..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Hata! Klavye bal deil. Devam etmek iin F11'e basn...
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > Politik Olaylar ve Grler > Alp ahin

17 Mays 2023
O Parti  
Alp ahin
Takip edilmesi ve desteklenmesi gereken ey fikirlerdir... Eer ki inatla fikirleri brakann sadece miraslar takip ediliyorsa bu yolun sonu hep hsrandr.

:ACH:
Yanln yanl olduunu kabul etmeniz lazm Yenilgiyi, are gsterilenlerin are olmadn, hibir ekilde umudun olmadn kabul etmeniz lazm Karanl benimseyin Korkmayn, karanlk sizleri felsefeye ynlendirir.

Haliyle onca ay tarttk baz dostlarla Yine benim dediim oldu mu? Oldu Gene benim dediim olacak Bu dede kazanamayacak Haydi hasbelkader kazansn O zaman da ynetemeyecek Niye? nk ynetmesine izin vermezler ve o kadar gller Haliyle size itelenen bu dede; her taraftan kuatlm ve yalnz Yall, beceriksizlii ve Anadolu halk tarafndan sevilmemesi de cabas

O zaman sormanz gereken ey u Niye bu dede bunca sene seim kaybetmesine ramen parti lideri ve bile bile aday oldu? Memlekette adam m kalmad? Hayr gzel dostlarm Bu partiye ihanet eden koltuk sevdallar sadece ekmeklerine bakyorlar. Bu yzden bunlar are deil ve olmayacaklar.

Hee Ne yapabiliriz? ahsen nceye yaptnz acmaszlktan sonra ben erken zamanda kimsenin elini tan altna koyacan sanmam. nk o kadar eminim ki nce; dedenizin partisinin banda olsayd, o zaman da seve seve ona oy verecektiniz te Sizdeki sknt bu ki yzllk Siz partinin banda kim olursa olsun ona eyvallah ekiyor, partiden daha iyi biri olursa ona amur atyorsunuz.

Rakibinizi ve onlar destekleyenleri gzlemlemiyorsunuz bile Rakibiniz; biz gmlek deitirdik diyerek bir yola kt ve hala kendi idealar ne kadar zaman iinde deise de yine insanlar topluyor Emin olun Yorulduk be Biraz deiiklik olsun diye parti adn deitiriyorum dese, o zamanda o yeni parti desteklenir Bak zerklik isteyen parti de ka seneden beri byle Adamlar kapatlyor, ylmyorlar nat ediyor, yeniden parti kuruyor, isim deitiriyor ve haliyle yine destekleniyor Niye? ok basit Bir beklentileri ve idealar var Dorudur, yanltr, tartlr Ayn fikirde olmasanz da rakibinize sayg duyun

O yzden zlerek sylyorum ki ulu liderin mirasnn daha da smrlmemesi iin o parti adnn slogandan daha fazla olduunu gstermek ve sonraki nesillere aktarabilmek iin o parti artk bu isimle artk siyaset yapmamal. Yapmamal ki gerek ulu lider kafasndakiler korkmadan farkl partideki doru liderleri rahatlkla izleyebilsin.

Bu yzden belki ne alaka denilecek ama az biraz dndnde peygamberimizin ne kadar doru bir karar verdiini anlyorsunuz deil mi? Ondan geri kalan hibir portre ya da heykel yok ama onu ve ideasn naizane hatalarmzla beraber takip etmeye alyoruz Bu yzden hep fikirler kazanyor Bakalarnn mirasna snt olanlar deil Hepsi bu.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn politik olaylar ve grler kmesinde bulunan dier yazlar...
31 Mart 2024 Yerel Seim Sonular
Komplo Teorileri No: 828
Neden Cumhur Kazanacak?
Neden Kldarolunu Sevmiyorum?
Gerek Chpli
nsan pl
Geersiz Oy
Farz- Misal
Hayir
Neden Karma Ekonomi?

Yazarn eletiri ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Buruk 30 Austos
Bezgin Kahraman
Alp ahin
zkan Uur
syan
Sensizlik
Feniks
Gkkua Altndaki Kara emsiye
yle te
Bir Gece Anszn

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Smkdarolu [iir]
Dedeku [iir]
Yansma [iir]
Oysa Yozlasir Herkes [yk]
Karmaya Daha Var [yk]
Son syan [Deneme]
yilerin Gaddarl [Deneme]
Maskeli Balo [Deneme]
Hereyime [Deneme]
Bir Jandarma Sosyal Tesisleri Hatras [Deneme]

Alp ahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendii Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Alp ahin, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.