..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"İçtenlik bütün dehanın kaynağıdır." -Boerne
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Gelecek > Safiye Karaağaç
9 Ocak 2023
Annem, Babam ve Ben ve Nehir  
Safiye Karaağaç
Nerede kalmıştık bir tam 4 kişiyiz. Tam 4 çocuk. Babam 80, annem 77, ben 45 ve Nehir 5. Çocuklaşmış iki yaşlı ve büyüyememiş bir çocuk ve gerçek bir çocuk. Bu yazıyı yazmam gerekmiyordu ama yazdım bir gün farklı diyarlara giderse bu dörtlü yine aynı hikayeleri yaşayacaklar belki ama sebep sevgisizlik veya namus olmayacak. Entelektüel yaşlı çocuklarla ve gerçek çocuklarla karşılaşacaklar. Hayal bu ya, belki gerçek olur!


:ADA:
Başlangıçta 7 kişi olan aileden geriye kalanlar. Diğerleri ölmedi ama pek de yaşıyor sayılmazlar benim için. Eskiden bu kadar yalnız hissettiğimde bir dağın başına çıkıp avazım çıktığınca bağırmak isterdim. Şimdiler de yaş gelmiş 45’e avazım çıktığınca susuyorum ve yutuyorum her şeyi. Yutmak!Ssakın yanlış anlamayın yemek yutması değil bu. Sözleri, hareketleri ve davranışları yutuyorum. Yemek de hazımsızlık çekilir. Bu ruha dokunan bir hazımsızlıksa direkt zehirlenirsin. İçtiğim sigaralarla kendimi daha çok zehirliyorum ki, kimse benden izinsiz ruhuma dokunmasın. Kendi ruhumu ve bedenimi ancak ben zehirleyebilirim.
Bir dünya turu hayalim vardı, aslında benim hayalim olmayan. Şimdilerde o bile cazip gelmiyor. Emekliliğime çok var daha. Belki annem ve babama Allah uzun ömür verirse, güzel bir toprak yani arsa bulup yerleşiriz.
Harbi benim hayallerim vardı değil mi? Bilim insanı olmak gibi, tiyatro sahnesinde ışıklar altında alkışlanmak gibi ve bir gün Amerika’ya gidip toprak sahibi olmak gibi. Annem ve babam olmadan hiçbir yere gitmem ve gidemem. Emekli olayım bir belki onlarla kedimi hani şu kaybolan kedim Safi’yi de alır giderim buralardan. Dua ediyorum sürekli anneme babama bir şey olmasın diye.
Harbi bazen düşünüyorum evlilik yaşımda geçti. Kim sevmişti beni gerçekten. Öyle biri de yoktu. Kimse benim için ölmemiş, kimse benim için yaşamamıştı.
Masum sevgimi ve çocuk saflığımı seviyorlardı belki ama sadece o kadar. Kimsenin uğruna şiirler yazdığı bir kız değildim. Deliha’ydım belki. Odamda olmasa da bilgisayarıma eklediğim fotoğraflara aşık olan bir platonik. Bu devirde dokunmadan aşka inanan bir erkek varsa çıksın karşıma. Yaş 45 demek ki çıkmadı.
Doğum günlerim bile hatırlanmazdı benim. Ta ki ben onların doğum günlerini hatırlayana kadar. Ne tuhaf bir dünya sevgi ve namus dedim. En çok onlarla sınanıyorum.
Nehirim var neşe kaynağım. Ne kadar sevgi alırsa o kadar yansıtan. Yolumu kaybetmedim ama bir çocuğun sözlerinde arıyorum çocukluğumu. Yetişkinlerin dünyasında kalmış bir çocuğum. Çocukların bedenlerine tecavüz eden bu yetişkinler, benimde ruhuma tecavüze kalkışıyorlar. Bedenim et ama ruhuma göz diktiler.
Neyse.
Nerede kalmıştık bir tam 4 kişiyiz. Tam 4 çocuk. Babam 80, annem 77, ben 45 ve Nehir 5. Çocuklaşmış iki yaşlı ve büyüyememiş bir çocuk ve gerçek bir çocuk. Bu yazıyı yazmam gerekmiyordu ama yazdım bir gün farklı diyarlara giderse bu dörtlü yine aynı hikayeleri yaşayacaklar belki ama sebep sevgisizlik veya namus olmayacak. Entelektüel yaşlı çocuklarla ve gerçek çocuklarla karşılaşacaklar.
Hayal bu ya, belki gerçek olur!Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gelecek kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bir Oğlum Olmalı Adı Fidel Boğaç Olan!

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yeşilin Masumiyetine İnat, Beyazın Sevda Bilmezliği
Neredesin Sen
Kalabalık Yalnızlıklıkta 4 Mum Işığı
Fellah Yiyen Allah Der!
Konur Sokak’ta Bir Pşine, Pşine de Acılarım, Acılarım Lapa Lapa Kar Altında.
Gönülçelen
Endülüs Sokaklarında Yağmurlu Bir Gün
Şimdi Hangi Kelimeyi Boyasam İçimdeki Boşluğu Dolduramaz Yokluğun!
İşte Bu Bizim Hikayemiz
Aşk Bize Yıldızlar Kadar Uzak, Hava Kadar Yakın Artık...

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Karaborsa Siyaset [Şiir]
Karışık Problemlere Çözüm Değil Komünizm [Şiir]
Ankara'da Karda Kayanlar [Şiir]
Bulutlara Yakın Kar, Aya Uzak Dolunay [Şiir]
Çocuksu Düş Kapanları Kar Taneleri [Şiir]
Deli Kan [Şiir]
Şair, "Kelimeleriyle Tahrik Etmeli" Diyor Bir Yazar. [Şiir]
Gözlerindeki Bakış Aşk Kokusu [Şiir]
Devrim Gibi Bir Gelecek [Şiir]
Seviyorum Seni Che - Pras! [Şiir]


Safiye Karaağaç kimdir?

Bir selam ve bir sela.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Safiye Karaağaç, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.