..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür -Atatürk
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Aþk ve Romantizm > Kâmuran Esen

6 Mayýs 2003
Sýðýnacaðým Baþka Yürek Yok  
Kâmuran Esen

:HDJH:
Ey vefasýz!
Ey / her gidiþinde
Yüreðimi ayazlarda bulduðum,
Dönüþünü beklerken
Buðdayýmý harmanlarda unuttuðum yar!

Yer ayýr bana
Yüreðinin bir odasýnda.
Tenine dokunmak – ayaküstü de olsa -
Bir kibrit alevi ömrünce seviþmek
Çýkarýr beni vuslatýn doruklarýna.

Ýstemem
Senden baþka bir sýla,
Özleminde sen olmayan bir gurbet.
Ayrýldýðým yer de sensin
Gideceðim tek mekân da sen.
Uzun ince bir yoldayým –Veysel gibi –
Kanadý kýrýk
Yüreði yaralý bir serçe kuþuyum / ürkek!
Ýneceðim baþka durak
Sýðýnacaðým baþka yürek yok.

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: guzel ama eksik
Gönderen: nuray su / vilnus/Litvanya
29 Þubat 2008
yazilar sanki yanlizca yazilmis hissderken kin ve nefret ele alinmis ama duygular grince karismis vermek istedigi msji verememis bence basarilar

:: sýðýnacaðým baþka yürek...
Gönderen: salýncak / ankara/Türkiye
30 Ocak 2008
biliyor musunuz sevgili kamuran esen...kýþ gelince güvercinlere ýslattýðým ekmekleri biriktiririm poþetimde...burnumu cama dayar beklerim...gelecekler...ha þimdi..ha sonra diye...gelmezlerse üzülürüm...ýslattýðým ekmeklerim soðukta ya üþürlerse diye... ve... gelirler... sýðýnacaklarý baþka yürek olurum kýþýn tam da ortasýnda onlara.... sözünüzün üstüne söz yazmak istemedim ama kelimelerinizden öyle etkilendim ki...güvercinlerle anlatabildim sizi anlamaklarýmý... sýðýnacaðým baþka yürek... yüreðimde yeriniz ayrý...

:: sýðýnacaðým baþka yürek...
30 Ocak 2008
yok...

:: teþekkür ederim...
30 Ocak 2008
eleþtirileriniz için...sizden gelmesi beni ayrýca mutlu etti... saðolun...

:: Sevgiler
Gönderen: Meral Vurgun / /Ýsviçre
12 Aralýk 2004
Sevgili Kâmuran Esen, öncleikle yorumlariniz ve hakkimdaki düsüncelerinize tesekkür ediyorum... Bu güzel siirinizi de yürekten kutluyor, basarilarinizin devamini diliyorum... Sevgiyle kalin...

:: Dehþet'ül Vahþet
Gönderen: Oktay AKRAZ / Afyon/Türkiye
21 Kasým 2004
Kâmuran haným gerçekten "hissettiðiniz" þiirinizin her mýsrasýndan belli

:: Dingin
Gönderen: Esra Güzelipek / Ankara
2 Mayýs 2004
Hüzün ve hasret öyle güzel bir dinginlikle düþmüþ ki dizelerinize, bayýldým... Sevgimle

:: Çok Þükür:)))))
Gönderen: Tayyibe Atay / Bolu
4 Haziran 2003
Merhaba Kamuran!Bugün telefonda anlattýðým üzere www.sozluk.sourtimes.org adresinde hakkýmda yazýlan aþaðýdaki yazý,beni son derese sevindirdi.Demek ki insan yaþadýkça güzel þeylere de tanýk olabiliyormuþ!:))))Geç kalýnmýþ zamanlararýn kulpuna asýlan elim, umuda mý dokunuyor sence?!Neden olmasýn deðil mi yani:))))Senin bu þiirinin güzelliðine tanýk olmaksa apayrý bir sevinç!..Candan kutlar,sevgiler gönderirim... "tayyip erdoðan ile oðuz atayýn kelami izdüþümü, þair. laklaka bir yana; bugün tanýþtýðým en ilham veren cümlelerin sahibi. izedebiyat dergisinde yazmakta ve kýrký aþkýn yýldýr yazmakta olmasýna raðmen, basýlmýþ kitabý bulunmamaktadýr. emekli bir öðretmendir kendisi. varlýðýnda, 'koþ' diyorum içimdeki çocuða durma!.. topla çiçekleri,çayýrlarým yok ama yeter daðýmda yaban güller... sende kalsýn istersen, tak saçlarýna... tokluðunda, 'gül' diyorum içimdeki çocuða kendini tutma!.. söyle türkülerini,sesim yok ama al oyalý yazmamý!.. sende kalsýn istersen, dola boynuna... açlýðýnda, 'ye' diyorum içimdeki çocuða acýkma!... aç avuçlarýný,ekmeðim yok ama doldur içine sevdamý!.. sende kalsýn istersen, ekmek yap katýðýna... yokluðunda, 'sus' diyorum içimdeki çocuða aðlama!... sil gözlerini, mendilim yok ama tut elimin tersini!.. sende kalsýn istersen, sakla koynuna... þiiri genel bir taným için yapýþtýrýlmalýydý buraya. þiirin adý "yokluðun içimde çocuk"tur. edebi açýdan etkilendiði kimseler ahmet arif, behçet necatigil, nihat behramdýr. hayýr yýllarýn þiire küsmüþ kiþisi olan beni bu kadar þiirden bahseder kýlan birisi olduðuna göre, mühim birisidir bu kimse."

