..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ýnsan bir küçük dünyadýr. (Mibres Kosmos) -Demokritos
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Ýronik > bayVeritas

11 Þubat 2004
Hiper - Reel Tanýklýklar 5  
uyduruk tarihsel tanýklýk

bayVeritas

o devlet baþkanýnýn neden ortalýktan kaybolduðunu açýklamak bana zor gelecek fakat bunu yapmak zorundayým. zamanýnda benim ve diðerlerinin üzerinde bir baský vardý, doðru bu ama aradan oldukça uzun bir zaman geçti…

:AIHH:

o devlet baþkanýnýn neden ortalýktan kaybolduðunu açýklamak bana zor gelecek fakat bunu yapmak zorundayým. zamanýnda benim ve diðerlerinin üzerinde bir baský vardý, doðru bu ama aradan oldukça uzun bir zaman geçti… ben de oldukça yaþlandým; kaybedecek neyim var ki!
o günleri hatýrlayanlar ayný gün dünyaca ünlü bir sopranomuzun da ortalýktan kaybolduðunu bilmiyorlardýr çünkü takdir edersiniz ki bir devlet adamýnýn kaybolmasý bir sopranonun ortadan kaybolmasýndan çok daha önemlidir ve biri diðerini gölgede býrakýr… iþte o soprano haným, nur içinde yatsýn, anlatacaðým olayda çok önemli bir yerdedir.
ben o zamanlar polis teþkilatýna baðlý özel bir servisin baþýndaydým. o gün tepeden týrnaða alarma geçmiþtik. devlet baþkanýmýz ortadan kaybolmuþtu ve elimizde hiçbir þey yoktu. kaçýrýlýp kaçýrýlmadýðýndan bile emin deðildik. o günü nasýl atlatabildiðimize hala þaþarým; basýný devlet baþkanýnýn hasta olduðuna inandýrmýþtýk.
ertesi gün, akþama doðru bir telefon geldi… bir telefon bekliyorduk aslýnda, bir örgütten ya da belki baþkanýn kendisinden? ama bizi þaþýrtan bir telefondu bu; arayan o dünyaca ünlü sopranoydu… bize bir adres verdi ve derhal harekete geçtik…
þehirden uzak, inþaatý bile tamamlanmamýþ boþ bir apartman dairesiydi verilen adres ve neredeyse tamamý güvenlik birimlerinin üst düzey yetkililerinden oluþan beþ kiþi olarak ilgili dairenin kapýsýnýn önüne dikildik. kadýn, baþkanla odada yalnýz olduðunu, kapýnýn üzerlerine kilitlendiðini anlatmýþtý. kolayca açtýk kapýyý ve odaya daldýðýmýzda gözlerimize inanamadýk! baþkan diz üstü halýya gelecek þekilde, yüzükoyun yataða baðlanmýþtý. pantolonu indirilmiþti ve kýçýndan kan damlýyordu…
kadýn bizi görür görmez delirmiþ gibi üzerimize atladý; sakinleþecek gibi deðildi, belli ki çok korkmuþtu. aklýmýzdan, devlet baþkanýmýzý iðfal ettikleri geçiyordu gayet normal olarak ama hiç birimiz bunu dile getiremiyorduk. ilk þoku hemen atlattýktan sonra kendinden geçmiþ baþkaný çözdük. emrimizdeki güvenlik birimlerinden bile saklayarak, baþkaný helikoptere yerleþtirdik ve özel bir týp merkezine götürdük. bu detaylarý, olayýn gizliliðine verdiðimiz önemden dolayý anlatýyorum; baþkanýn baþýndan geçenleri bilen insan sayýsý iki elin parmaklarýný geçmez!
yapýlan ilk týbbi operasyon bize iki bilgi vermiþti: baþkan bildiðimiz anlamda iðfal edilmemiþti ya da iþte ona benzer bir þey olmamýþtý ve iç organlarýnýn neredeyse tamamý zedelenmiþti. baþkanýn ölüm tehlikesini atlatýp atlatmadýðý ise belli deðildi…benim de dahil olduðum üç kiþilik bir grupla kadýný sorguya aldýk. pek iyi durumda sayýlmazdý ama ona bir þey yapýlmamýþtý.
soprano yüzleri maskeli birileri tarafýndan kaçýrýlmýþ ve o apartmana getirilmiþ. yataða baðlanmýþ, pantolonu indirildiði için kýçý açýkta birini görünce dehþetle irkilmiþ. o kiþinin baþkan olduðunu bilmiyormuþ tabii. odada yüzü maskeli toplam yedi kiþi varmýþ ve kadýna çok saygýlý ve nazik davranmýþlar. kadýndan, yataða baðlanmýþ adamýn anüsüne doðru çömelip, olanca gücüyle baðýrmasýný talep etmiþler ama kadýn ayak diremiþ… kadýný tehtitlerle ikna etmeyi baþarmýþlar ve kulak týkaçlarýný takmýþlar…
soprano kaç kez baðýrdýðýný hatýrlamadýðýný söylemiþti. ama dairenin tüm camý çerçevesi inene kadar baðýrtmýþlar. sesin þiddetiyle iç organlarýna kadar sarsýlan baþkanýn kýçýndan kan geldiðinde soprano bayýlmýþ. kendine geldiðinde odada yalnýzmýþ ve hemen yanýnda, yerde, üzerine telefon numarasý yazýlmýþ bir kaðýda sarýlý cep telefonunu bulmuþ. oradan kaçmak istemiþ ama kapýnýn kilitli olduðunu anlayýnca yazýlý numarayý aramýþ. sonrasýný anlattým iþte…
bu iþi yapanlar bulunamadý. yapanlar her kimse, onlar da olayý açýklama gereði duymadýlar. bu çok ilginçti çünkü en ufak bir mesaj ya da tehdit durumu yoktu. yani bir terör eylemi bile diyemiyorduk! bununla beraber böyle bir olay da her halde dünya tarihinde hiç olmamýþtýr!
devlet baþkanýmýz, ki aslýnda ben pek hoþlanmazdým kendisinden, koltuk meraklýsý bir muhafazakardý kendisi bilirsiniz, bu olaydan sonra sakat kaldý. herkesten gizlendi ve kalan hayatýný bir yatakta geçirdi. bize de bu konuda en ufak bir laf etmememiz gerektiði nazik ama ikna edici bir þekilde anlatýldý. eh, hepimizin aileleri, çoluðu çocuðu vardý ve kendi adýma baþkanýn içine dolan bu öldürücü þarkýyý protest içerikli sanatsal bir icra olarak algýlamayý tercih ettim…

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn Ýronik kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
böyle masal ismi olmaz
felsefenin sefaleti
Çünkü Yembel Çok Tembel
Hiper - Reel Tanýklýklar 7
iyi kahve yapmak üzerine
Hiper - Reel Tanýklýklar 4
Hiper - Reel Tanýklýklar 3
handeli pay
nasýl þeyler?
Hiper - Reel Tanýklýklar 6

bayVeritas kimdir?

tersmeditasyon@gmail. com

Etkilendiði Yazarlar:
her okuduðumdan etkilendim...

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © bayVeritas, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.