..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Sevgi dünyadaki yaþam ýrmaðýdýr. -Henry Ward Beecher
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Yeraltý > Hasan Fehmi Türkmenci

1 Eylül 2021
Kokain Yok  
Hasan Fehmi Türkmenci
Bir uyuþturucu kullanýcýsýnýn umutsuzluðu.

:FDJ:
Kokain yok. Üç haftadýr tek gram kokain yok. Bir baðýmlý için uzun bir süre ama benim için çok daha uzun süre. Baðýmlýlarýn hepsi birer insandýr. Nefes alýr, yemek yer, su içer, uyur, uyanýr, yürür. Dýþ görünüþ olarak bize çok benzer. Ama arada bir fark vardýr. Onlar yaþamak için çeker, biz ise olmamak için. Biz insan olmamak için çekeriz. Gülmemek için, aðlamamak için, uyumamak için, uyanmamak için, içmemek için, üzülmemek için, mutlu olmamak için kýsaca insan olmamak için çekeriz kokoyu.
Kokain bizi yok eder. Bir boþluða býrakýr ve orada yavaþça süzülün der. Yaþamak ve ölmenin arafýnda bir boþlukta. Rüyalarýmýzda dolanýrýz, karanlýk bir boþlukta.
Gözlerinizi kapatýnca ne görüyorsunuz? Cevabýnýz hiçbir þey muhtemelen. Ama yanýlýyorsunuz. Hiçbir þeyi deðil her þeyi görüyorsunuz. Evreni, dünyayý, hayalleri, her þeyi ama her þeyi görüyorsunuz. Her þey karanlýktan gelip karanlýða geri dönüyor. Hayatýn olayý bu. O zaman aradaki renkli kýsmýn ne önemi var. Milyarlarca yýl sürecek karanlýðýn içinde 60 yýllýk bir renk cümbüþü olsa ne olur olmasa ne olur. Ýþte bu noktada ikiye ayýrýr kokain. Ýnsanlara daha fazla renk vaat eder. Hiç bitmeyecekmiþ gibi duran bu renkli karnavala çeker insanlarý. Havai fiþek gibi gökyüzüne yükselirler ve en üst noktada patlarlar. Bizi ise her þeyimize yani karanlýðýmýza çeker. Varlýðýmýzýn veya yokluðumuzun arasýndaki renkli kýsmý çekip alýr ve geriye boþluðu býrakýr.
Kabul etmek gerekirse kýsa süreliðine insan olmak hoþuma gitmeye baþladý. Uzun süredir unutmuþtum bu tadý. Hani çocukken yediðimiz çikolatayý yýllar sonra tekrar yersiniz ya öyle bir þey. Çikolatanýn tadý tabiiki berbattýr. Onu nostalji duygusu güzel yapar. Ama tüm bunlarýn dýþýnda güzel bir duygu insan olmak. Ýnsan olmak galiba benim ufak kaçamaðým. Benim uyuþturucum bu. Ýnsanlarýn yaptýðý küçük hafta sonu kaçamaklarý gibi. Sadece rollerimizi deðiþtirdik. Onlar insan olmamak için yapýyor kaçamaðý biz ise insan olmak için.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn yeraltý kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Saat Dört
Born To Die

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Otogar

Hasan Fehmi Türkmenci kimdir?

16 yaþýnda bir lise öðrencisiyim. Sayýsalcý olmama raðmen yeraltý edebiyatýna ve deneme yazýlarýna yoðun ilgi duymaktayým.

Etkilendiði Yazarlar:
Hakan Günday, Charles Bukowski, Chuck Palahniuk

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Hasan Fehmi Türkmenci, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.