..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Sevginin ölçüsü ölçüsüz sevmektir. -Spinoza
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Politik Olaylar ve Görüþler > Ahmet Zeytinci

29 Eylül 2022
Süper Güçlerin Rekor Denemeleri  
Ahmet Zeytinci
Sam Amca çok sýkýþtýðý için arazide küçük abdestini epey de uzaða þeyttirmiþ. Ýgor Migor birader durur mu o da Sam Amca’dan ben daha uzaða þeyttiririm diyerek, Guiness Rekorlar Kitabý yetkililerini de çaðýrarak, teþaþür yaptýðý uzaklýðý tespit ettirip kayýt altýna aldýrmýþtýr...

:EGC:

Sam Amca bu, bir de Sam Amca’nýn babasý var ama onu biz tanýmýyoruz, kendisi de tanýmýyor, o doðmadan babasý gebe... ölmüþ iþte anlayýn... Bir de Sam Amca’nýn çok sever göründüðü ama hiç sevmediði, hatta nefret ettiði bir kankasý var, Ýgor Migor Birader. Zaman zaman didiþseler de konu Müslümanlara, mazlumlara, masumlara eziyet etmek olunca, birbirlerinin eline su dökme yarýþý yaparlar...

Sam Amca çok sýkýþtýðý için arazide küçük abdestini epey de uzaða þeyttirmiþ. Ýgor Migor birader durur mu o da Sam Amca’dan ben daha uzaða þeyttiririm diyerek, Guiness Rekorlar Kitabý yetkililerini de çaðýrarak, teþaþür yaptýðý uzaklýðý tespit ettirip kayýt altýna aldýrmýþtýr...

Sam Amca ata sporu basketbolda potaya en uzak mesafeden basket atma giriþiminde bulunmuþ ve de o basket topunu potadan geçirmiþtir... Ýgor Migor Biraderde bu iþe çok bozulmuþ o çok uzaktan bu basketi atarda ben atamam mý diyerek daha uzak bir mesafeye gitmiþ oradan da topu potaya sallamýþtýr. Ýlk denemesinde baþaramazsa da ikinci ve üçüncü denemelerinde top çemberden geçmiþtir...

Amca bu, her ne kadar bizim ve diðer mazlum milletlerin sevdiði bir amca olmasa da Sam zibidisi, kendi aveneleri Sam Amcalarýný çok sevmekte ve de yere göðe koyamamaktadýrlar... Sam Amca ile Ýgor Migor Biraderler aralarýnda anlaþarak bazen de anlaþmadan kim daha çok ülkeyi ezecek, suyunu çýkaracak, yerle yeksan edecek yarýþýna girerler...

Nükleer konusunda ise yarýþ çok kýzýþmýþ durumda, rekorlar peþ peþe kýrýlýyor. Sam Amca On metrelik balistik füze yapýnca, Ýgor Migor Birader ise on metre yirmi santimlik füze yaparak Sam Amca’nýn rekorlarýný yerle bir etmektedir. Sam Amca altýnda kalýr mý bunlarýn? On bir metrelik balistik füzeyi hemen sürüverir ortaya... Ýgor Migor Birader, benim ürettiðim binalara zarar vermez sadece insan öldürür, bir seferde bir milyon gider derken, Sam Amca ise bu rekoru kýrýp bir seferde bir buçuk milyonu ortadan kaldýracak balistik malistik bir þeyler yapacaktýr...

Bir de þimdi Sam Amca ile Ýgor Migor Biraderi epey zorlayan Çing Çang Çong Dayý var. O da bir alem. Ýgor Migor ile de iyi kankalar... O balistik malistik bende de var diyerek, kýyýdan köþeden sid... yarýþýna dalmýþtýr... Ben bir füze fýrlattým mý benim füzelerim dünyayý iki kere dolandýktan sonra Sam Amca’nýn Ülkesinin tam da kalbine saplanacak, demiþtir...

Guiness Rekorlar Kitabýnýn yetkilileri bu kýrýlan rekorlarýn kitaplarýna girmesinin zor, hatta imkansýz olduðunu söylemiþler ve de olaylara son noktayý koymuþlardýr...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn politik olaylar ve görüþler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Çok da Þeyimizdeydi
Bir Dokunabilseydik Keþke
Nato'nun Beyin Ölümü Gerçekleþir Ýse Omurilik Soðaný ile Ýdare Edebilir mi
Sen Ne Ýþe Yararsýn Ey Birleþmiþ Milletler
Ýki Kartal ve Dört Akbaba Beþ de Karga Türkiye'ye Ýade Edilecek
Asgari Ücret ile Sýfýr Oto Hadeee Burada
Santimetre Desimetre Fetömetre

Yazarýn eleþtiri ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Kýroloji Biliminin Ýncelikleri
Sosyal Medya Fenamenleri
Ramazan Kolisi ve Volisi
Ýnsanlarý Yazalým Biraz
Sýkýyor ve Yoruyor Bu Ýnsanlar Bizi
Karalahana Çorbasý Gururumuzdur
Bekle Bizi Mars Sýra Sende
Kamera Þakasý Þaklabanlýklarý
Bu Devirde Ne Kaldý
Artýk Buradan Bir Ýki Nobel Çýkmalý

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Gökyüzü [Þiir]
Bir Papatyaya [Þiir]
Buradan Bir Þiir Çýkmaz Demeyin [Þiir]
Yaþadýklarýmý Yazdým Sadece - 2 - [Þiir]
Al Koy Cebine Bende ki Bu Yüreði [Þiir]
Ne Günlerdi [Þiir]
Melek Halamýn Evi [Þiir]
Havai [Þiir]
9. 15 Þemsiyesi [Þiir]
Ölüm Kolay Be Oðlum [Þiir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da baþlayýp devam eden bir hayat. Ýlk ortaokul, lise ve iki yýllýk bir üniversite deneyimi, ticaret hayatý Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri diþi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir þekilde akýp gidiyor. Biraz þiir, biraz öykü ve denemelerin sýcaklýðýnda. . .

Etkilendiði Yazarlar:
Nazým Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Ahmet Zeytinci, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.