..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir takım şeyler görürsünüz ve "Niye?" diye sorarsınız. Ben ise bir takım şeyler düşlerim ve "Niye olmasın?" diye sorarım. -George Bernard Shaw
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Arama Motoru

İzEdebiyat > Şiir > Başkaldırı > SÜLEYMAN GÜNER

24 Mayıs 2004
Ölüm, Şaka Yapma Bana!  
SÜLEYMAN GÜNER

:BDFA:
Ölüm, şaka yapma bana!
Işığını saklama güneşimin
Bulutsan git başka dağlara yağ
Yağma bana!

Ölüm, şaka yapma bana!
Ağzında sinir bozucu bir ıslık
Dolanma kapımda
İtibar yok sana!

Ölüm, şaka yapma bana!
Söyleyecek şarkımız vardı babamla daha
Çomak sokma kovanıma
Tüm kovanlarımı yaktırma!

.Eleştiriler & Yorumlar

:: büyüyoruz acılarla...
Gönderen: Tiara / izmir
22 Haziran 2004
Ölüm, şaka yapma bana! Söyleyecek şarkımız vardı babamla daha Çomak sokma kovanıma Tüm kovanlarımı yaktırma! sevmem bazı sözcükleri.....sen anlarsın elbet dostum beni.... sevgimle...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.

İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın başkaldırı kümesinde bulunan diğer yazıları...
Geçmişi Geçmişe Gömdüm
Matruşka
heceyi sürdüm şarjöre
Büyüyecek Ne Vardı Çocuk?
Habil'im Kabil'imi öldürür, Yasak elmam cennetimden kovdurur
Çözül Ey Dil!
Bu resmi sensiz de bitireceğim
Ardında buruşuk bir koza
Alışan Bir Hayvandır İnsan
Çaresizliğini gözlerinden sağmalısın

Yazarın şiir ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Edepsiz şiir
Öpüyorum En Değerli Yerinden
Anne bana masalını anlat!
git başımdan şehvet
Süzülür içine mavi
Tabularını Yık
Nokta nokta nokta
Kararsız Adası
Ahh! Damarlarımda kaynayan şehvet...
ben bu gece öldüm Bozcaada'ya götürün

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Öksüz Lale (Anemon Çiçeği) [Öykü]
Düşlediğim kadar insanım... İnsan olduğum kadar hatalı... [Deneme]
Erken Boşalma [Deneme]
Logaritma Bilmeyen Vantrolog [Deneme]
Yanlış Bahara Çıkmış Kelebek [Deneme]

SÜLEYMAN GÜNER kimdir?

Üçle beşi çarpar Tövbelere bölerim Keşkeler çıkarırım zamandan Rakamları otlatırım sabah akşam Ben: sahte ozan Kendi içinde mutlu çoban! Rakamları boyarım maviye Naylon alırım. . . para satarım İlgi sayarım. . . bilgi sayarım Çaresizliğimi haykırır bilgisayarım Mevsimlerin göçünü görürüm 6. kattan Rakamlar düşer kanatlarından Krediler. . . rasyolar. . . faizler. . . Rakamlarla intihar eder istatistikler Sıfırlarını soyarım katrilyonların Kenarını oyalarım köhne hayatımın Siz tadını çıkarın hayatın Ben bur\'da oyalanırım Sefer tasında yarım yamalak düşlerim İstanbul\'un gönüllü kölesiyim Kör karanlıklara saklarlar İstanbul\'u Fazla mesaiden dönerken sobelerim

Etkilendiği Yazarlar:
Sait Faik, Orhan Veli, Nazım Hikmet, Sunay Akın, Ataol Behramoğlu, Özdemir Asaf, Can Yücel, Can Dündar, Yaşar, Ahmet Telli, Sezen Aksu, Cezmi Ersöz, Ergin Günçe

yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri

| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2024 | © SÜLEYMAN GÜNER, 2024
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.