..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Gerek bir sevgide dier insann iyiliini istersin. Romantik sevgide dier insan istersin. -Margaret Anderson
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Gerilim > Serdar Yldrm

28 Ekim 2023
800 ve 1500 Metre Trkiye ampiyonuydu  
Serdar Yldrm
800 VE 1500 METRE TRKYE AMPYONUYDU Yl 1975. Galip 800 ve 1500 metrede genler dalnda Trkiye ampiyonu olmu ve milli formay srtna geirmiti. Girdii her yarta birinci oluyordu. Galip bykler dalnda da birinciliklerini srdrd. Artk milli takmn deimez koucusuydu. Bu gzel insan, Avrupa ampiyonu olmay ok istiyordu. Trk Bayra'n gnderde dalgalandrmak en byk hayaliydi.

:ADC:

800 VE 1500 METRE TRKYE AMPYONUYDU
Yl 1975. Galip 800 ve 1500 metrede genler dalnda Trkiye ampiyonu olmu ve milli formay srtna geirmiti. Girdii her yarta birinci oluyordu. Galip bykler dalnda da birinciliklerini srdrd. Artk milli takmn deimez koucusuydu. Bu gzel insan, Avrupa ampiyonu olmay ok istiyordu. Trk Bayra'n gnderde dalgalandrmak en byk hayaliydi. Birka kez askerliini erteletmiti. 23 yanda askere gitti. Askerden geldikten sonra da baarlarn srdrd. Birinci olana kupa, madalya veriyorlard ama para veren yoktu. Zengin iadamlar aslansn, kaplansn diyorlard ama i veren yoktu, a veren yoktu. Fabrikanda ii statsne alsan ve O'na bir asgari cret maa balasan ne kaybederdin? Formasna fabrikann reklam yazsn koyabilirdin. Bunun iin bir cret deyebilirdin. Komak karn doyurmaynca ampiyon Galip snav kazanp memur oldu.

Aradan yllar geti. Yl 1991. Ben 32 yandaym, Galip ile ayn yataydk. Bursa Atatrk Stadyumu'nda kouyordum. Baktm Galip gelmi, koucular etrafn sarmlar. Ben de yanlarna gittim, tokalatk. Memur oldum, drt yldr ilk kez buraya geliyorum, dedi. En az yirmi kii vard. Aralarnda ilkokula, ortaokula giden arkadalar da bulunuyordu. Galip nde, br arkadalar iki yannda ve arkasnda yava bir tempoyla kotuk. tur sonra Galip, bu kadar yeter, dedi, yoruldum. Nefes nefeseydi. im acd, zldm, kahroldum. O frtna adam, 1200 metrede bitmiti. Sen yksek tempoyla iki saatte on tane 1500 eken bir koucuydun Galip. Bu tempoyla iki karlk kouda yorulmazdn. Bitti ama gz gre gre bitirdiler. Bylesine yetenekli ve alma azmiyle dolu sporcular ender kyor. lgisizliin, vurdum duymazln nice gen atletleri pistlerden uzaklatrdn grdm. Belki bu hikayeyi okuyanlardan ynetici veya firma sahibi olanlar vardr ve onlar amatr sporculara olanak salarlar.

SON

Yazan: Serdar Yldrm

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn gerilim kmesinde bulunan dier yazlar...
Ressam Van Gogh le Serdar Yldrm
Horoz Kahraman le Vahi Kediler

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Simiti ocuk - Serdar Yldrm
Konuan Leylek
Lepistes - Beta ve Gromi'ye Kar
Erdemli Olmak
Atatrk'n lkokul Anlar
Solar Gezegeni - Serdar Yldrm
Kelolan Mcevher Aac
Yakkl Geyik
Ahtapot
Korkak Tavan

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Milli Boksr Mustafa Gen le lgili Bir Hikaye [iir]
Devrimci Olmak stiyorum - Serdar Yldrm [iir]
Atatrk lkeleri - Serdar Yldrm [iir]
Ben Mustafa Kemal Olsaydm - Serdar Yldrm [iir]
Atatrk' Sevmek Zorundasn - Serdar Yldrm [iir]
Taarruz Kemal - Serdar Yldrm [iir]
Ya Atatrk Olmasayd? - Serdar Yldrm [iir]
Kahraman Mustafa Kemal - Serdar Yldrm [iir]
Atatrk Bir Deha - Serdar Yldrm [iir]
Atatrk Gibi Olmak - Serdar Yldrm [iir]

Serdar Yldrm kimdir?

Hikaye ve masallarm 7'den 77'ye herkesin okuyup keyif alabilecei bir biimde ve maceral olarak yazmaya altm.

Etkilendii Yazarlar:
Kerim Korcan, mer Seyfettin, Hasan Kyafet

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Serdar Yldrm, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.