..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Tüm mutsuzluklar yokluktan deðil, çokluktan gelir. -Tolstoy
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Roman > Oluþum Romaný > Semiha Özgür Sezer

2 Ekim 2017
Ýçsel Karanlýk ve Yol  
Keþfedilmemiþ duygular

Semiha Özgür Sezer

Kendini bulmak için içsel karanlýða yolculuk etmelisin.Keþfedilmemiþ bir sürü aydýnlýk orada.

:AFBA:
Bölüm 1.
1.
Karanlýkta tek aydýnlýk benim.Kendimi görebiliyor, içime tüm þiddetli ve koþar adýmlarla yürüyordum. Yol diyor ,yolum..Kayýplardayým, kendimi bulduðum yerde yolculuk bitecekti.
Kimdi bu karanlýkta ki ben.
Tanýþmak için yol aldýðým içsel mekanda köhneleþmeye yüz tutan dokunulmamýþ biþeyler vardý.
Çok karýþýk burasý, geçmiþ gelecek ve bugün birbirine dolanmýþ. Ayýklamaya niyetim var da takatim yok.Hem dolanmýþsa ne olmuþ. Alýþtým zaten tüm sunulanlara. Çözmek ve çözülmeyenden rahatsýzlýk duymamayý yüzsüzlüðe vurdum.
Deðiþtirmeyi düþünmedim. Düþünmeyi bile düþünmüyorum. O kadar haline býraktým.
Lakin anlayamadým. Ben ne yapýyorum içsel mekanda. Benimmiþ? Ama cok
Farklýyýz .Benim olduðuna eminsiniz deðil mi?
Kendý düþüncelerine yol almak gibi bir giriþim yapmýþken ,yanlýþ mekana olmasýn bu yolculuk.
Diye soramadým .Soracak bir tanýdýk bulamadým.
Yabancýyýz içselim ile.
Þimdi kabullendiðim ben ile uyumak varken,rahat rahat teslim olduðum hayatý yaþamak varken nerden çýktým bu yolculuða, bilmediðim ve yabancý bulduðum þu yola.
Aklýma girmeye çalýþan gizemlerin derdine mi gireyim bu saatten sonra.
Gizemli tüm bu dolanan karýþýklýk.

Aslýnda merak ediyor olabilirim.Ýtiraf ediyorum çok ediyorum. Ama kim uðraþacak bu dolananlari çozmeyle.
60 yýldýr çözmedim bu kohhnelesneye yüz tutan yerin havasý tuttu beni.Biraz hüzün geldi burnuma birazda benim aþina olduðum.
Bunca aþinalýk içinde yabancýyým

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn roman ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýçsel Karanlýk ve Yol

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Hoþça (Kal) [Þiir]
O Beden [Þiir]
Sen Farkýnda Deðildin [Þiir]
Demlendim [Þiir]
Ferhat Ýle Þirin [Þiir]
Anneannem [Deneme]
Umutsuzluk... [Deneme]

Semiha Özgür Sezer kimdir?

Benden ötelerde bir benim. . Herkeste saklý olandan hani. . . Derinlerde yatar,kalkar,beslenir,ve konuþur bir kalemle. . . Kimine göre abukluk kimine göre tam benlik . . Ýnsanýn özü gördüklerinden ibaret deðildir . . Benden öte bir öz var yazdýðým harflerin arkasýnda. . Bul ve sobele içinde sakladýklarýný. .

Etkilendiði Yazarlar:
Ýskender Pala,Oðuz saygýn,Nazan Bekiroðlu,Can Yücel,Necip Fazýl Kýsakürek,Cahit Sýtký Tarancý

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Semiha Özgür Sezer, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.