..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Barýþý bulacaðýz. Melekleri duyacaðýz, göðün elmaslarla parladýðýný göreceðiz. -Çehov
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > HAKAN ÞEVKET TELKES

26 Haziran 2003
Ýsim Deðiþikliði  
HAKAN ÞEVKET TELKES
Pala Remzi Türküsü üzerine Bir Gülmece...

:BAAG:
BÝR GAZETE ÝLANI:
“Pala Remzi”türküsünde adý geçen þahýsla akrabalýk iliþkim olmadýðýný; Remzi Pala olan adýmý Remzi Býyýksýz olarak deðiþtirdiðimi bütün üçüncü þahýslara bildiririm.
Not: Baba kusura bakma. Biliyorum ailenin soyadýný devam ettirmem lazým. Ama inan bu türkü çýktý çýkalý acaip tacizlere uðruyorum. Köse olduðumu zaten cümle alem biliyor, soyadým yüzünden de zaten kafayý yiyordum, bu türkü çýktý çýkalý iyice azýttýlar. Bunalýma girdim. 3 tane tüyüm vardý, sinirden onlar da çýkmýyor. 35 yaþýndayým, 15 yaþýnda çocuklar gibi parlak parlak dolaþýyorum. Zaten kafa kel. Valla Keloðlan filmleri serisi tekrar çekilse en iyi aday ben olurum herhalde.
Ha bu arada benim durumumu yüzünden senelerdir yaptýðýn þey olan annemin seni Sütçü Rýza Amcayla aldattýðý hikayesini annemin kafasýna kakmaktan vazgeç. Adam rahmetli oldu gitti. Ölünün arkasýndan konuþmak günahtýr,yazýk...

ERTESÝ GÜN BAÞKA BÝR GAZETE ÝLANI:
Remzi Pala olan adýný Remzi Býyýksýz olarak deðiþtirdiðini belirten þahýsla bütün iliþkilerimi kestiðimi ve O’nu evlatlýktan reddettiðimi tüm üçüncü þahýslara bildiririm.
Not: Seni aptal, seni köse, seni gerizekalý seni. Seni büyütüp bu yaþa getirinceye kadar verdiðim tüm emekler, tüm masraflar haram olsun sana. Sen böyle bir þanlý bir soyadýný taþýyamadýn ki senelerdir. Sana büyük dedemin; pala býyýklarý emsalsiz, sýrma saçlý, namý dünyaya yayýlmýþ Remzi Dedem’in adýný vermekle ne büyük hata yapmýþým yarabbim. Kemiklerini sýzlatýyorsun adamcaðýzýn. O’nun gibi tuttuðunu deviren adamýn torununa bak: 50 kilo, köse ve kel...
Bu arada benim salak Remzim. ”Annemi Sütçü Rýza Efendi konusunda suçlamaktan vazgeç”diyorsun. Bu konuda senelerdir þüphelerim vardý. Ben de dayanamadým, senin dökülen saçlarýndan bir parçayý laboratuara tetkik ettirdim. Rýza Efendi’nin mezarýný da gizlice açtýrdým ve doku örnekleri alýp DNA testi yaptýrdým. Sen Sütçü Remzi Efendi’nin oðlusun.
Bundan sonra bana “baba, maba”deme. Anneni kovdun evden, seni de mirasýmdan mahrum býrakýyorum. Hazýr soyadýný deðiþtirmiþken ismini de deðiþtir. Remzi adý sana hiç yakýþmýyor...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn gülmece (mizah) kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ben Kime Benziyorum?
Bir Delikanlýnýn Günlüðü
Kuni'ye Mektup

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yaðmur
Simitçi...

HAKAN ÞEVKET TELKES kimdir?

YAZMAYA BAÞLAYALI ÇOK OLMADI. GÜZEL ÞEYLER YAZDIÐIM ÝDDÝASINDA DEÐÝLÝM. AMA GÜZEL ÞEYLER YAZMAK ÝSTÝYORUM VE BÝLÝYORUM KÝ DAHA YOLUN ÇOOOK BAÞINDAYIM.

Etkilendiði Yazarlar:
AZÝZ NESÝN,MUZAFFER ÝZGÜ,RIFAT ILGAZ...

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © HAKAN ÞEVKET TELKES, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.