm gitsinler. Hem bu insan silahsz olmasna ramen pek kolay ellerini balamak iin verecee benzemiyor.Biz de vakit kaybediyoruz. eyet bir ekilde bu durumu duyarsa Kral Wairacas barbarlarla,orklarla ve melezlerle, ccelerle savarken bir de kendi rkmzla uramayalm.

Nasl yani kuzeyde sava m var? dedi Swaclon heyecan kat says yksek bir ses tonuyla

Muhafz niye burada olduu konusunu youn bir ekilde hatrlayarak adamlarna onlar brakmasn syledi.Marjuarane nin yzne baktka iinde garip bir korku olumas da ve Prensesin ola ki burdan kurtulup olanlar anlatmas dncesi de bu kararn almasnda etkili olmutu.

Evet sava kmak zere.Elfler,Cceler,Barbarlar ve Orklar,dierleri arasnda.Biz de demirciyi aryoruz ki o bir silah ustas elf.Muhtemelen ayn kiiyi aryoruz buraya gelen ve buradan bizi ehre sokan dostlarmzdan rendiimize gre kentte tek bir demirci varm.Ad Milendia olan bu elf demirci silah ustasndan malzemeler almaya geldik. Dedi muhafz ve drtlye tekrar silahlarnn verilmesini syledi adamlarna.

Bu ani dnmden ve silahnn geri verilmesinden sonra Marjuarane grnmez elbisedeki hayvanlardan birinin ismini telaffuz etmeyi dnmeyi brakt.Dier arkadalarna bakarak evden kmalarn iaret etti.Swaclon onu durdurarak;

Ayn kiiyi aramyor muyuz? Belki de onlar yerini bilerek buraya gelmitir.Dn gece o ne id belirsiz uzuvlar paralandka yerine gelen yaratklar yine karmza kabilir.Yanmzda sava daha olsa kt m. Dedi sadece savann duyaca bir sesle.

Haklsn fazla nefer gz karmaz. Bu arada Swaclon, prensese ne oldu, ok garip grnyor.

Milendia adndaki demirci onun silah ustas eitmeniydi. Ta ki benim gibi topraklardan Wairacas tarafndan atlana kadar.
Tam Sava ikisi arsndaki konumaya devam edecekken prenses;

Ne konuuyorsunuz sessiz sessiz. Savan neden olduunu renmek istiyorum.Sakinletiimize gre konuabiliriz o yzden ikiniz de oturur musunuz. te yandan Laphlan hi konumam etrafna bakyordu.Elfler ya da sava onun umurunda deildi.Kardeini kurtarmak iin Demirciyi bulmalar gerekiyordu.Onun iin nemli olan tek ey buydu.

Marjuarane kapdan geriye dnd.Casusun syledikleri aklna yatmt ve tek bana da gitmek istemiyordu zira Swaclon da savan neden kt konusunda meraklyd ve birlikte gitmekten yanayd.

Siz ve biz ayn kiiyi aradmza, iki tarafl tehditkar olmay ve konumay braktmza gre konuabiliriz.Gnlerden bir gn be tane cce bizim ormanmza girmi.Aalarmza zarar verip snr boyundaki okularn bazlarn ldrm.Bizim ccelerle aramzda bar vard ama bu durum her eyi alt st etmiti.Olanlar gren snr boyundaki olaya dahil olmayp uzaktan fark eden ki mdahale ansn bulamadan cceler bir anda anlattna gre ortadan kaybolmu.Garip eylerde syledi onlara keskin okularmzn saldrlar zarar vermesi gerekirken yerden bitme yaratklara isabet eden oklar hi etki etmemi.Kalkanlar da yokmu ve oklar saplanmasna ramen yere dmemiler.Onlardan hi beklenmeyen bir ekilde ok hzla ilerini grp talan edip kaybolmular.Efendimiz Armare bunu duyunca ok sinirlendi ve aradaki bar unutup ccelerin dalarna saldr dzenlemek iin karar ald ancak ei buna izin vermedi.Sebebini renmek adna bir eli gnderilmesini dile getirdi.ayet sonu alnmazsa o zaman saldry dzenlemesini istedi ondan.dedi uzun konumasnn ardndan boaz kurumutu muhafzn.