:: TEÞEKKÜRLER.......
Gönderen: Esin Buunkaya / ANTALYA
9 Mayýs 2003
Sevgili Kamuran teyze! Þuan ki duygularýmý tercüme etmiþsiniz inanýn.Þiirinizi okurken yüreðim bir garip oldu.Özellikle de -Ey vefasýz!/Ey/her gidiþinde / Yüreðimi ayazlarda bulduðum / Dönüþünü beklerken / Buðdayýmý harmanlarda unutuðum yar!!// dizelerin de kendimi buldum.Bütün yazýlarýnýzý büyük bir keyifle okuyorum ama bu þiiriniz bir baþka güzel olmuþ.Yüreðinize ve kaleminize saðlýk.

:: ....
Gönderen: Arzu / Istanbul
7 Mayýs 2003
Kamuran Hocam yine en güzel duygularý en güzel dizelerle anlatmýþsýnýz.Sizi okumak bana keyif veriyor.bunu yürekten söylüyorum.gönlünüz hep þen kalsýn.sevgilerimle.öpüyorum.

:: ...
Gönderen: deniz / antalya
7 Mayýs 2003
...sizin þiirleriniz öyle çok beni anlatýyorki...herbirinde ayrý bir tat,her birinde ayrý bir dokunuþ...bu þiirde sevdiðime olan tutkum iþte...çok güzeldi,sonsuz teþekkürler...

:: Bedevi selamý.
Gönderen: nida / Istanbul
6 Mayýs 2003
Serçeler... Ben kurulara bir baþka dosttum. Kanatlarýnýn altýnda, Kuran taþýmýþlar... Ve serçeleri kýzlara benzettim hep. Narin ve kýrýlgan, çoðu zaman þýmarýk... Evin küçük kýzý, vesselem. Saygýlar üstadým.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn aþk ve romantizm kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýþte Gidiyorsun
Gelseydin Eðer
Ne Zaman Seni Düþünsem
Uykularýnda Sev Beni
Gönül Yaralarý
Varsayým
Bak Sana Ne Getirdim
Biz Birbirimizdeyiz
Ýhaneti Öðrenmedim
Her Yaðmurda

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Dönüþü Olmayan Gidiþ
Seni Özlemenin Kitabýný Yazabilirim
Bensiz Yaşamaya Alışacaksın
O Beklenen Hiç Gelmeyecek
Çek Beni Ýçine Bir Nefeste
Uykularýn Kaçarsa Gece
Ýnci Tanem / Kýzýma
Sarmaþýk
Albümdeki Resimler
Yalnýz / Bir Hüzün Alabilirim

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Farzederek Yaþayamazsýn [Öykü]
Yanmayan Bir Ampulden Nasýl Mutlu Olunur [Öykü]
Kiralýk Evin Þartlarý........... [Öykü]
Bir Doðum Günü Öyküsü [Öykü]
Sen Bir Garip Çingenesin / Nene Gerek Gümüþ Zurna ! [Öykü]
Bir Boyama Kursu Öyküsü [Öykü]
Aðýr Misafir [Öykü]
Çocukluðumdaki Çerçiciler Ve Düðünler [Öykü]
Kadýn Hastalýðý [Öykü]
Yaðmur , Güneþ , Rüzgâr ve Babam [Öykü]

Kâmuran Esen kimdir?

Okumak ve yazmak bir tutkudur benim için. Yazdýklarýmý okuyucularla paylaþmak amacýyla buraya gönderiyorum. Yýllardýr, yerel bir gazeteye haftalýk köþe yazýyorum. Mudurnu Belediyesinde gönüllü kültür müdürü olarak çalýþýyorum. Yayýmlanmýþ Kitaplarým: -Þiirlerle Öyküler - þiir / Milli Eðitim Bakanlýðý Öðretmen Yazarlar Dizisi ( 1988). . . . . . . . -Sevgi Yumaðý - þiir ( 1997 ). . . . . . . . . -K. Esen'in Kaleminden Mudurnu - derleme / Mudurnu Kaymakamlýðý Kültür Hizmetleri Dizisi ( 2002 ). . . . . . . . . . . -Oynatmayalým Uðurcuðum- deneme , aný / --Senfoni Yayýnlarý ( Haziran / 2004 ) -Mudurnulu Fatma Nine'nin Günlüðü - Baskýya hazýrlanýyor

Etkilendiði Yazarlar:
Okuduðum her yazardan veya yazýdan etkilenirim. Bende bir etki býrakmayacak, herhangi bir þey öðretmeyecek bir yazý düþünemiyorum.

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Kâmuran Esen, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.