..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Hayranlýðý o dereceye vardý ki; yere düþtü ve kendinden geçti." -Fuzuli (Leyla ile Mecnun)
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Düþler > okan

9 Nisan 2003
yalnýzlýk fantezisi  
okan
aðzým zehir gibiydi.ne zaman tükürüðümü yutacak olsam zehirlenme hissine kapýlýyordum...

:BJCG:
aðzým zehir gibiydi.ne zaman tükürüðümü yutacak olsam zehirlenme hissine kapýlýyordum...
tehlikeli bir babam vardý.
ama bütün arkadaþlarým babamýn bir melek olduðunu düþünürlerdi. çok kültürlü olmamasýna raðmen, çin iþkence tarihini okumuþ olmalýydý. tutkuyla sarýldýðým yaþam tarzým, giriþimde bütün sanat etkinlikleri babayasa'ya aykýrýydý. ve ben bilmem kaçýncý maddenin bilmem kaçýncý fýrkasýna göre "bildiðiniz gibi yapýn" cezasýna çarptýrýlýrdým. yani cezayý hep babam verirdi.
ne olursa olsun benim gibilerin düþsel yaþantýsý devam ederdi. ben gene ortaçaðdaki kardinalin karýsýna aþýktým
ve bütün mahremiyetimi yalnýzlýðýmla mühürlemiþtim.
bilinçaltý taklalarýyla bir kaç rüya görüp cinsel gereksinimlerimi karþýlardým.
ne de olsa kardinalle ayný çaðda deðildim..
bunlarýn dýþýnda; sekiz metrekare bir odam, iki metrekare bir yataðým, bir metre kare masam,iki metrekare gardrobum, yarým metrekare komidinim ve bir metrekarelikte bir konsolum vardý. odamda düþünmenin dýþýnda yaptýðým en güzel eylem, kilitli dolabýmýn içinde asýlý duran þiirimin ayda bir yazý karakterini deðiþtirip, babama yakalanmadan defalarca okuyup yerine asmaktý..gene böyle birgün þiirimi temize çekiyordum.
"kentin kirli sokaklarýnda kaybolmuþum
hangi dilde baðýrýp kimden yardým isteyeceðimi bilmiyorum
kaldýrým taþlarý optikal olarak
dizilen bir sokaðýn baþýna geldim
çaresizliðin gel-gitlerini yaþýyorum
içimde, kýsýk sesle
çýldýracaðým, sokaklarda kimse yok
ben galiba koca bir þehrin yalnýzlýðýna tanýk býrakýlmýþtým
bir ara rüyamda görmüþtüm
gökyüzünden inen kara perdeler
lokomotiflerle þehir sýnýrlarýna çekiliyordu
bir þehir
bir baþka þehrin yalnýzlýðýna tanýk olmasýn diye
acaba burasý o þehirmiydi
bu sokak
bu ev
bu kapý
benim yalnýzlýðýma mý açýlýyordu?
kapýyý açtým
sýcacýk bir þey içime boþaldý
yalnýzlýðým olsa gerek!!???"
þiir bitti...
bir ölümden baþka birinin ölümüne koþmuþ eceline ramak kala yetiþmiþ azrail gib beliriverdi babam odada.
iþte o anda yuttum aðzýmdaki birikmiþ tükürüðü...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
konsomatris gülücük
Kim bu???
kül kokulu küpeler

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
hiç [Þiir]
gözlerinle son bir þiir daha yaz [Þiir]
kurþun kalem [Þiir]
gidiþini kutsuyorum [Þiir]
hisset n'olur [Þiir]
gümüþ dudaklý þamdan [Þiir]
ehl-i kubur [Þiir]
deniz'e [Þiir]
isimsiz bedenlere [Þiir]
þiirist [Þiir]

okan kimdir?

tarihin ortanca çocuklarýndan biriyim; susturucu takilmis düsüncelerimi kisik sesle anlatýyorum. . . .

Etkilendiði Yazarlar:
boris vian,john fante,charles bukowski,ahmet telli,küçük iskender

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © okan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.