Sz dieri ald;

Cce Kral eliye bu durumdan haberdar olmadn dolaysyla da o be ccenin hem yukarda ne aradklarn bilmediini akabinde onlar teslim etmek gibi bir halin ortaya kmadn belirtti.Aralarndaki bara gre ne cce ne de elf kar tarafn ve kendi kralndan izinsiz topraklara adm atamayacakt.Eli eli bo dnd.Armare hemen saldr emrini verdi.Ve

Barbarlar ya da orklar nasl dahil oldu peki, dedi prensesi tanyann daha da uzatmasna frsat vermeden casus.

Bizden be tane elf barbarlarn adrlarna girmi ve kadnlar, ocuklar ldrm.Armare bir yandan ccelere saldr dzenlemeyi dnrken bu haber ulanca kendisine ve cceden talep ettiini barbar insanlar ondan etmeyip direk topraklarmza girince iler iyice kart.Kesinlikle sava kacan haber alan civardaki orklar ve birka tane trol de dahil oldu bu karmaaya.Ne o be cceyi ne de be elfi gren var.Ortada bir oyun dnd ama ne olduunu hibirimiz anlayamadan ya da aramzdaki nefretin bu ekilde tekrardan nnn almasna frsat vererek saldrdk.

Belli ki sizin de aceleniz var.Bir an nce demirciyi bulalm da siz yolunuza biz kendi yolumuza gideriz. Dedikten sonra Marjuarane yerinden kalkt,ardndan Laphlan da ona uydu ancak elfler ise beklemede kald.Sava, prensesin de casusun da cann skmt.Marjuaranenin bir sre sonra elfler de kalkp peinden gelirken sava, sanki gnlszce hareket edermi gibi Prenses Desurun un ayrlabileceini dnd.Swaclon ayet szne sadk bir elf ise gerekten benimle kalacaktr.
Drtl ve l, ayr gruplar halinde ayn yolda yrmeye baladlar.Gelenler net olarak aradklarnn yerini bulabileceklerini sylediler. elf ve Desurun kendi aralarnda konuurlarken Swaclon, Marjuarane nin yanna geldi.Ona ve Laphlan a hitaben prensesin yanlarndan gidebilme ihtimali olduunu ama kendisinin kalacan syledi.

Sen ryanda ne grdn ki kan ter iin uyandn!dedi aniden elf konuyu deitirme manevrasyla

Tam bir kabustu dostum.Yerde yatan yzlerce ceset vard diye devam etti szlerine batdan gelen sava.Laphlan ise prensesin ayrlacana hi zlmedi.Deneyimli ve stnde byl malzemeler tayan bir sava, klcn ve yayn iyi kullanan bir elfle hedefine daha da yaknlaacakt.Tekrar yzne sinsi olmasna aba gsterdii bir glmseme yerleti.

Valbritma nn sorumlusu Lord Thalmane nin artk insan olmaktan km insanst zelliklere sahip olan yeni tr achianlarn lideri Gillantirre, evinde parti veriyordu.Akam karanl sanki elbiseyi kuanan plak beden misali ehrin havasn giyinmeden nce gn iinde yneticisi olduu kiiye bltrd yerin blge sahiplerini evindeki partiye icabet etmeleri iin achian -kendilerine sahip olmalar konusunda uyarmay ihmal etmeyerek- gndermiti.Yava yava davet edilenler evine gelmeye balarken kendi trnden olan elf grnml achian sabrszca ne zaman balayacak bu len diye baklarla evin sahibini tahrik ediyor ve gelenleri a gzlerle izlemekten geri durmuyordu.Cevap olarak ta liderinden biraz daha sabret cmlesiyle yetinmek zorunda kalyordu.Szde, ehrin blgesinin sorumlularn aralarndaki gerginliin son bulup uyum iinde almalar konusunda dzenlenen bu gecede yava yava zaman admlaya dursun Marjuarane ve arkadalar,dier elf demirci dkkanndalard.Swaclon ve Desurun, elf, silah ustas olan Milendia nn yanndalard.Prenses silah ustas eski eitmenini grnce biraz armt ama ikisi arasndaki samimiyet youn ve iten olduu iin sanki birbirlerini grmeleri zerinden uzun zaman gememi gibi ksa bir sre nce grmcesine birbirlerine kar olan davranlar scak bir sarlmaya dnmt.Daha sonra demirci dkkannn sahibi elf casusla ve yanlarnda gelen bekledii dier rkda ile tant.ki insanla pek ilgilenmedi akas. Onlar burada alan dieriyle muhattaplard.

