..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bildiim tek ey, ben bir Marksist deilim. -Karl Marx
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Yaam > Nehir Atc

18 Ekim 2021
Yazlarm Olmu Bir Kuru Yara  
Nehir Atc
Yamn kelimelere dklebildii ilk yaz...

:DBG:
Haziran ba selamladm bu havay aslnda selamladm ay boyunca beklediim grgr ve amata. ki kam atlmaktan arsa bile dudaklarm onlara inat geniledi, selamlad ay boyunca kuruyacam mevsimi.

Kalkyorum erken yazlar olur da bir ey karmayaym, olur da biri glp ark sylyorsa ben de katlaym ona. Oysa koca senenin yorgunluu var stmde bense hala ararm derdime derthane. Aarm anlam beni saran arklardan, vcudum durmaz akamlara kadar olur da sorarsa biri " Ne yaptn nu yaz?" diye kendim oldum diyebilmek iin kalkarm sabahlara. zlyor herkes bitince maviliklere veda edicek diye ancak ne var bu kadar bunda; zlem ak glendirmez mi ne de olsa? Temmuz geceleri akt ceplerimden aman hznl deilim asla bulmuum beni ona gerekirse seller olsun dklsn ceplerimden nehirler aman o dklmesin kalbimden. Dnler kadar grltl ve hazr aklm bekliyorum o yaz gecelerinde ki ssz balkonlar. Gnee kzyorum, bir kuru fkeliyiz onunla ancak biliyorum bu umutlarmn ve isteklerimin suyu o. Yaza hi sahip olmadm benim iin yaz bir zamanlar odamda ki perdenin yellenmesiydi.

Austos kayd camlardan, el sallamaz o usulca gider iimizde gne ve zamann izlerini brakr. Hatrlyorum bir Austos gecesinde, arafma sarlm ona almay takmm kafama. te yaz bu benim kendim olduum dnyann kopmu iplerine dnnce zlediim yaz.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Ah u Sizler Yok Mu [iir]
nsanlk Hastalnn aresi [Eletiri]

Nehir Atc kimdir?

Ruhun gdas denilen bu sanatta bulunan biri.

Etkilendii Yazarlar:
clal Aydn, Ouz Atay, Virginia Woolf, Turgut Uyar

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Nehir Atc, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.