..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Din > FATH TANER VURAL

27 Ekim 2022
Asl Zikr Kuran' Anlayarak Okumaktr  
Asl Zikr Kuran' Anlayarak Okumaktr

FATH TANER VURAL

Merhaba. Asl Zikr Kuran' Anlayarak Okumaktr , balkl yazm, grlerinize sunarm.

:EHE:
ASIL ZKR, KURANI ANLAYARAK OKUMAKTIR

Merhaba... Aadaki yazy okumanz rica ederim... u ayete baknz, phesiz o Zikri (Kuran) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz. ( Hicr suresi / 9. ayet ), evet bu ayette akca grld gibi ZKR , KURANDIR, asl ZKR, KURANI ANLAYARAK OKUMAKTIR, GERS BEYHUDE CABADIR, MD sizle Mehmet Akif Ersoy un bir iirini paylaacam, iir aada , eer bu iiri kendimin yazdn yazsaydm, EMN OLUN BEN DREK KAFR LAN EDERLERD, sahabe , Hz Muhammedin bir eine demiler, bize Resulullah anlatr msn, annemiz de demi ki , siz hi KURAN OKUMUYOR MUSUNUZ, evet Arapay ok iyi bilen sahabe , Kuran ANLAMAYARAK YZNDEN M OKUYACAKLARDI, annemizin bu sznde kast aktr ki, Kurann anlayarak okunmasdr, deil mi ?
MEHMET AKF ERSOY KURANA HTAB R
bret alnmaz her gn okuruz ezbere de;
Bir ibret aranmaz m ayetlerde ?
Ya okur geeriz bir lnn toprana
Ya aar bakarz nazm- celilin yaprana
nmemitir hele Kuran bunu hakkyla bilin
Ne teze mezara okunmak, ne fal bakmak iin
Ne duvarlara aslmak, ne el srlmemek iin
Ne tezhip, ne sls, ne hat yazmak iin
Ne tapnak, ne nutuk, ne vaaz dini iin
Ne meslek kayglar ne kariyer hesaplar iin
Ne erkei yceltmek, ne kadn aalamak iin
Ne Araba paye vermek, ne Acemi hor grmek iin

EVET DEMEK K, O ZAMANLARDA DA bu sorun varm ve stad ersoy iir yazma gerei duymu, tekrar ediyorum ASIL ZKR KURANI ANLAYARAK OKUMAKTIR, GERS BEYHUDEDR. yaz aada .

Dinimizislam.com , 21 Eki 2022 Cum, 09:51 tarihinde unu yazd:

21 Ekim 2022, Cuma
Kalpler, ancak Allah zikir etmekle itminana kavuur
Sual: Kalpler, yalnz Allah zikir etmekle mi itminana kavuur?
Cevap: mam- Rabbani hazretleri Mektbt kitabnn ikinci cild 46. Mektupta buyuruyor ki: Rad sresindeki yet-i kerimede mealen, (Biliniz ki kalpler, ancak Allah zikir etmekle itminana kavuur) buyuruldu. tminan, skn, rahat demektir. Harf-i cerli olan zikir kelimesinin fiilden evvel sylenmesi, hasr ifade eder. Yani, itminana ancak, yalnz zikir ile kavuulur denildi. Zikir, hatrlamak demektir. Allah tely hatrlamak, Onun ismini sylemekle veya ok sevdii bir Velisini grmekle olur. nk, hads-i erifte, (Onlar grld vakit, Allah hatrlanr) buyuruldu. smini iitirken, sylerken, baka ey dnlebilir. Onu hatrlamak pheli olur. Onu devaml hatrlamak iin, her gn binlerce sylemek lzm olur. Evliyay severek, inanarak grnce, muhakkak hatrlanaca mjdelendi. Grmek gz ile olduu gibi, Velinin eklini, suretini, kalbine, hayline getirmekle de, grm gibi olup, Allah tely hatrlamaa sebep olur. Byle, kalp ile grmee (Rbta) denir ki, kalbi, Allah teldan baka eyleri sevmekten, onlar dnmekten kurtaran vstadr. Yukardaki yet-i kerimede ve hads-i erifte bildirilen temiz kalbe, ihlsa kavuturan yoldur. Evet, slmiyete yapmak, yani emirleri yapmak ve haramlardan saknmak, insan Allah telnn rzasna, sevgisine kavuturur ise de, bunlar ihls ile yapmak arttr. Hem slmiyete uymal, hem de, ihls elde etmelidir. (Tam lmihal s. 904)