Hep arzu etmiimdir prensesimi eiten nl silah ustasn grmeyi. Uzun zaman nce baban tarafndan benim gibi srgn edilmiti srf bat ile dou arasnda sava kmasna engel oldu diye. dedi Swaclon hznle

Prensesim? silah ustas sadece bu kelimeyi umursamt ve Desurun a soran gzlerle bakt.Sonuta elfler prensesim derdi krallarnn kzna ama bu prensesim sznn tonlama ekli onun kafasnda oluan dncelerini gzlerine yanstm o da bu baklarn eittii gzel kza ynlendirmiti.Prenses te silah eitmenini tandndan yzndeki gzlerinden yansyan phe iindeki grnn ne ifade ettiini anlamt.

Milendia baklarn anlyorum. (ne demek istiyor dercesine) O, topraklarmzdaki (silah ustas bu aitlik ifade eden kelimeden sonra artk benim evim deil eklinde bak atarken) en tecrbeli casus.Yznden anladm kadaryla bunca zaman sonra hala grnmden hissettiklerimi okuyabiliyorsun.Dndn gibi ben onu seviyorum.

Evet sevdiinin yznde de bunu grebiliyorum.Onun da seni sevdii belli.nemli olan her zaman istediin gibi( ben de senin yar baban saylrm- eklindeki scak ve sevecen temasyla kzn omzuna dokunarak) mutlu olman.

Casus bir sre ikisinin konumasnn arasna girmedi.Bu arada elfte demircinin verdii iaretle silahlar almak iin arka tarafa gitmilerdi.Swaclon araya girip konumaya yeltenirken Marjuarane ve Laphlan hzl hareketlerle onlarn yanna geldi.Yzleri biraz askt.Prenses e ve casusa hitaben;

Aranzdaki grdm kadaryla kusura bakmazsanz bize lazm olanla konuurken sizin tarafa ara ara bak atmtm- scak sohbeti blmek zorundaym.Bir nce bu geceyi geirebileceimiz bir yer bulmalyz.Burdan kalm yolda anlatrm. Dedi itiraz beklemeden.

Swaclon ikisinin aslm suratlarna bakarak bekledikleri bilgiyi alamadklarn anlad.Prenses e iaret etti gitmek konusunda.Desurun ise silah ustas ile konuurken onlarla maceraya devam edip etmemek ve elfle beraber gidip kuzeyde savap onlara yardm etmek konusunda ikilemdeydi.Swaclonun szne olduka bal olduunu kendisini ok sevse de insanlarla beraber gideceini biliyordu.Hem onu brakmak istemiyor hem de elfle gitmek istiyordu.Casus, yanlarna gelmekte olan iki insana baktnda silah ustasna bu durumu am ve ondan ald cevapla ini bulmak konusundaki maceraya devam etme karar almt.Bir kii ne kadar deitirebilirdi ki sava

Drtl, dkkann kapsndan karken ehirdeki baka bir evde kaplar ve pencereler kilitlenmiti.Gillantirre Achian, btn davetliler geldiinde bahsedilen lenin balamas adna kendi trndeki adamlarna emir vermi ve bu, sessiz olduu kadar dierlerine fark ettirmeden yaplmt. blgenin emrindeki yneticileriyle aralarndaki gerginliin bitmesi konusunda konuurken onlarn adamlar evin odalarnda partiyi yayordu.aret etmesiyle len balad.Achianlar kana olan alklarnn doruklarnda aniden misafirlere ulland.Bir ou kamak iin hareket edip yollar ararken bazlar kskvrak boyunlarndaki lm noktasndan srlm ve kan festivaline dahil olmutu. Gecenin sonunda btn gelenler tamamen insan olduu iin -daha nceden her hangi bir insan tr achian tarafndan srlp kendisine dntrlm elf ve ccelerin beslendikleri hari- kalanlar bu ucubelerin ailesine katlmak zorunda braklmlard.

