..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir dünya yurttaþýyým. -Sokrates
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Yeraltý > Hasan Fehmi Türkmenci

4 Eylül 2021
Born To Die  
Hasan Fehmi Türkmenci
Ölmek için doðanlar.

:FAD:
Saat 23.00... Güneþ çoktan batmýþ. Ay hergünden daha parlak.
Evin içinde sadece Ay ýþýðý dolanýyor. O da benim gibi ne yapacaðýný bilmiyor. Sadece alýk alýk gökyüzünden bize bakýyor.
Aynanýn karþýsýndayým ve elimde bir silah var. Altýpatlar ama sadece bir mermi patlayacak bugün. Korkudan elim titriyor ama aynadaki herifin gözlerinin içine bakacak kadar cesurum. Nefret ile bakýyorum ona, o da bana öyle bakýyor. Silah ile çok kez vurdum o or*spu çocuðunu ama her ayna karþýsýna geçtiðimde tekrar diriliyor. Hiç konuþmuyor, aðzýný býçak açmýyor. Ayný ben gibi biri. Belki de ikizimdir çünkü benimle ayný haraketleri yapýyor. Bir yandan seviyorum bu p*çi, saatlerce bana katlanan az insanlardan. Daha doðrusu tek insan. Bunu duvara bakarakta yapabilirdim ama ona veda etmek istedim. Aðzýmdaki sigaranýn külü bacaðýma düþtü ve hiç tepki vermedim. Galiba ölmeye þimdiden baþlamýþtým. Aslýnda bunu daha önce yapmayý çok istedim ama korktum. Yanlýþ anlamayýn ölmekten korkmadým. Benim korkum kaybedeceklerimde deðildi. Benim korkum beni kaybedeceklerdi. Çünkü o zamanlar beni seven insanlar vardý. Ölürsem arkamdan aðlayacak ve 2 gün sonra unutacak insanlar. En kötüsüde unutulmaktý. Süresi önemli deðil sonuçta unutulacaktýk. Peki hiç hatýrlanmazsak. Ýþte o zaman hiç unutulmazdýk. Beni hatýrlayacak hiç kimse kalmadý artýk (Bir kiþi hatýrlardý beni o da aynanýn içinden bana bakýyor.) yani artýk unutulmazým.
Sabah uyanana kadar böyle bir fikir hiç aklýmda yoktu. Bir þey oldu uyanýnca her zamankinden farklý bir þey. Uyanmak istemedim. Televizyonu açtým, kapattým. Kahve yaptým, balkondan döktüm. Gün batarken, ufak yudumlarlar biramýn dibine gelirken, Mahzuni Þerif ile ayný soruyu sordum: “Nem Kaldý?”.
+155 Polis Ýhbar Hattý
-Yan komþumuzdan silah sesi geldi. Yine aynalarý vuruyor galiba manyak.
+Hanýmefendi lütfen sakin olun ve güvenli bir yere geçin. Adres nedir?

Aynanýn karþýnda ölü bir beden... Aðzýndan düþen sigara pantolonu yakýp delmiþ ama büyük bir aleve sebep olmamýþ. Duvarda kan kýrmýzýsý renkle “Born To Die” yazýyor. 21 gram eksik, onun dýþýnda ayný duruyor oda.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn yeraltý kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Saat Dört
Kokain Yok

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Otogar

Hasan Fehmi Türkmenci kimdir?

16 yaþýnda bir lise öðrencisiyim. Sayýsalcý olmama raðmen yeraltý edebiyatýna ve deneme yazýlarýna yoðun ilgi duymaktayým.

Etkilendiði Yazarlar:
Hakan Günday, Charles Bukowski, Chuck Palahniuk

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Hasan Fehmi Türkmenci, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.