Dinimiz slam
Radyo
Huzura Doru
TV

Dini sualler iin

ye olmak iin | yelikten ayrlmak iin

Google mail grubu sayfas

www.hakikatkitabevi.net

www.dinimizislam.com

--
Bu iletiyi Google Gruplar'ndaki "Dinimizislam.com" grubuna abone olduunuz iin aldnz.
Bu grubun aboneliinden kmak ve bu gruptan artk e-posta almamak iin dinimizislam+unsubscribe@googlegroups.com adresine e-posta gnderin.
Bu tartmay web'de grntlemek iin https://groups.google.com/d/msgid/dinimizislam/02ba01d8e519%242fd3ea70%248f7bbf50%24%40gmail.om adresini ziyaret edin.

--
en iyi dileklerimle ve sayglarmla.....

Fatih Taner VURAL
naat Mhendisi
Proje ve Uygulama Denetisi
vuralfatihtaner@gmail.com

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn din kmesinde bulunan dier yazlar...
Said Nursi ve Fet Gerei
Allah'n pine Sarln Ayeti ve Gnmzde Olanlar
Ateist Delikanldr, Siz Asl Mnafktan Korkun
Aratrma Yapmadan Karar Vermemek
Kuran' Anlayarak Okumak ve Mehmet Akif Ersoy
Kuran'n Anlayarak Okumak ve Mslman Olan Hollandal Faist Bir Siyaseti
Anlayarak Kuran Okumamamza Basit Bir Delil
slama Sonradan Sokulan Baz eyler Olabilir mi?
Mucit Kafirlerin Durumlar

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
ocuk Tecavzcs ve Katili Birini ocuk Parkna Beki Yapmak

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Asgari cret Gerek Asgari cret mi? [Eletiri]
Uyuyan Uyandrrsn Ama Uyuma Numaras Yapan Uyandramazsn [Eletiri]
Cumhurbakanl Kararnamelerine Yarg Yolu Ak m? [Eletiri]
Promter ve Bakan Erdoan [Eletiri]
Gelimi Demokrasilerde Nasl Oluyor? [Eletiri]
Amasra Kmr Oca Faciasnda Son Durum : Bir Mhendis Btn Gn Oturduunu Sylemi ve Ynetim Sistemi Nasl Olmal [Eletiri]
Demokrasi : Onlarda Neden yle, Bizde Neden Byle [Eletiri]
demeler Dengesinde Ciddi Sorunlar Varm ve Gelimi Demokratik Yap Nasl Gelecek [Eletiri]
Zarretler / htiyalar zm Yollar Domasna Sebep Olurlar ve Gelimi Demokrasi [Eletiri]
Amasra Faciasnn Sebebi Korona Pandemisiymi [Eletiri]

FATH TANER VURAL kimdir?

Merhaba. Ben Fatih Taner Vural, inaat mhendisiyim, Ankara'da yayorum. Toplumsal ierikli genel konularla ilgileniyorum, siyasetten dine, iktisata / ekonomiye dair genel manada tm toplumsal konularla ilgili aratrmalar yapyorum ve yazlar yazyorum, yorumlarnz iin vuralfatihtaner@gmail. com adresine yazmanz rica ederim, teekkrler.

Etkilendii Yazarlar:
Pek ayrt etmem, toplumsal ierikli yazlar okumaya alrm.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | FATH TANER VURAL, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.