Gillantirre btn trdelerine hitaben lenin sonunda bir ok yeri kan tablosu eklindeki evinde konumaya balarken sava ve arkadalar geceyi geirebilmek iin bir yer arayndayd.

Ne oldu da hemen apar topar ktk? diye sordu Swaclon, prenses ile beraber ilerlerken.O, Desurunun elflerle gideceini dnmt ama sevdii yannda kalmt.

Demircideki insan bizi ine kesin gtrecek olan ya da oray bulmamz salayacak olan u yol bulma konusundaki yetenekli kii deilmi.Bizi buraya ynlendiren yanl olana gndermi. yle deil mi Laphlan?

ki elf mdahale etmeden Laphlan;

Haklsn dostum.Bu adam o deilmi ama ine gtrlen kiiden dieriymi.Bize kesin bilgi verecek olan yetenekli ahsiyet bu ehrin anlattna gre nc blgesinde bulunan bir krcym?

Sen neden bahsediyorsun.imdi biz ine deil de baka bir yere mi daha gideceiz bulmak iin bilgiyi almak adna. Dedi prenses skknlkla.

Bu ehir blgeye mi ayrlm? Bundan nceki iki blgeydi. Doudaki yerler hep byle mi ki?

Evet elf sylediin gibi.u an biz ikinci blgedeymiiz.nc blge burasnn daha dousundaym.Anlattna gre bu kanunsuz ehrin ynetimi Gillantirre adnda ana ksma ayrlm krmz ejderhann hakimiyeti altndaki dounun bir blgesinin sorumlusu Lord Thalmane nin olundaym.O da emri altndaki kiiye bltrm buray.

Yani bu gideceimiz yerdeki kii u yetenekli olan yle mi?

Aynen yle elf.

Peki neden bizi mleki direk krcye gndermedi de buraya geldik?

Adam yanlm ite.Krcdeki ve benim altmz yeri kartrm, eklinde net olmayan bir cevap verdi senin sylediini sordumuzda.

Bu krcnn gideceimiz son yer olaca, ini bulmak konusunda kesin mi?

Swaclon iki insann yzne baktnda net bir cevap alamad.Konumalar Desurun un bir han iaret etmesiyle son buldu.

Yol arkadalar demirciden kp giderken elf silahlar alm ve Milendia ya antlama dahilinde veda etmiti.Onlar bekleyen ehrin dndaki geni kanatl kulara ulamak iin ka noktas eve ilerlerken silah ustas dkkan kapatmak konusunda ksa zaman nce gelen yanndaki insana bak att.O, insanlarla almay pek istemezdi ama yanndakinde adlandramad darya verdii bir korkunun duygusunu hissediyordu.Ksacas ondan rkmt.Kendisine buraya gelecek ve onunla grecek bekledii iki insann ve iki elfin olduunu sylemi ve bu yapld zaman gideceini ifade etmiti.Silah ustasn gelenlere karmamasn ve grmenin geeklemesine engel olmamak adna bir aba ierisine girmemesine dair uyarmt.Gelenler ka kiiyse o sayda grmeden sonra dkkandan kp gidecekti.Milendia nn prensese kal ynndeki tnn ana sebebiydi bu.

Elf gittikten sonra dkkann arka tarafndan biri geldi adamn bulunduu n tarafa.

Grme nasld? Sence krcye gidecekler mi? dedi mleki

Kesinlikle bundan emin olabiliriz.Biraz neden yanl kiiye geldiklerine dair phe iinde kalsalar da, ben onlar ikna ettiimi dnyorum.Eminim bizim krcye gidecekler. Dedi kahkaha atarak

Yani boynunda kolye olan ve zerinde grnmeyen zrh tayan insan phelenmedi deil mi?

Niye phelensin ki? ni bulmaya o kadar konsantre olmu ki. Bir bilse yurdu Chrubergine ehrinin sessizlie gmldn ve kimsenin anlamad, mzn de zemedii ekilde neden bir anda hayalet ehir olduunu, kesinlikle aramaktan vaz geerdi.

Ona bunu syleyecek kimse yok bu ehirde.nsan phelenmesin de yanndakiler nemli deil.

Artk plann ilk aamasnn sonu iin gidebiliriz.

Bu arada kuzeydeki sava iin ne diyorsun.Sence elfler mi bu savan kmasna sebep yoksa cceler mi ya da barbarlar m?

Hangisine sorsan rendiim kadaryla birbirini suluyor.Yok cceler durup dururken elflerin snr boylarna saldrm, yok onlar barbarlara saldrm Bu sava duyan orklar,ie yaramaz troller ve de melez yaratklar kiandorlar onlar da dahil tabi yamalamaya.

byk, kuzeyi tarafsz blge ilan etmeseydi bu sava olmazd sanrm.te yandan kaos her zaman tercihimizdir yle deil mi?Bu arada bu ehirde de bir dedikodu dnyor.Neymi uzuvlar kopsa yerine hemen yenisi kan yaratklar varm.Hatta biri diyor ki cceler duvarda yryormu.Peh!

unu syleyim sana. Dnya da son zamanlarda ok garip eyler oluyor.Durup dururken bir ehir sessizlie gmlp hibir saldr izi olmamasna ramen bir anda yaayanlar ortadan kayboluyor.Siyahn ehri kuatan adamlarnn tamam vahice katledilmi bir ekilde ovada l bulunuyor.ehri teslim almak iin gelen ejderhalardan hibir haber alnamam ve siyah bu duruma kar suskun.Yakn zamanda gemicilerden duyanlardan duyduum kadaryla deniz ejderhas ne zamandr ortada yokmu.Ve nasl kt akla kavumayan kuzeydeki sava.Sence tanmlayamadmz birileri kaos ortam m yaratmak istiyor?

ayet bizim planmz baarl olursa sen o zaman gr kaosu.

nmzde rahat rahat yiyebileceimiz bir dnya var.Bu boyut tam bize gre.Beimiz bu dnyay tketebiliriz.Burada 'bizim gibi yabanclar' yok.

yi ki bu gsz lmllerin bulunduu bu dnyaya boyut kaps ald da kendi boyutumuzda bizi yok etmek isteyen ateli yaratklardan kurtulduk.

Haklsn neredeyse alev atp atele tekrar diriltenler beni siz kurtarmasaydnz kafeste yok edip kendilerine benzeteceklerdi.

Be kara pelerinli kuzeyden ayrlarak douya doru ilerlemeye balamlard.Nitekim Elf krallna girmeden ordan geerken snr boylarndaki bazlar tarafndan grlmlerdi.

Marjuarane aslnda kolyenin ne olduunu bir bilseydi maarann nnde krmz ejderhadan kurtulup lmemek iin onu kesinlikle kullanmaz ve keskin penesini kucaklard.

NSAN 2015

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn fantastik roman kmesinde bulunan dier yazlar...
Cypraqual Kolye: 14. Blm 2. Ksm
Cypraqual Kolye: 14. Blm 1. Ksm
Cypraqual Kolye: 13. Blm 2. Ksm
Cypraqual Kolye: 13. Blm 1. Ksm
Cypraqual Kolye: 11. Blm
Cypraqual Kolye: 12. Blm 1. Ksm
Cypraqual: Kolye 10. Blm
Cypraqual: Kolye 6. Blm
Cypraqual: Kolye 9. Blm
Cypraqual: Kolye 3. Blm

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Skk: 3 [iir]
Btn Dillerime Aykrsn Sen [iir]
Yamal Boha [iir]
Bana Bir Sen Ismarlarsn [iir]
Sensin Yar [iir]
Alasn Gz [iir]
Kaygan Yol [iir]
Perde [iir]
Gzya Krklar [iir]
Ba Bozumu [iir]

Osman Altnba kimdir?

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Osman Altnba, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.